בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

שגרה פוסט קורונה

כמו רשתות השיווק וחנויות המזון, גם אנחנו בשוקבוק מוגדרים כעסק חיוני למשק. לא הפסקנו לעבוד לרגע, בכל תקופת הסגר והגבלות קורונה. ולא רק שלא הוצאנו עובדים לחל"ת, אלא הגדלנו משמעותית את כמות העובדים שלנו, בצוות בית האריזה ובמחלקת משלוחים, על מנת לעמוד בביקושים שלכם, מבלי לשנות את לוחות הזמנים הקבועים שלנו. זכינו להציע פרנסה ליותר אנשים, להביא מזון טרי ומפוקח ליותר משפחות ולסייע לחקלאים שלנו לשווק את תוצרתם גם לאחר סגירת הגבולות לייצוא ולמנוע מהם הפסדים גדולים. קצת על מאחורי הקלעים של המיזם שלנו:

החקלאים של שוקבוק פרושים מהערבה בדרום ועד לרמת הגולן בצפון. מיישובי העוטף במערב ליישובי הבקעה ממזרח. התוצרת החקלאית נקטפת רק לאחר הזמנתה. המערכת הממוחשבת שלנו שולחת הזמנה לכל חקלאי, ובה מפורטים הפריטים המבוקשים והכמות הנדרשת (ביחידות, במארזים או במשקל). ההזמנות נשלחות בימים ראשון עד רביעי, בשעות הערב המאוחרות. התוצרת החקלאית מגיעה לבית האריזה שלנו ישירות מהקטיף, בטווח שעות ספורות מהמסירה לבתים. לקראת כל משלוח, המערכת הממוחשבת מוציאה מדבקות מקודדות. תחת הקוד נשמרים שם המזמין, כתובתו ופרטי ההזמנה. הארגזים מתמלאים ונארזים בידי הצוות שלנו, שגם בודק את הסחורה שהתקבלה מהמגדלים והיצרנים. על אף שהמחקרים מראים, שוב ושוב, שהעברת הנגיף באמצעות מוצרי מזון אינה סבירה, אנחנו נוקטים בכל האמצעים הנדרשים, ללא הנחות:

בדיקת חום: כל עובדנו עוברים בדיקת חום לפני כל משמרת. במדינה שבה להגיע חולה לעבודה הוא עניין נורמטיבי, אנחנו מברכים על הפיקוח שכפתה עלינו הקורונה ומקפידים על כך.

עטיית מסכות: כל עובדי בית האריזה עובדים עם מסכות. השליחים שלנו עוטים את המסכה גם שהם יוצאים "רק לחצי דקה" מהאוטו כדי להביא את ההזמנה ליעדה.

שימוש בכפפות: למרות שאין הנחיה להשתמש בכפפות, החלטנו כן להשתמש בהן. הן גם מזכירות לנו להקפיד על נטילת ידיים או חיטוי באלכוג'ל וגם מסמנות איזשהו מקדם ביטחון פסיכולוגי.

מניחים את הארגז מחוץ לדלת: יש אנשים שלא רוצים, בתקופה זו, לפתוח את הדלת לזרים. אנחנו מכבדים זאת ולא נעמיד אתכם במצב לא נעים שבו נשמעת דפיקה בדלת ואתם לא רוצים לפתוח. לכן השליחים שלנו מניחים את הארגז ליד הדלת ושולחים לכם מסרון שהארגז מחכה לכם, מיד כשהם יוצאים מחדר המדרגות. במידה וקשה לכם לסחוב את הארגז מפתח הבית אל המטבח, אנא צרו אתנו קשר ונוודא שהשליח יכניס את הארגז עד להיכן שתצטרכו.

שמירה על ריחוק: אנחנו אנשים של חיבוקים, "כיפים וכאפות" ולחיצת ידיים. ובכל זאת, בתקופה האחרונה אנחנו מקפידים לכבד את המרחב האישי של כל הצוותים. סידרנו מחדש את עמדות האריזה בהתאם למרחק הנדרש עפ"י הנחיות משרד הבריאות ומוודאים שמספר האנשים שעובדים בחלל אחד מתאים להוראות קורונה החדשות, כפי שהן מתעדכנות מעת לעת.

