בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

טוב לחיות עם פחות שקיות

שקיות הניילון מיוצרות מנגזרות של נפט וכושר העמידות שלהן גבוה (500 שנה!). שקית שמתעופפת ברוח ונספגת בתוך הקרקע מחדירה רעלים לאדמה ולמקורות המים ויכולה לפגוע גם בבעלי החיים. ומה לעשות שבישראל צורכים בשנה למעלה מ-2 מיליארד שקיות?

ב-1 בינואר 2017 נכנס לתוקפו "חוק השקיות" שנועד להנחיל לצרכנים הישראליים הרגלי שימוש מצומצם בשקיות הפלסטיק החד-פעמיות ברשתות השיווק הגדולות. החוק מחייב את רשתות השיווק לגבות מאתנו היטל בגובה 10 א"ג לכל שקית "גופייה" עבה מ-20 מיקרון שניקח לארוז בה את קניותינו. את כספי ההיטל מעבירות הרשתות לקרן לשמירת הניקיון של המשרד לאיכות הסביבה, המרכזת את כל האמצעים הכספיים שנועדו ליישם פעילות של הגנת הסביבה כמו ניקיון, מחזור, מניעת מפגעים ועוד. כספי היטל השקיות ישמרו בחשבון נפרד ויושקעו בהמשך עידוד צמצום השימוש בשקיות פלסטיק.

מטרת המחוקק הייתה לגרום לנו להפסיק לאגור שקיות ניילון כאילו אין מחר. כי הרי ידוע לכל, גם לאלו שאוהבים לתלוש אותן ולהכניס לתיק (שיהיה בבית...), ששקיות הפלסטיק הנוחות מזהמות את הסביבה ותורמות לשינוי האקלים במגוון דרכים: החל מתהליך הייצור שלהן, דרך ההובלה ועד ההטמנה, כאשר אנחנו זורקים אותן לפח בשנייה שהגענו הביתה עם המוצרים מהסופר. שנתיים לאחר שהחל, ניתן לקבוע שהחוק הפך להצלחה אקולוגית! ב- 2017 עם ישראל צרך 80% פחות שקיות מאשר ב-2016. ב- 2017 רכשו הצרכנים 378 מיליון שקיות והזרימו לקופת הקרן 37,800,000 ₪. נשמע הרבה? ב- 2016 השתמשנו ב- 1,752,000,000 שקיות בחינם. לחוק השקיות ישנם כמה חסרונות, לדוגמה: הוא אינו חל על רשתות קטנות, פארמים או מכולות. יש עוד הרבה מה לעשות בנידון והמשרד כבר קבע לעצמו יעדי צמצום נוספים. כך שאנחנו בדרך הנכונה.

גם אנחנו בשוקבוק נרתמים לתכנית החיסכון בשקיות פלסטיק ומציעים לכם אלטרנטיבה חדשה: לבקש לארוז את ההזמנה שלכם במארז חסכוני בשקיות פלסטיק. איך זה מתבצע? בתום תהליך הרכישה באתר תתקלו בכפתור "אריזה חסכונית". הקלקלה על הכפתור תתקבל במערכת ומערך המשלוחים שלנו, שקולט את התוצרת והמוצרים שמגיעים מהחקלאים לבית האריזה, ידעו לסדר את ההזמנה שלכם באופן חסכוני בשקיות. אל דאגה: אתם לא תפתחו את הארגז ותראו בלגן ותפזורת. חלק מהמוצרים ימשיכו להישלח ארוזים אבל איפה שנוכל - נסדר את ההזמנה באופן החוסך בשקיות פלסטיק. אגב, רבים שאלו אותנו מדוע אנחנו לא אורזים את התוצרת החקלאית בשקיות נייר. התשובה היא הלחות של חלק מפירות והירקות הטריים. בעת השינוע בארגז הסגור, עלולות שקיות הנייר להירטב, להרטיב את הירקות והפירות שבתוכן ולגרום לתחילת תהליך של ריקבון. ואת זה אנחנו מוכרחים למנוע. אנחנו מעודדים אתכם לעשות שימוש באריזה החסכונית ולתת לנו לשלוח אליכם מארז מסודר וחסכוני בשקיות פלסטיק חד-פעמיות.

