בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

דוד משה מגיע לשוקבוק!

החל מהשבוע, נשווק בשוקבוק את מארזי הפרימיום של "דוד משה": תפו"א לבן, אדום וגורמה, גזר וצנונית. כן, אנחנו יודעים מה השאלה הראשונה שלכם: מיהו הדוד משה? התשובה האמיתית היא שאין אדם אחד או חקלאי ספציפי בשם משה, שעל שמו נקרא המותג. השם "משה" מייצג שורה של חקלאים ישראליים ומסורים. דור ראשון ושני של עובדי אדמה עם נשמה.

אבל לפני שנולד הדוד, נולדה השותפות. יח"מ (יישובי חבל מעון, שבחבל אשכול) הוקמה בשנת 1956, כאגודה שיתופית הפועלת לפיתוח תשתיות האספקה והשיווק עבור התוצרת החקלאית בנגב. בתחילת שנותיה, טיפלה האגודה בהפעלת התכנית לקידום גידולי השלחין באזור. גידולי שלחין הם גידולים חקלאיים העושים שימוש בהשקיה ישירה, באזורים בהם מי הגשמים אינם מספיקים. בשנות ה-50, עם הקמת מפעל המים הארצי והצבת מוביל המים כנרת-נגב, עסקה האגודה בהפיכת הנגב - אזור מדברי המאופיין במשקעים מועטים, לשטח חקלאי מפותח ומגוון, המתבסס על מי שלחין. החקלאות בנגב פרחה והאגודה השיקה מערך שיווקי יעיל, שכלל מתקנים משותפים לטיפול באסיף, בבתי אריזה ובבתי קירור, לצד מערכת הפצה מתוקתקת המשמשת כספק משמעותי בשווקים בארץ ובחו"ל. וכל זאת, תוך שימוש יעיל וחכם בתשתיות המשותפות. כיום שותפים בה הקיבוצים: גבולות, כיסופים, כרם שלום, נחל עוז, ניר עוז, נירים, סופה, עין השלושה וצאלים.

המותג "דוד משה" נוצר בתוך מציאות שיווקית עמוסה במתחרים "אנונימיים", המפוזרים ללא בידול במדפי הרשתות. תחת המותג משווקת תוצרת פרימיום בלבד, הכוללת מארזים של תפוח אדמה לבן, אדום וגורמה, גזר וצנונית, וכן ליין "גורמה" הכולל תפו"א מזנים ייחודים, בעלי טעם עשיר. ירקות שפותחו וגדלו בזכות השקעה מתמשכת, מחקר מתקדם ופיתוח חקלאי הנמצאים בחזית הסטנדרט העולמי בתחום. כמותג, "דוד משה" מתחייב לתוצרת איכותית, העומדת במבחני התקנים המחמירים ביותר. דדי ברורמן, איש השיווק של המותג, נלהב להרחיב עבורנו את העניין הזה: "כדי לעמוד ברף שהתחייבנו עליו לעצמנו וללקוחותינו, אנו מבצעים בדיקות מעבדה קבועות ומקפידים על שרשרת ייצור ואספקה השומרת על בריאות התוצרת ובריאות הצרכנים." והוא מוסיף: "כחלק מהבידול שלנו, אנחנו מוודאים שכל הפריטים במארז יהיו באותו גודל - אורך וקוטר. לא יקרה מצב שתמצאו באריזה אחת גזרים או תפוחי אדמה בגדלים שונים. יש כאן חשיבה של חוויית השימוש במוצר, לא נוח לעבוד במטבח עם ירקות בהבדלי גדלים קיצוניים. דבר נוסף: בכל מארז, אנחנו מקפידים לתת מידע על הרכיבים התזונתיים והבריאותיים של הירקות, ועל כל אחד ממארזי תפוחי האדמה אנו גם מציינים, באופן בולט, לאיזה שימוש הם מתאימים: בישול, טיגון או אפייה."

