בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

יד הדמיון

קיבוץ יד מרדכי עלה על הקרקע בשנת 1943. מייסדיו קראו לו ע"ש מרדכי אנליבץ', מנהיג גטו ורשה. מכוורת הקיבוץ היא מחלוצות הדבש בישראל והחלה לפעול כבר ב- 1936. מייסדי הקיבוץ למדו את כל מה שאפשר לדעת על תחום הדבוראות וכשעלה הקיבוץ באופן רשמי על הקרקע הפך העיסוק בדבש לענף העיקרי של הקיבוץ.

עם השנים, התפתח, התמקצע וגוון שפע מוצרי המותג, שכולם נשענים על חומרי גלם איכותיים בלבד, רובם המכריע עשויים מ-100% רכיבים טבעיים וכולם - בלי יוצא מהכלל, טעימים בטירוף כמו שהם ומעשירים את מנעד התבשילים בבית או במסעדות, בהמון טעם ודמיון.

דבש יד מרדכי: בארץ שלנו, דבש = קיבוץ יד מרדכי, המייצר ומשווק כ-50% מתצרוכת הדבש של עם ישראל (ואנחנו צורכים דבש כל ימות השנה, לא רק בראש השנה). את סוד רדיית הדבש, שכולו 100% תוצרת הטבע, למדו מקימי הקיבוץ מהחיילים הבריטים והאוסטרליים ששהו בארץ בתקופת טרום קום המדינה. דבש אמיתי, שלא חומם או עובד, ניחן בצבע עמוק שאינו צלול ובמרקם סמיך העשוי להתקשות בטמפרטורות מסוימות. טעמו של הדבש עשוי להשתנות מכוורת לכוורת ובתנאי אחסון נכונים הוא יכול להשתמר עשרות שנים. הדבש משמש לאפייה, להמתקה, לתיבול וכמובן לאכילה טבעית: טבילה, מריחה או בכפית ישירות מהצנצנת.

שמן זית יד מרדכי: אי אפשר לחיות במזרח התיכון מבלי לצרוך כמויות של זמן זית - המלך של המטבח הים-תיכוני, בעל יתרונות בריאותיים וקוסמטיים מובהקים. שמני הזית של יד מרדכי הנם מסוג כתית מעולה. המילים "כתית מעולה" שאותן אתם רואים על הבקבוקים אומרות למעשה שהשמן הופק באמצעי מכאניים בלבד, הכוללים דחיסה והידוק הזיתים (ללא תוספות כמו חום, שמני כתית אחרים או כימיקלים שונים). הביטוי מסמן גם כי השמן עומד בסטנדרט האיכות הגבוה ביותר (למשל ביחס לשמן זית כתית) ורמת החמיצות שלו נמוכה במיוחד, פחות מ- 0.8%. השמן הופק בתהליך כבישה קרה, כלומר ללא חימום הפוגם בערכיו הבריאותיים ובטעמו. טעמם המצוין של השמנים הושג ביד מרדכי באמצעות הרכבת בלנדים ייחודים, בהתאם להעדפות הטעם הישראלי, שאותו הצליחו מומחי הקיבוץ להכיר היטב במהלך העשורים האחרונים.

מייפל יד מרדכי: האם אתם מדמיינים את הפנקייק שלכם ללא מייפל איכותי? המייפל הוא סירופ ממתיק המופק מלשד השיפה של עץ האדר. המייפל של יד מרדכי מיוצר בקוויבק שבקנדה – מולדתו של המייפל. המומחים הגדולים בתחום המייפל ביחד עם אנשי קיבוץ יד מרדכי מפיקים את המייפל באופן טבעי בתהליך המשמר את איכויותיו הטבעיות וטעמו המשובח. מייפל יד מרדכי הוא 100% טבעי, מכיל מינרלים מהטבע וללא תוספות וחומרים משמרים. בריאות מתוקה נטו.

סדרת הרטבים יד מרדכי: סדרת רטבים לאנשים שאוהבים אוכל טוב ומגוון, שפותחה בהתאמה לחיך הישראלי. שילובים מפתיעים ומדויקים בין פירות וירקות שיחד יוצרים טעמים ומרקמים המשדרגים כל ארוחה. כל הרטבים מיוצרים מחומרי גלם איכותיים, ללא צבעי מאכל וללא חומרים משמרים.

חרדל דיז'ון יד מרדכי: ממרח החרדל שפרסם, בכל העולם, עיירה קטנה בשם דיז'ון, הגיע גם ליד מרדכי. בזכות עבודה משותפת של מומחי יד מרדכי ומומחים מאזור דיז'ון נוצרה סדרת החרדל: חרדל דיז'ון חלק, חרדל דיז'ון גרגירים וחרדל דיז'ון עם דבש. הסדרה מיוצרת ללא תוספות של חומרים משמרים וללא צבעי מאכל. החרדל עצמו מכיל סולפיט המשתחרר באופן טבעי בעת כתישת זרעי החרדל.

מיץ לימון יד מרדכי: כמה פעמים חתכתם סלט או הכנתם דג כשבאמצע ההכנות הבנתם שאין בבית לימון טרי? לכן, אנחנו תמיד מקפידים שיהיה בבית מיץ לימון טבעי של יד מרדכי. מיץ לימון טבעי המיוצר מסחיטת 8 לימונים טריים המיובאים מסיציליה. 100% מיץ לימון ללא חומרים משמרים.

