בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

אפרסמון זה הכתום החדש

האפרסמון הוא אחד מפירות הסתיו המומלצים שלנו. הוא עשיר בקרוטנואידים - קבוצה של פיגמנטים הנמצאים בפירות או בירקות בגווני צהוב-אדום כמו גזר, עגבניות או מנגו. הקרוטנואידים תורמים לבריאותנו במגוון דרכים וישנם מספיק מחקרים שטוענים שהם עוזרים, בצורה מובהקת, במניעת סוגים שונים של סרטן. אז איך אפשר לא לאהוב אותם?

האפרסמון הוא אחד מהפירות העשירים בוויטמין A, ויטמין התורם לתפקוד מערכת החיסון, למראה חיוני של העור ולראייה תקינה - במיוחד לראיית לילה. אפרסמון אחד ביום יכול "לסגור לנו את הפינה" של צריכה ויטמין זה. מה עוד יש בו? ויטמין C, ויטמין ,Eויטמין B6, כמות גבוהה של סיבים תזונתיים, נוגדי חמצון המעכבים את חמצון הכולסטרול הרע בדם ובכך תורמים להפחתת רמות השומנים בדם ולבריאות הלב. אז עם, באמת, כל כך הרבה יתרונות, כיצד יצא לאפרסמון מוניטין של פרי שכדאי להיזהר ממנו?

התשובה נמצאת בכמות הסיבים התזונתיים בקליפה. הם קשים לעיכול ועלולים (במקרים מסוימים) לגרום לחסימת מעיים. אבל זו עדיין לא סיבה להימנע מאכילתו. הפתרון פשוט: אנשים רגישים, אנשים בעלי מערכת העיכול חלשה, סובלים מעצירות או ממעי עצבני, וגם ילדים או קשישים ששרירי מערכת העיכול שלהם חלשים מומלץ לקלף את הקליפה לפני האכילה ולהגביל את עצמם לאפרסמון אחד ביום. גם אנשים שנלחמים במשקל ומנסים לרזות כדאי שידעו כי מדובר בפרי עשיר בפחמימות וכדאי להתאפק עם הכמויות.

שובו של הענק הירוק

אבוקדו מזן "גליל" של צביקה כהן מערוגות חוזר לתפריט הפירות שלנו, לאחר שווידאנו, ביחד עם צביקה, שאחוז השומן בפרי גבוה מספיק - מדד להבשלת האבוקדו. בשלב ראשון חוזר אלינו זן "גליל" ובשבועות הקרובים יחזור חביב הקהל: אבוקדו "אטינגר".

הטעם של האבוקדו נקבע עוד בעודו על העץ, בין אם הוא בוסר או בשל לקטיף. יש להבחין בין בשל לקטיף ובשל למאכל, שכן האבוקדו נקטף כשהוא קשה ולא מתאים עדיין למאכל והוא מבשיל ומתרכך בבית. בשל בערכים הבריאותיים שבו, נחשב האבוקדו ל- Super food – "מזון על". ולמרות שמקורו במרכז אמריקה הוא הפך לאחד הפירות הכי ישראליים ולענף ייצוא שמביא לנו הרבה גאווה בחו"ל.

אז מה יש בו? מה אין?! יש חומצות אמינו, סיבים תזונתיים, פיטוסטרולים המסייעים את רמות הכולסטרול בדם, אשלגן, ויטמין C, ויטמין E, חמישה סוגים של ויטמין B , ויטמין k, מגנזיום, חומצה פולית ונוגדי חמצון. ומהו מבחן השומן? מרבית האבוקדו הוא למעשה שומן חד בלתי רווי (חומצה מסוג אומגה 9) התורם לירידת ערכי הכולסטרול הרע (LDL) והעלאת ערכי הכולסטרול הטוב (HDL) השומן הטוב מגיע בשני אופנים: חד בלתי רווי ורב בלתי רווי. השומן החד בלתי רווי (חומצות מסוג אומגה 9( אחוז השומן באבוקדו משתנה לאורך השנה. הוא נמוך יותר בתחילת העונה וערכיו עולים ככל שהעונה מגיעה לשיאה. אם פתחנו אבוקדו והרגשנו טעם מיימי, סימן שאחוזי השומן נמוכים והוא אינו במיטבו.

ומה עושים אם כל האבוקדות (ואפשר גם לומר אבוקדואים) שרכשתם מתרככים בבת אחת? אל תזרקו ואל תאכלו הכל ביום אחד. פשוט חתכו את האבוקדות המיותרים לחצי, הוציאו את הגרעין, הכניסו לשקית אטומה והניחו במקפיא. כמה שעות לפני הארוחה הוציאו, הפשירו ותיהנו מאבוקדו טרי על כל סגולותיו הבריאותיות וטעמו העשיר. אם לא תרצו שכל האבוקדואים שרכשתם יבשילו בבת אחת, הכניסו בודדים לתוך שקית נייר להאצת הבשלתו ואת השאר השאירו מחוץ למקרר להבשלה איטית. וטיפ אחרון: אומרים שהאבוקדו עוזר לעור הפנים יותר כשאוכלים אותו ופחות כשמורחים אותו... אז בתיאבון!

חג או חול?

אוטוטו נכנס ערב סוכות. שבעת המינים כבר מקשטים את הסוכה, האתרוג נח בבטחה בקופסתו המהודרת ואחרוני עלי הסכך תופסים את מקומם, נזהרים שלא להסתיר לנו את הכוכבים... גם מערך המשלוחים של שוקבוק ערוך ומוכן למלא את הזמנותיכם במתכונת חג אחרונה.

לקראת חוה"מ סוכות וערב חג שמחת תורה, אנחנו נקבל הזמנות באתר ובאפליקציה עד מוצאי החג בראשון - יום שני 24.9 בשעה 20:30 וביום שלישי, 25.9, עד שעה 14:30. המשלוחים יתבצעו בימי רביעי וחמישי, 26-27.9. בשמחת תורה ניתן יהיה לבצע הזמנות עד יום שני, 1.10 ב- 20:30 ובשלישי, 2.10 עד 14:30. המשלוחים יתבצעו בימי רביעי וחמישי בלבד, 3-4.10.

למרות התכנון הקפדני, ייתכנו שינויים בשעות סגירת ההזמנות והמשלוחים, אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באתר ובאפליקציה. מוקד השירות הטלפוני יעבוד בשעות הרגילות בימי העבודה בלבד. ולמטיילים שביניכם: חג האסיף הוא זמן מעולה לאסוף זיכרונות משפחתיים. ברחבי הארץ מחכות לכם עשרות חוות חקלאיות הפתוחות לקהל הרחב על מנת להעניק לכם חוויה חקלאית אותנטית, מרתקת ומלאת עניין. שווה להראות לילדים מהיכן באמת מגיע המזון שלנו, להתנסות בקטיף ובהאכלת בעלי החיים, לקנות תוצרת חקלאית ישירות מהאנשים שמגדלים אותה ולהעריך מחדש את כל הטוב והשפע שארצנו התברכה בו.

חג סוכות שמח! מאיתנו - כל חקלאי שוקבוק והצוות. נחזור לעבוד כרגיל ב- 2.10.

עוד טעימה:

שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
האתגר הבריא הבא הגיע!
נגישות