"דוד משה" נחשב למותג מוביל בתחומו. כשנה לאחר שנוסד, זכה "דוד משה" בציון לשבח בתערוכת המזון העולמית - Sial, בפריס. אין כמעט בית בישראל שלא משתמש באחד או יותר מהירקות המובחרים. בהזמנת מארזי "דוד משה" תפוח אדמה אדום, לבן או גורמה, שימו לב לשימוש שהוא מתאים לו. זה אולי יחייב אתכם לתכנן את תפריט הסופ"ש מעט מוקדם ממה שהתכוונתם, אבל הטעם, הבריאות וחוויית השימוש ישדרגו את התפריט ואת תהליך העבודה. תיהנו!

זהבי, מגדל עם פלפל...

פלפל "רמירו" הוא אחד משלושה זני פלפלים מיוחדים, שפותח בדרום-אמריקה בתחילת שנות ה- 2000 ונמכר בבלעדיות למספר מצומצם של מגדלים בספרד ולחמישה מגדלים בארץ. אחד מהם הוא אלעד זהבי מ"זיקים".

פלפל "רמירו" נמצא בתפריט הירקות שלנו, למרות שמבחינה בוטנית הוא למעשה פרי. אצלנו בארץ, הוא נחשב לירק מבחינה קולינרית ואנחנו צורכים אותו בעיקר בסלט ירקות או לתבשילים מלוחים. פלפל "רמירו" מתוק באופן יוצא דופן מפלפלים אחרים. צורתו חרוטית, קליפתו עדינה ודקה, הוא ישר, ארוך מאד (יכול להגיע גם לאורך של 20 עד 25 ס"מ), דק ומתוק. ה"רמירו" מכיל ויטמינים A ו- C, ויטמינים מקבוצת B ומינרלים: אשלגן, ברזל, נתרן וסידן.

פלפל "רמירו" מככב במטבח הים-תיכוני. מניסיוננו, ילדים מתים עליו, הן בשל טעמו והן בזכות העובדה שאין בו הרבה גרעינים. אצלנו בבית, אוכלים אותו כחטיף, אבל אם אנחנו ממש רוצים להשקיע, אנחנו חותכים את הפלפל לאורך ויוצרים מעין "סירות קאנו" צרות. ממלאים בגבינה לבנה, "משפדים" משולש גבינה צהובה ומניפים כמפרש. אז זו באמת חגיגה על השולחן.

זו אינה הפעם היחידה שבה קיבל זהבי אישור לגדל ירקות אקסקלוסיביים. בקיץ סיפרנו לכם כי זהבי הוא החקלאי היחיד בארץ שקיבל לידיו הזדמנות בלעדית לגדל ולשווק עגבניות צ'רי מזן חדש בשם "טורפדינו". העגבניות עדיין בתפריט הירקות שלנו. הפיילוט הוכתר בהצלחה וזהבי הוא עדיין המגדל היחיד בארץ שמגדל אותן. אלעד זהבי הוא דור שני למגדלים. המשק המשפחתי הועתק מגוש קטיף לזיקים במהלך 2005 והיום הוא נחשב למשק הגדול בישראל בתחום הפלפלים החריפים. בין היתר, מתמחה זהבי בגידול זנים שונים של עגבניות, פפאיה ללא גרעינים ומלפפונים, ביניהם מלפפון "ארומטו" המיוחד שגם הוא נמכר אצלנו בתפריט הירקות.

הפלפלים בחממה של זהבי גדלים בשלושה צבעים: אדום, ירוק וכתום. בעת ביצוע ההזמנה, באתר או באפליקציה, לא ניתן יהיה לבחור את הצבע, זהבי יקטוף עבורכם את הפלפלים בהתאם לזמן ההבשלה המיטבי. כך או כך, תחכה לכם הפתעה מתוקה וצבעונית בארגז...

לטריות אין תחליף

כחלק מהשקיפות שאנו נוקטים, כאן בשוקבוק, רצינו לידע אתכם כי הגויאבות של עמוס כהן נגמרו. הייתה עונה מצוינת, קיבלנו מכם משובים חיוביים לגביהן והעברנו לעמוס, ששמח מאוד לשמוע. הגויאבות הטריות של רפי סביון תחלפנה אותן, כבר משבוע זה, ואנחנו מבטיחים לכם שהן טעימות, עסיסיות ומתאימות לסטנדרט הגבוה שהציבו הגויאבות של עמוס.

