בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

מתנה של בריאות בכל משלוח

פלג בכור, מנהל שיווק ומכירות של עלעלים רעננים התקשר אלינו אתמול (חמישי) וסיפר על הזמנות רבות שבוטלו וממשיכות להתבטל, כתוצאה מביטול אירועים, בכל רחבי הארץ. ענף החקלאות אינו עוצר. התוצרת החקלאית ממשיכה לגדול כרגיל ואת מה שהבשיל צריך לשווק. בכור כבר יצר קשר עם מספר גורמים, במטרה להעביר, כבר השבוע, מארזי עלעלים טריים כתרומה לנזקקים. בכור התקשר גם אלינו וביקש לתת מתנה אישית לכל אחד מלקוחותינו - ללא התניות רכישה וללא שורת כוכבית. מתנה נטו מכל הלב, כאות תודה על האמון שאתם נותנים בו לאורך התקופה. אחרי הכל, מדובר במוצר בריא מאד, שתורם לחיזוק המערכת החיסונית שלנו, קורונה או לא קורונה - ופשוט חבל לזרוק.

מהם עלעלים ומדוע הם כל כך בריאים לנו?

עלעלים הם נבטים המיוצרים ממגוון גדול מאוד של זרעי צמחי מאכל ונחשבים לסופר-פוד מבחינת היחס שבין תכולת הוויטמינים והמינרלים למשקלם. העלעלים נקצרים בטווח של 7 עד 20 ימים לאחר הנביטה, לפני שהספיקו להשלים את מלוא גדילתם של זוג העלים האמיתי הראשון של הצמח. תהליך הנביטה של הצמח מתחיל במפגש של הזרע עם מים, חמצן וטמפרטורה נוחה. הזרע מתחיל לפרק את מעכבי הגדילה שהגנו עליו בהיותו רדום ואת חומרי התשמורת, שהופכים לאנרגיה זמינה. בתהליך שאורך כיומיים, עובר הזרע התמיינות לשורשון ונצרון. השורשון יונק מים וחומרי מזון מהקרקע והנצרון בוקע כלפי מעלה, מצמיח עלעלים ראשונים ומתחיל בתהליך הפוטוסינתזה. מחקרים מצאו כי כ-7-14 ימים לאחר הנביטה, העלעלים נמצאים בשיא מבחינת תכולת הוויטמינים והמינרלים שבהם ביחס למשקל הטרי. ככל שהצמח ימשיך לגדול ולהתפתח, כך יחס זה יורד. במילים אחרות: בכל גרם של צמח בוגר יש פחות ויטמינים ומינרלים בהשוואה לגרם של אותו צמח בשלב התפתחותי מוקדם (עלעלים).

לשם השוואה: כולנו ידועים שברוקולי, השייך למשפחת המצליבים, מכיל נוגד חמצון חזק בשם סולפורפן (Sulforphane), שהוכח כחומר אנטי סרטני. ריכוז הסולפורפן בנבטי הברוקולי גדול פי 10 מברוקולי בוגר! ולא רק הסולפורפן. כל תכולת הוויטמינים והמינרלים בעלעלי הברוקולי גבוהה פי כמה מהתכולה בצמח הבוגר. הנה עוד כמה מספרים:

  • הצריכה היומית המומלצת של ויטמין C היא: 90 מ"ג ליום לגברים ו-75 מ"ג ליום לנשים.
  • 100 גרם עלעלי כרוב סגול יספקו כמעט 150 מ"ג ויטמין C.
  • 100 גרם עלעלי צנונית או בזיליקום סגול יספקו כ- 90 מ"ג.

למידע נוסף, אתם מוזמנים לגלוש לאתר: https://www.alalim.co.il או לחפש "עלעלים רעננים - עלי מיקרו" בפייסבוק. למאמרו המפורט של דר' אורי מאיר צ'יזיק, לחצו כאן.

איך אוכלים את העלעלים?

ההמלצה הגורפת היא כמובן לאכול אותם טריים. כל סוג עלעלים שתבחרו יכול לגוון ולהקפיץ את הערך הבריאותי של כל סלט, כריך (במקום החסה), שייק או חביתת ירק, ואפשר גם לקשט באמצעותם כל תבשיל לפני ההגשה. הנבטים של עלעלים רעננים גדלים בתנאי אקלים והזנה מבוקרים ומנותרים, בבית גידול סטרילי, ללא מגע יד אדם ותחת פיקוח קפדני קבוע של מעבדות מתקדמות.

בשמכם, אנחנו מודים לעלעלים רעננים על המתנה, מארז עלעלים יצורף בשבוע הקרוב לכל ארגז משלוח. כולנו תקווה שמשבר הקורונה יחלוף מהר ככל האפשר, עם כמה שפחות נפגעים בגוף ובתחומי החיים, הפרנסה והכלכלה, בארץ ובעולם.