טיפול במשטחים: בכל יום לומדים משהו חדש על קורונה. כמו למשל, שככל הנראה שנגיף קורונה אינו שורד על משטחים. מכיוון שמדובר בממצאים שהתגלו בתנאי מעבדה ואנחנו עובדים "בתנאי שטח", אנחנו נוקטים במשנה זהירות. ארגזי שוקבוק הינם חד-פעמיים. הם מגיעים אלינו מהמפעל, נארזים ונשלחים לדרכם. היחיד שנוגע בהם, עם כפפות, הוא השליח שלכם. גם המשטחים שעליהם נמצאת התוצרת והמוצרים, עוברת ניקוי וחיטוי עפ"י נוהלי משרד הבריאות.

למרות ההסברים המרגיעים, עדיין ישנם הרבה אנשים שמוטרדים מעניין המגע עם משטחים. אם תרצו להתנהל ביתר בטיחות, הנה 3 טיפים מאתנו:

  • כשמגיע הארגז משוקבוק, הוציאו את הפירות והירקות מהשקיות אל תוך סלסלות או קופסאות אחסון מתאימות (זוכרים את הטיפים שלנו לאחסון נכון?). את השקיות תוכלו לזרוק לפח הכתום, או לשמור לשימוש חוזר לעוד כמה ימים.
  • את הקרטון תוציאו מהבית לנקודת האיסוף שלכם ברחוב או לפח המחזור המתאים.
  • תחטאו את הדלפק, שולחן האוכל וכל משטח אחר שהארגז והשקיות היו עליו ולאחר מכן שטפו היטב את הידיים במים ובסבון בהתאם להנחיות משרד הבריאות, או חטאו באלכוג'ל.

אנחנו מזכירים כי נכון לכתיבת שורות אלו, התנהגות זו אינה הכרחית, אבל אם זה מעניק לכם תחושת ביטחון - אנחנו בעד.

קורונה ועודף משקל

הזכרנו רבות את הסיבות להקמת המיזם שלנו: יצירת קשר ישיר, הוגן ומתגמל לכל הצדדים, בין חקלאים נבחרים ולקוחותיהם. פלטפורמת מסחר שקוף שבו המשפחות בבית יכולות להכיר את המגדלים, לדעת בדיוק מאיזו חלקה הגיעה התוצרת שהם מזמינים, לראות במו עיניהם תחת אלו תקנים מחמירים התוצרת גדלה וליהנות מתוצרת חקלאית טרייה ובעונתה הטבעית בלבד. החקלאים מצידם שותפים לקביעת המחיר ומקבלים תמורה הוגנת, כפי שנכון וראוי, על עמלם. לזה קוראים - Win win. וכמו בכל קשר בריא, נתינה מכל הלב היא חלק טבעי.

בתקופה האחרונה שמנו לב, שחקלאים שונים מכניסים למארז שלהם תוצרת חקלאית במשקל כולל גבוה יותר ממה שצוין באתר. זאת כמובן מבלי לדרוש תמורה על ההפרש. עמוס כהן מערוגות שלח בשבועיים האחרונים מארז ששוקל 1.5 קילו ולא 1 קילו כפי שרשום בתפריט וגם פינק במארזים של האפרסקים של השזיפים שעלו לתפריט שלנו לפני שבועיים. והוא לא היחיד. נתי גרלה הוסיף משמשים למארז שלו, אסי חורש העלה את משקל שקית העגבניות בלי להניד עפעף ובלי לבקש תוספת תשלום ויוסף אוזן שולח אבטיחים שלרוב שוקלים מעל ל-7 קילוגרם. אנחנו, שמכירים היטב את החקלאים שלנו, יודעים היטב מאיפה זה מגיע: סיפוק. כשהמגדל מקבל תשלום הוגן על תוצרתו הוא מתגמל בכל הזדמנות שהוא יכול. זה כמו עוד כדור פלאפל שהמוכר שם לך בפיתה. בתקופת קורונה נעצר הייצוא, ובמקביל נעצרו ענפי האירוח, המסעדנות והאירועים. מגדלים רבים שמתפרנסים מאפיקים אלו נותרו עם המון תוצרת טרייה על עצים או בשדות. חלק הם העבירו בחינם למוסדות שונים, כמו לבתי חולים. וחלק הם חילקו דרכינו ללקוחות.

