בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

גם שי לחג זה שוקבוק

כל כך הרבה הכנות יש לקראת החג, לפחות תנו לנו לסגור לכם את הפינה של המתנה. השנה תוכלו לצרף אל ההזמנה שלכם גם מארז זוגי של יינות היוצר, מסדרת אלגרו, במחיר משתלם לאיכות טובה, מבית היוצר של היוצר פיליפ ליכטשטיין. את סודות היין למד ליכשטיין על פי מיטב המסורת הצרפתית. וכשעלה לארץ, היה לו חלום אחד: להביא את העונג החושי של שתיית היין מכרמי הפרובנס אל הרי ירושלים. ביקב היוצר, יקב בוטיק של יקב ארז הוותיק, הוא רוקח יינות מרגשים מזנים ייחודיים.

פרט לסוג הענבים ואיכותם, שני פרמטרים קובעים את הטון של היקב וחורצים את איכותם של היינות: הטרואר והיינן. טרואר (Terroir בצרפתית, נגזרת של המילה Terre-אדמה) הוא מושג המתאר את סביבת הגידול של הכרם. הטרואר לא כולל רק את אופי האדמה, אלא את מכלול התנאים האקלימיים וההשפעות הגיאוגרפיות, כמו: מגז אוויר, גובה האזור, שיפוע המדרונות, אופי הצמחייה ובעלי החיים, כמות משקעים ועוד. ההנחה הבסיסית היא שהסביבה הייחודית שבה גדלים הענבים מעניקה להם איכות שונה ומיוחדת. וכמו שהטבע שם את טביעת אצבעו הייחודית על הענבים, היינן הוא זה שמסוגל לקחת את תנאי הפתיחה הללו ולהעלות אותם לדרגות חדשות של איכות. כזה הוא פיליפ ליכטשטיין.

ליכטשטיין הוא בוגר אוניברסיטת מונפלייה - ביה"ס לאגרונומים המתמחה בגידול גפנים. מאחוריו מעל 20 שנות ניסיון באגרונומיה ובייצור יין. הוא עבד ביקב בדרום צרפת, שימש כיועץ הכורמים בקורסיקה וכיום נחשב ליוצר ומומחה בתחום היין ושופט בתחרויות נחשבות בישראל ובאירופה. כאן במישור אדומים, ביחד עם משפחת שור - בעלי יקב ארזה, הקים את יקב היוצר: יקב פרימיום איכותי ויצירתי. ליכטנשטיין מעורב בכל מה שקשור ומשפיע על טעמי היין: מהטיפול בכרמים ועד ליצירת הסדרות המיוחדות, חלקן אף זוכות פרסים יוקרתיים. וכדי להגשים את חלומו להביא לישראל את טעמי הפרובאנס (את טרואר הפרובנס, אם תרצו) ליכשטיין מבצע התאמה של זני הענבים לתנאים ים תיכוניים הארץ-ישראלים ויצירת סדרות יוקרתיות המבוססות על זנים ייחודיים אשר זכו בפרסים בארץ ובעולם.

בתפריט קפה תה ויין אנחנו משווקים 9 יינות מבית היוצר, בדרגות שונות של מחיר. מארז החג שלנו כולל 2 יינות מסדרת "אלגרו" המשובחת: יין לבן סוביניון בלאן ויין אדום קברנה סוביניון, במחיר 90 ש"ח למארז האלגנטי. מתנה מכובדת במחיר משתלם ליינות מצוינים של אחד מהייננים הטובים שיש.

ושלחת בחגך

גם לקראת החגים, כבכל שנה, נערכנו מבעוד מועד לקראת מבול ההזמנות. צוותי בית האריזה, שרות הלקוחות, הנהגים והשליחים תגוברו, החקלאים כבר ערוכים לקלוט את ההזמנות המרובות וטבלת האקסל עם לוח המשלוחים כבר שוגרה לכל מי שצריך. אנחנו נעבוד בכל ימי העסקים של חודש ספטמבר, כמעט באופן מלא, אבל לא תמיד בפריסה ארצית מלאה. אנא שימו לב גם לימי החלוקה וגם לאזורי החלוקה. לאזור המרכז יהיה ניתן להזמין בכל מועד בו יש משלוחים. פירוט לפי חגים ואזורי חלוקה מרוחקים יפורטו להלן:

משלוחים לקראת ראש השנה: ב'-ד', 06-08/09

בכל השבוע שלפני ראש השנה – עסקים כרגיל.

בראשון, 05/09, יתקיימו משלוחים בערב לאזור המרכז, ירושלים, באר שבע ושדה בוקר.

בערב החג, 6/9, יהיו משלוחים רק לאזור המרכז.

בימי החג: 07-08/09 אין משלוחים כלל.

בחמישי - 09/09, תהיה חלוקה בערב למרכז, לצפון ולבאר שבע, בשישי שלמחרת יהיו משלוחים למרכז ולירושלים.

משלוחים לקראת יום כיפור: ד'-ה', 15-16/09

משלוחים יבוצעו רק בימים ראשון עד שלישי - 12-14/9

לאזור הצפון בתאריך: 13/9 בערב

לירושלים ובאר שבע: 12/9 בערב וב-14/9 בבוקר

לאזור שדה בוקר בתאריך: 14/9 בערב

בשישי - 17/9, לא יתקיימו משלוחים כלל.