משלוחים בצל הבידוד

החג הכי שמח בשנה הפך לסרט אימה. במקום מסכות של ליצן, בטמן או גיבורי "בית הקלפים", הפכה המסכה הרפואית לתחפושת הכי אמיתית ולמוצר הכי בלתי ניתן להשגה. נכון לכתיבת שורות אלה, ישנם .... עשרות אלפי מבודדים והשמיים הפתוחים של ישראל הולכים ונסגרים, גם בפני ייבוא של מזון.

איפה אנחנו עומדים מבחינת תוצרת וכו"א?

השדות, הפרדסים, המטעים, החממות ושאר מקורות הגידול של חקלאי שוקבוק נמצאים בשיא העונה, אין צפי לחוסר כלשהו והמלאי מתחדש כל הזמן, באופן טבעי. הקורונה אינה "אירוע חקלאי" כמו פגעי האקלים. יתרה מזאת: שוקבוק נשענת על תוצרת כחול לבן ולכן לא תלויה בסגר אווירי כזה או אחר. גם העבודה במשקים מתנהלת כרגיל, תחת הקפדה יתרה על בריאות החקלאים, עובדיהם ובני משפחותיהם. גם היצרנים שלנו: מאפים, שמנים, דבש, קפה ועוד, עובדים כרגיל.

לגבי המשלוחים: אנחנו עובדים כבשגרה ומגיעים לכל מי שמזמין אותנו, בידוד או לא בידוד. עם זאת, יש לנו אחריות רבה גם לבריאות השליחים שלנו וגם לבריאותכם. לכן, החל מהשבוע ועד לחלוף המשבר, תוכלו לסמן בעת ההזמנה האם ברצונכם שהשליח יכניס את החבילה אליכם הביתה או ישאיר אותה מאחורי הדלת. בעת אישור ההזמנה, לצד הכפתור "מעוניין באריזה מופחתת שקיות" תהיה לכם אפשרות לסמן "נא להניח את המשלוח מחוץ לדלת". לקוחות שיסמנו אפשרות זאת, ואגב: אנחנו לא שואלים אם זה כי אתם בבידוד, או כי אתם מפחדים שהשליח עלול להדביק אתכם - זה לא רלוונטי אלינו ולגיטימי מבחינתנו בכל מקרה - יקבלו מאתנו מסרון ברגע שהשליח יניח את החבילה ליד הדלת ויתרחק. כדי שתוכלו להכניס את החבילה הסגורה הביתה מיד לאחר מסירתה.

זה הזמן לשים לב לגידולים ההידרופוניים שלנו, שגדלים במנותק מהאדמה, בחדרים סטריליים ומבוקרים, תחת פיקוח קפדני של מעבדות מורשות. מהנטיעה ועד השילוח, הכל מתבצע ללא מגע יד אדם. אנחנו מזמינים אתכם ליהנות מהם, למי שטרם התנסה - מומלץ ביותר.

ועוד דבר אחד, אם אתם מכירים חבר או קרוב משפחה בבידוד ותרצו לעזור לו עם משלוח של שוקבוק, אנחנו נשמח לעזור גם כן, לתרום את חלקנו ולצ׳פר אותו/אותה/אותם. מוזמנים להתקשר אלינו או שלחו אלינו מייל, לכתובת: customer_support@shook-book.com ונדאג שהבידוד יעשה בריא יותר

בברכת סוף שבוע בריא לכולנו ושבת שלום.

הופכים את הבידוד ללימונדה

השאלה "מה היית לוקח אתך לאי בודד?" - אאוט. "מה היית לוקח אתך לחדר בידוד?" - אין. אם נגזר עליך לבלות את השבועיים הבאים בבית, בחדר סגור עם הפסקה לשירותים ולמקלחת בלבד, האם אפשר להפוך את הקערה המרה על פיה ולהפוך את הסיוט לחוויה מתגמלת?

סדנאות אינטרנטיות: בניית אתרים, העצמה עצמית, הפחתת מריבות בין הילדים, ניהול תקציב, קידום דף עסקי בפייסבוק, מכירות אונליין, השקעות בשוק ההון, יישומי מחשב... יש כל כך הרבה סדנאות קצרות ומעשיות שאפשר להירשם אליהן בלחיצת כפתור. חלקן בתשלום, אבל יש הרבה חינמיות. זה הזמן ללמוד כמעט את כל מה שתמיד רצית לדעת, או לפתוח את הראש לרעיונות חדשים שלא הכרת ולהתנסות. אם לא עכשיו - מתי?

השבחה מקצועית: מתי בפעם האחרונה "עדכנת גרסה" במקצוע שלך? אנחנו עסוקים יום שלם בלעבוד, לעמוד בדד-ליינים ולהשיג מטרות של מישהו, עד כי שכחנו לקדם גם את עצמנו. גם כאן, כמה מילות חיפוש נכונות בגוגל ועולם של הכשרות מקצועיות נפתח. זו יכולה להיות הפתעה נעימה לבוס שלך ואולי ייפתח אפיקי קידום חדשים לאחר חזרתך לעבודה.