ועוד משהו קצר על משקל ומחיר: חלק מתוצרת אצלנו נמכרת ביחידות, במחיר קבוע שאינו תלוי במשקל. לעומת זאת, כשאנחנו קונים בסופרמרקט, אנחנו בוחרים ביחידות (5 תפוחים... 7 מלפפונים...) אבל משלמים בהתאם למשקל הכולל. כשאנחנו ממלאים את עגלת הסופר אנחנו לא באמת יודעים כמה נשלם בקופה, עד שלא נשקול את כל הירקות והפירות שבחרנו. בשוקבוק, אם בחרתם 5 תפוחים, שמשקל כל אחד מהם מוערך בין 140 ל-190 גרם, בפועל אתם עשויים לקבל תפוחים שמשקל כל אחד מהם הוא 200 גרם ומעלה, מבלי שתוסיפו שקל אחד למחיר. שימו לב, שמשקל המארזים שלנו מצוין באופן מוערך: כ-250 גרם, כ-1 קילו. תהיו בטוחים שהמשקל המדויק לא יהיה לטובת המגדל אלא לטובתכם. והעת התשלום בקומה, אף אחד לא יגבה מכם את ההפרש.

מארזי חיסכון צ'רי

אצלנו בשוקבוק אין מבצעים, כחלק ממדיניות המכירות שלנו, המתבססת על סחר הוגן מול החקלאים והלקוחות. המגדלים שלנו מקבלים את התמורה הכספית שהם מבקשים. מחיר הוגן עבורם ועבורכם, בלי ויכוחים ובלי התמקחויות. וכמו שאנחנו לא מעלים פתאום את המחירים (אין צורך, אנחנו לא שומרים תוצרת שבועות בקירור, כדי למכור אותה לציבור במחיר מופקע, בתקופה שבשום מקום אחר אין) כך אנחנו לא חותכים מחירים. הרי ידוע, ששיטת המבצעים נועדה למשוך קהל לנקודות המכירה, שבא לרכוש את המוצרים הזולים ועל הדרך למלא עגלה במוצרים יקרים יותר. כוח המשיכה שלנו הוא הטריות, האיכות המפוקחת והקשר הישיר עם החקלאים - יתרון שמתחזק מאד בתקופה האחרונה. יחד עם זאת, אחת לכמה זמן פונים אלינו המגדלים מיוזמתם ומבקשים לצ'פר ולתגמל אתכם על נאמנותכם.

בחודש מרץ, היה זה פלג "מעלעלים צעירים" שביקש מאתנו לצרף לכל הזמנה מארז עלעלים מתנה ממנו. השבוע פנה אלינו אלעד זהבי ממושב זיקים עם הצעה שלא יכולנו לסרב לה. מסתבר שמזג האוויר בשבועות האחרונים עשה המון טוב לכל עגבניות הצ'רי שהוא מגדל ומשווק והוא רוצה שאתם גם תיהנו מטעמן המשובח וגם תיהנו ממחיר טוב יותר. למה? כי יש שפע והוא יכול גם לנו לתת יותר וגם להוריד בשבילנו את המחיר. לכן, למשך השבועיים הקרובים יהיו כל מארזי הצ'רי במשקל של 1 קילו, במקום 500 גרם ומחירם יעמוד על 14.90 ₪ בלבד. ההטבה, המבצע, הפינוק - איך שתקראו לזה, יכלול את כל מארזי הצ'רי: "נועה", צהוב, מנומר ומיקס.

אנחנו מכירים מקומות שהיו אומרים לחקלאי תודה רבה על ההנחה, קונים ממנו את הסחורה במחיר מוזל ומוכרים הלאה במחיר מלא, בלי שאף ידע. אבל כשהחקלאים קובעים את המחיר שהם חושבים שמייצג את עמלם ואיכות תוצרתם, הם קובעים גם את ההנחות והכל שקוף כלפיהם וכלפיכם. תיהנו!

עוד טעימה:

הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
חוזרים לשגרה - חוזרים למדף
הפסח הזה, כמעט כולו שוקבוק
שוקבוק היא חלק מהשגרה
פומלה אישית - לבריאות
הטבת החודש תותים
התחרות מתרחבת
יום המשפחה 2021
עוגיות מתוקות ללא מדבקה
קוקוסים ומאפים
דם כחול: אוכמניות ישראליות
שוקבוק נפתח לתחרות
נבחרי 2020 בשוקבוק
העולים האחרונים של 2020
האס המנצח של החורף
ייו רימונים ופירמידת זעתר
תזונה לקראת החורף
הפינק ליידי הישראלי חוזר!
רוח שתות
מותג מאפים חדש
מי עלה? מי ניצח? מי מפסיד?
על קפה ושמן זית
הטבע חוזר לשגרה
נפלאות המורינגה
פירות שמתחלפים
שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
נגישות