רפי סביון מ"ביצרון" הוא אחד ממעריציה המושבעים והרבים של הגויאבה. במשק שלו הוא מגדל כ- 15 דונם של זני גויאבות שונים לייצוא ומשווק אותן גם אצלנו בשוקבוק. המשק של רפי מפוקח בקפדנות ע"י מעבדה המלווה את גידול הגויאבה ומוודאת שהפירות עומדים במגבלות הייצוא האירופאי ונקיים מחומרי הדברה. את הגויאבות הוא קוטף עם הגעתן לגודלן המלא וכשהן מעט ירוקות. את ההבשלה הסופית, הגויאבה יודעת לעשות לבד במטבח, עם או בלי שקית הבשלה.

הגויאבה היא אחד מפירות הסתיו המושלמים ביותר לחזק את הגוף לקראת החורף: יש בה יותר ויטמין C מאשר לתפוז ויותר ויטמין A מאשר ללימון והיא עשירה בברזל זמין - ברזל הנספג בגוף בצורה מיטבית ללא כל השפעה על מערכת העיכול, זאת בנוסף לעובדה שהשילוב בין ברזל וויטמין C הופך את ספיגת הברזל בגוף לטובה יותר. ואם זה לא מספיק בריאות עבורכם, תמצאו בה את כל הוויטמינים מקבוצת B (למעט B12), ויטמין E, מגנזיום, אשלגן, אבץ, סידן, נחושת, סלניום, סיבים תזונתיים, חלבון ממקור צמחי, חומצה פולית ועוד. הערך הקלורי שלה נמוך, כ- 50 קלוריות ל-100 גרם ולכן היא אידיאלית לשמירה על המשקל. 2-3 גויאבות ביום יכולות להעניק לגופכם את כמות הוויטמינים היומית הדרושה לו.

הגויאבה נאכלת טרייה (רצוי בסמוך ככל האפשר לזמן קטיפתה), אבל היא מתאימה למגוון אפשרויות שימוש, כמו מאפים, שייקים, גלידות וריבות. אנחנו אפילו מצאנו מתכון למרק המשלב גויאבות, לא ניסינו אבל גם לא שוללים... החיסרון היחיד של הגויאבה הוא, לדעת רבים, ניחוחה העז. ובאותה הנשימה, ישנם המון אנשים שהניחוח האהוב שלה מחזיר אותם לילדותם ולזיכרונות מתקופה שבה עצי הגויאבה צמחו והניבו פירות בחצרות הבתים. אנחנו כמובן מתים על הגויאבה, עם הניחוח, שבעינינו הוא משכר ומשמח, ותמיד ממליצים לתת לה הזדמנות נוספת. אנחנו מאמינים שתתאהבו בגויאבות של רפי, אם לא מביס ראשון, אז מביס שני... ברוכות הבאות.

עוד טעימה:

המלצות לשבוע העצמאות
חוזרים לשגרה - חוזרים למדף
הפסח הזה, כמעט כולו שוקבוק
שוקבוק היא חלק מהשגרה
פומלה אישית - לבריאות
הטבת החודש תותים
התחרות מתרחבת
יום המשפחה 2021
עוגיות מתוקות ללא מדבקה
קוקוסים ומאפים
דם כחול: אוכמניות ישראליות
שוקבוק נפתח לתחרות
נבחרי 2020 בשוקבוק
העולים האחרונים של 2020
האס המנצח של החורף
ייו רימונים ופירמידת זעתר
תזונה לקראת החורף
הפינק ליידי הישראלי חוזר!
רוח שתות
מותג מאפים חדש
מי עלה? מי ניצח? מי מפסיד?
על קפה ושמן זית
הטבע חוזר לשגרה
נפלאות המורינגה
פירות שמתחלפים
שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
נגישות