חומץ בלסמי יד מרדכי: מופק מתירוש ענבים בדרגת איכות ענבים 3 - דרגה המעידה על מתקתקות וצפיפות בינונית-גבוהה של החומץ. החומץ מבשיל בחביות עץ אלון ואינו מכיל צבעי מאכל וללא קרמל.

הידעתם ש...

בכל ניוזלטר אנחנו אוספים עבורכם מידע בעל ערך תזונתי, חדשותי, תרבותי... Serious stuff. אז החלטנו לצאת מעט מהשגרה ואחת לכמה זמן למצוא עבורכם מידע על האוכל שאתם צורכים שלא תמיד נחוץ לדעת, אבל כפרט טריוויה משעשע הוא מפתיע למדי. אנחנו מזמינים גם אתכם לשלוח אלינו מידע מפתיע ומטלטל על האוכל שאנו אוכלים ומבטיחים לפרסם בשמכם (אם תרשו לנו).

הידעתם ש...

תפוז עם קליפה יצוף במים ותפוז ללא הקליפה ישקע?!

זה מאוד פשוט, על חוק הציפה של ארכימדס שמעתם? חוק פיזיקלי המסביר מדוע גוף הנמצא בתוך נוזל יכול או לצוף או לשקוע בתוכו. כשמכניסים גוף כלשהו לנוזל, הנוזל מפעיל עליו כוח המנוגד לכיוון כוח המשיכה. לכוח הזה קוראים "כוח ציפה". כשכוח הציפה וכוח המשיכה שווים, הגוף יצוף. ואם כוח הציפה קטן מכוח המשיכה - הגוף ישקע בנוזל. הסיבה לעוצמת הכוחות, לכאן או לכאן, תלויה בהבדל בין צפיפות החומר של הגוף וצפיפות הנוזל. צפיפות היא היחס בין כמות המסה של הגוף לבין יחידת הנפח שלו, במילה אחת: צפיפות, ובשתי מילים: משקל סגולי. כאשר המשקל הסגולי של הגוף קטן ממשקלו הסגולי של הנוזל, הגוף יצוף. כאשר משקלו הסגולי גדול יותר - הוא ישקע. בקליפת התפוז יש אוויר, כמות המסה של תפוז עם קליפה ביחס לנפחו קטנה לכן הוא יצוף. כשמקלפים את הקליפה התפוז אולי שוקל פחות אבל המשקל הסגולי שלו יעלה ולכן הוא ישקע. גם תפוח יצוף, מאחר והוא מכיל 25% אוויר.

הידעתם ש...

מבחינת כמות הסוכר, אין הבדל בין מיץ פרי טבעי סחוט ובין.... קוקה קולה?!

בכוס מיץ תפוזים שסחטתם בבית ושתיתם לבריאות מסתתרות 9 כפיות סוכר פרי (פרוקטוז). באופן מפתיע, גם בכוס קולה מחכה לכם אותה כמות סוכר בדיוק. אז הנה עפה לה תיאוריית "דיאטת המיצים" כדרך להפחית במשקל... לכן, מי שבונה על כוס מיץ תפוזים בארוחת הבוקר, לצד 1-2 פרוסות לחם, ריבה, אולי קרואסון... מכניס לגופו כמויות אדירות של סוכר. כשמדובר בפירות, עדיף לאכול ולא לשתות. זאת משתי סיבות: אחת: לפרי יש סיבים תזונתיים הגורמים להאטה של ספיגת הסוכר בדם, בעוד שמיץ הוא מים וסוכר (גם ויטמינים למרות שהחמצן והאור הורסים אותם, אבל נגיד ששתיתם מיד אחרי הסחיטה). בשתיית מיץ הסוכר מגיע ישירות לדם, בזבנג אחד. הסיבה השנייה: כמות הפירות שאנחנו סוחטים כדי למלא כוס היא גדולה משמעותית מכמות הפירות שאנו אוכלים בבת אחת. עדיף שתוותרו גם על שתיית מיץ פרי וגם על שתיית משקאות ממותקים קנויים.

הידעתם ש...

מהו המאכל הטרי הנמכר ביותר בעולם? לחם טרי!

כן, לא פירות או ירקות - לחם הוא המזון הטרי הנמכר ביותר בעולם. האמת, אפשר להבין... הנה עוד כמה עובדות על לחם שישנו לכם את החיים (או לא...): הכריך הומצא ע"י אריסטוקרט אנגלי בשם ג'ון מונטאגיו שאהב לשחק קלפים. מספרים שפעם כשהיה שקוע מאד במשחק, קראו לו המשרתים לבוא לאכול והוא צעק להם בחזרה "שימו בשר בין שתי פרוסות לחם ותביאו לי." והשאר היסטוריה. הכריך הנמכר ביותר בעולם הוא ההמבורגר. שיא גינס לכריך הגדול בעולם נקבע בשנת 2005 ע"י מסעדה בשם Wild Woody's Chill and Grill, שהשתמשו, לשם כך, ב- 1800 ק"ג של לחם. ופיסת (או פרוסת) מידע אחרונה שבטוח לא ידעתם, אם הילד שלכם איבד את המחק שלו, שיכניס יד לקופסת האוכל, יחתוך חתיכה מהלחמנייה שלו (ללא הממרח..) שימולל וימעך אותה בידיו וינסה למחוק. זה מה שעשו אנשים שחיו עד 1770 (השנה שבה הומצא המחק).

עוד טעימה:

פירות שמתחלפים
שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
נגישות