משלוחים לקראת סוכות: ב'-ג' חג 20-21/09 | חוה"מ 22-27/09 | שמחת תורה: ג'-ד', 27-29/09

בשבועיים שבין 19/9-1/10 לא תהיה חלוקה בשני בערב ובשלישי בשל החג, שאר הימים עובדים כרגיל.

לירושלים ולצפון נגיע בימי ראשון בערב: 19/9, 26/9 ובימי חמישי בבוקר: 23/9, 30/9

לבאר שבע והסביבה נגיע בשני בבוקר: 20/9 , 27/9 ובחמישי בערב: 23/9, 30/9

לאזור שדה בוקר נגיע בתאריכים: 22/9 בערב וב-29/9 בערב (כרגיל).

ההמלצה שלנו: לשבת כעת מול תאריכי המשלוחים ולבצע הזמנות לכול חודש ספטמבר. מאחר וההזמנה נסגרת רק כ-36 שעות לפני מועד המשלוח, ניתן לבצע בה שינויים ממש עד הרגע האחרון. גם החיוב יתבצע רק כיממה לאחר הגעת המשלוח. בהזמנה מראש לכל החודש אתם שומרים מקום ברשימת המחלקים שלנו וגם ערוכים מראש לכל תקופת החגים ויכולים להוריד לכם משימה אחת מהראש. ניתן להתקשר לשירות הלקוחות שלנו ולסדר את מועדי ההזמנות כפי שמתאים לכם. אנחנו עובדים בכפוף לימי העבודה הרגילים ועונים לכולם.

בהזדמנות זו אנחנו רוצים לאחל שנת לימודים מהנה, פוריה ובעיקר מלאה לכל ילדי הגן ובית הספר. ולהוריהם.

חרוב אהוב ממשק קאופמן

החרוב הוא אחד מהפירות הנשכחים בארץ, ובלי שום סיבה מוצדקת. עם ההיסטוריה שלו, בקלות יכול היה להיחשב כאחד משבעת המינים, אבל הוא לא. עם המתיקות שלו, הוא יכול היה להיות אחד האהובים ביותר על ילדים, אבל הוא לא. עם סגולות הבריאות העממית שהוא מציע בקלות יכול היה להיות אחד מהפירות השמישים ביותר ע"י אנשי הרפואה האלטרנטיבית, אבל הוא לא. ולמה לא? בגלל שהוא לא נראה כמו פרי? אין לנו פתרונות. אנחנו רק יודעים זאת: הוא כנראה אחד הפירות המיוחדים ביותר שישנם, אם הוא גדל בבוסתן של נתן ואשתו מיכל קאופמן - ד"ר לנטורופתיה שמגדלת צמחי מרפא שונים ומטפלת בעזרתם באנשים רבים.

עצי החרוב נשזרים בהיסטוריה של האזור כבר אלפי שנים, הסיפור הידוע ביותר הוא על הרשב"י (רבי שמעון בר יוחאי) ובנו אשר ניזונו מעץ חרוב עתיק שצמח בפתח המערה שבתוכה הסתתרו מהרומאים, במשך 13 שנים. ישנן 3 סברות כיצד קיבל החרוב את שמו. הראשונה: משום שהפרי שלו מאורך ודומה לחרב. השנייה: משום שזה היה העץ שניבא לשלמה המלך את חורבן ממלכתו העתיד להתרחש. והשלישית: כי הוא נאכל יבש (חָרֵב) ומחריב את השיניים... ועוד פרט שאולי ירתק אתכם: ברוב המקרים, החרוב הוא עץ דו-ביתי, כלומר עץ זכר ועץ נקבה. לעצי הזכר פריחה בעלת ניחוח עז הנודף למרחוק, בערך בתקופת אוקטובר. אגדה מקומית מספרת שהגברים נהגו להביא בנות זוג פוטנציאליות לטיול בין עצי החרוב, ואם ניכר שהנערה "מזהה" את הניחוח הגברי, אותם הבחורים היו מפקפקים בתומתה והטיול לא הסתיים טוב...

החרוב נחשב לממתיק טבעי שמכיל מעט מאוד שומן ומשמש תחליף טבעי ובראי לשוקולד. ושימו לב לעובדה הזאת: ב-100 גרם חרוב יש כ-350 מ"ג סידן! פי 3 יותר מאשר בחלב (לתשומת לב הטבעוניים והרגישים...) מיכל מספרת שהחרוב יודע לרפא דיזנטריה וכיבי קיבה. דבש חרובים משמש כחומר אלחוש ולפצעים ומאחה רקמות ויש כאלה שאומרים שהוא יכול להקל במקרים של שיעול קל. במשק קאופמן מגדלים ומשווקים 2 זני חרובים: קפריסאי (מעוגל ומאורך) וסנטה-פה. אנחנו בשוקבוק רואים כאן הזדמנות למסורת חדשה שבה לצד התפוח, הרימון והדבש, יעלה על שולחן החג גם החרוב, במיוחד לאחר כל מה ששמענו כאן עליו.

עוד טעימה:

השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
חוזרים לשגרה - חוזרים למדף
הפסח הזה, כמעט כולו שוקבוק
שוקבוק היא חלק מהשגרה
פומלה אישית - לבריאות
נגישות