בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

עונות השנה והפירות שביניהן - פירות וירקות טריים כל השנה

כולנו רגילים ואוהבים לאכול פירות וירקות כל השנה, אבל לצערנו לא הכל זמין… מי מאתנו לא היה רוצה להתפנק בחודשי החורף הקרים עם מנגו עסיסי או לאכול תות שדה טרי איכותי וטעים בחודש יוני… את שני הפירות האלו עדיין אי אפשר למצוא כל השנה, אבל את רוב הפירות והירקות כן, כמעט לא משנה מה מזג האוויר בחוץ. אז איך המוצרים זמינים בקור העז של חודשי החורף ובחום הבלתי נסבל (לחלקנו) של חודשי הקיץ? לשאלה הזו יש מספר תשובות שננסה להסביר בכלליות על ידי חלוקה לשני אפיקים מרכזיים:  
  • שיטות אחסנה ארוכת טווח- בחלק מהמוצרים לדוגמא הדרים, התפתחו במהלך השנים שיטות אחסון המאפשרות אחסון לתקופות ארוכות מאוד. אם ניקח לדוגמא את התפוז שאנחנו מוצאים היום ברשתות השיווק, הוא נקטף מהעץ לפני למעלה מ-3 חודשים. חלק לא מבוטל של שיטות האחסון כוללות שימוש בחומרים שונים שלעיתים אף נמרחים ישירות על הפרי, כאלה שיעזרו בשימורו לאורך תקופת הזמן הארוכה. אין הוכחה לכך שהחומרים הנ״ל מסוכנים באופן כלשהוא לשימוש אבל אדם חכם מאוד פעם אמר לי, תהיה בטוח שאלו לא ויטמינים שמורחים על הפרי. מעבר לשימוש בחומרים הנ״ל טעם הפרי המאוחסן לעיתים נפגע ולעיתים אף המוצר נרקב. ריקבון זה קשה מאוד לזיהוי ולעיתים בלתי אפשרי מאחר והקליפה החיצונית נותנת רושם של פרי טרי ואיכותי.
  • גידול מבוקר וטרי לאורך כל השנה- דרך נוספת ומועדפת עלינו בשוקבוק היא פיתוחן לאורך השנים של שיטות אגרוטכניות טבעיות לגידול של מוצרים באופן טרי ואיכותי כמעט ללא תלות במזג האוויר. החל מהתאמת זנים של אותו מוצר ופיתוח עמידות לטמפ קרות/חמות, שימוש בבתי צמיחה כמו חממות המאפשרים בקרה על הטמפ׳ וכמות האור אליהם נחשף הפרי ועד להתאמת שיטות גידול לפי תקופה, ממש כמו שחייט תופר לחתן חליפה לחופתו.
אנחנו בשוקבוק מאמינים שהמוצר הטוב והבריא ביותר הוא גם הטרי ביותר, זה שממש לפני רגע נקטף ונכנס אליכם לחבילה. לאור כך לעיתים אנחנו ״מתפשרים״ על מה שנראה לצרכן כאיכות או זמינות המוצר. מספר דוגמאות:
  • לימונים - הלימונים שלנו הם לימוני קיץ שזה עתה נקטפו ללא דינוג (חומר שמונע נידף מים מקליפת הפרי) הם מעט ירוקים לעיתים אפילו יותר ממעט אבל טעימים וטריים. ככלל בלימוני קיץ כמות המיץ נמוכה בהרבה מזו של לימוני חורף.
  • תפוזים וסוגי הדרים - בשוקבוק לא תמצאו בתקופת הקיץ סוגי הדרים, ההדרים המאוחסנים בעינינו אינם איכותיים מספיק ולא נרצה לספק לכם בידיעה מוצר שלדעתנו פחות איכותי.
  • בננות - לאחרונה קטיף הבננות הטריות לא היה איכותי מספיק ומשביע רצון לטעמנו, קיבלנו החלטה לעצור את אספקת הבננות ואכן בקרוב אחרי שבדקנו וטעמנו נחזיר את אספקת הבננות הטריות והטעימות ביותר לאתר.
אנחנו בשוקבוק ממשיכים ונמשיך כל העת לעשות מאמצים ולספק לכם את המוצר הטרי הטעים והטוב ביותר פשוט כי רק זה מה שמגיע לכם! נשמח לשמוע מה אתם חושבים על העונות השונות ופירות או ירקות שחסרים לכם במיוחד.
נגישות