אלבום תמונות מודפס: עוד משהו שאפשר למצוא במחשב: מיליון ואחת תמונות מכל מסיבה בגן, טיול לגינה או סתם חיוך על הספה. זה הזמן להכין מהן אלבום דיגיטלי מושקע, לשלוח להדפסה ולצאת לאסוף אותו מהדפוס ביום "השחרור".

סידור מגירות המסמכים: אם סידרו לך "פינת חולים" בחדר העבודה או בממ"ד, אחת השכנות שלך לחדר היא בטח גם מגירת המסמכים, זו שבקושי נסגרת מרוב שהיא מפוצצת בניירת. זה הזמן למיין, לזרוק או לשמור בקלסר מסודר מסמכים, דפי חשבון, קבלות, תעודות ועוד. אחרי שמשימה זו תסתיים, אנחנו בטוחים שגם המחשב שלך עמוס במיילים מיותרים ובמסמכים שמאטים אותו שלא לצורך.

אימוץ הרגלי אורח חיים בריא: במהלך יום רגיל, אנחנו לא אוכלים בצורה מסודרת. בקושי שותים משהו ובטח שלא קמים מהמחשב או נושמים רגע. זה הזמן לאמץ הרגלים, שעם קצת מאמץ, יכולים להפוך לטבע שני גם לאחר תום ימי הבידוד: אכילה בשעות קבועות, צמצום צריכת הפחמימות, שתייה מרובה, התעמלות ומתיחת עצמות, שינה ויקיצה בשעות סבירות ועוד.

הקפדה על סדר יום קבוע: למרוח סתם את היום רק מגביר את השעמום ותחושת הדיכאון. גם אם אין לאן ללכת, מומלץ להתעורר בבוקר בשעה שהורגלת אליה, לסדר את המיטה, לצאת מהפיג'מה לבגדים רגילים, להתאפר, להסתרק... מדהים כמה כוח נפשי יש לשגרה.

שמירה על קשר עם מקום העבודה: אם אינך חולה, חשוב שהאנשים במקום העבודה שלך יראו את זה. הרי בעוד כמה ימים, החזרה לעבודה תתבע ממך להתמודד עם חששות שאולי לא החלמת עד הסוף, יהיו מי שיתרחקו ממך, יצמצמו את נוכחותך... לעומת זאת, אם תנהלו שיחות סקייפ או פייס-טיים, אם יראו שמצבך מצוין והבידוד הוא לשם זהירות בלבד, החזרה לעבודה תהיה קלה וההשתלבות מהירה. אם הנך מורה או גנן/ת, חשוב שהילדים יראו שמצבך טוב, גם הם חשופים לפאניקה הציבורית. הם דואגים לך וחשוב להרגיע אותם.

לקרוא ספר: הגוף אולי כבול בין 4 קירות אבל התודעה והדמיון יכולים להפליג ללא גבולות. בשונה מצפייה, קריאה מעודדת אותנו לדמיין את הסיפור: מקומות, מראות, פני הגיבורים. אסקפיזם מושלם. ואפרופו ספר, אם חלמת לכתוב ספר, זה הזמן. לפחות להתחיל. בכמה אלפי שקלים יכול כל אחד להוציא לאור עצמאית כל ספר שירצה. אפשר גם להעלות לאתרי ספרים ולחסוך את מחיר ההדפסה וההפצה.

ויש עוד המון מה לעשות, שבועיים לבד בבית, בלי לצאת מהחדר. יש לנו תחושה שיש אנשים שיחתמו על שבועיים נוספים...

עוד טעימה:

האם אתם מוכנים ליורו?
honey-life
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
חוזרים לשגרה - חוזרים למדף
הפסח הזה, כמעט כולו שוקבוק
שוקבוק היא חלק מהשגרה
פומלה אישית - לבריאות
הטבת החודש תותים
התחרות מתרחבת
יום המשפחה 2021
עוגיות מתוקות ללא מדבקה
קוקוסים ומאפים
דם כחול: אוכמניות ישראליות
שוקבוק נפתח לתחרות
נבחרי 2020 בשוקבוק
העולים האחרונים של 2020
האס המנצח של החורף
ייו רימונים ופירמידת זעתר
תזונה לקראת החורף
הפינק ליידי הישראלי חוזר!
רוח שתות
מותג מאפים חדש
מי עלה? מי ניצח? מי מפסיד?
על קפה ושמן זית
הטבע חוזר לשגרה
נפלאות המורינגה
פירות שמתחלפים
שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים

יום האישה שמח ופורים מבדח
נגישות