שישוקבוק: יום משלוחים חדש

החל מהשבוע הקרוב נרחיב את מערך המשלוחים ונוסיף יום שישי בבוקר. לקבלת המשלוח בשישי בבוקר, יש לבצע את ההזמנה באתר עד יום רביעי ב-15:00. בשלב ראשון רק באזור המרכז. בהמשך נתרחב לשאר אזורי החלוקה שלנו ברחבי הארץ - בהתאם לרמת הביקוש שלכם. אם משלוח בשישי בבוקר מתאים לכם יותר, אתם מוזמנים להתקשר לשירות הלקוחות שלנו, 1-700-555-704, או לשלוח לנו הודעה customer_support@shook-book.com.

אין נולד השינוי? הרבה מלקוחותינו ביקשו מאתנו להרחיב את מערך המשלוחים גם ליום שישי. זה חוסך מהם להיערך מוקדם במהלך השבוע לקראת הסופ"ש והשבוע שאחריו, זה חוסך מהם "השלמות" ששכחו להזמין מאתנו ובאופן כללי הם מעדיפים לקבל את פני השליח כשהם בבית (בשישי בבוקר מרבית לקוחותינו אינם עובדים) מאשר לתת לארגז לחכות להם ליד הדלת בימים אחרים. לאחר בחינת המצב והיערכות מתאימה מצד מערך המשלוחים שלנו, אנחנו שמחים להיענות לבקשתכם. תוספת זו מצטרפת לשינוי שכבר ביצענו במועדי המשלוחים, כשהוספנו את האפשרות לבחור לא רק יום קבלת ההזמנה אלא גם טווח השעות של קבלתה - שעות הבוקר-צהריים ושעות אחה"צ-ערב.

זו ההזדמנות להזכיר לכם את מועדי הזמנות והמשלוחים הקיימים והחדשים:

  • עבור משלוח ליום שני בשעות הערב - יש להזמין עד יום ראשון בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום שלישי בשעות הבוקר - יש להזמין עד יום ראשון בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום שלישי בשעות הערב - יש להזמין עד יום שני בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום רביעי בשעות הבוקר - יש להזמין עד יום שני בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום רביעי בשעות הערב - יש להזמין עד יום שלישי בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום חמישי בשעות הבוקר - יש להזמין עד יום שלישי בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום שישי בשעות הבוקר - יש להזמין עד יום רביעי בשעה 15:00.
בשלב ראשון, שירות זה יתאפשר לתושבי המרכז בלבד, אולם נשמח לשקול הרחבת ימי המשלוח לאזורים נוספים ברחבי הארץ, בהתאם לדרישת הלקוחות.

אפשר ביס?

"חברים עם הטבות" - הקבוצה שלכם בשוקבוק. אנחנו מזמינים אתכם להמליץ לחבריכם על שוקבוק, לפתוח ביחד קבוצה וליהנות בכל חודש מהטבה בלעדית. ניתן להזמין חברים ללא הגבלה וללא שום התחייבות, אפילו כעת - בכתובת:  www.shookbook.co.il/groups

השבוע אנחנו משיקים מוצר חדש מהסדרת מארזי הביס שלנו: תפוח חרמון ביס מפירות הגולן – תאגיד הכולל קיבוצים ומושבים מהגליל העליון ורמת הגולן לצד מגדלים פרטיים שחברו במטרה לשווק את פירות הגולן והגליל תחת מותג "בראשית". מותג פירות פרימיום המציב סטנדרטים גבוהים וקפדניים של איכות (בטעם ובמראה). לתאגיד שותפים גם אגרונומים, עובדי בתי אריזה, אנשי שיווק ופיתוח המהווים חלק בלתי נפרד ממנוע ההובלה של "בראשית" בענף הפירות הישראלי.

זו ההזמנות שלנו להזכיר לכם שלמרות שחודש מרץ מבשר את בוא האביב, מערכות הגשמים עדיין לא מאחורינו והחורף שגורם לנו לרצות לאכול יותר (בעיקר פחמימות) עוד לא הסתיים. מארזי הביס שלנו מתאימים במיוחד לנשנוש של רעב החורף והם לא יגרמו לנו להתחרט על כך בעונת בגדי הים...

גם אתם רוצים לפנק את החברים שלכם בהטבה ייחודית בכל חודש? זה פשוט: שולחים אלינו מייל, מקבלים קוד גישה ויכולים לצרף לקבוצה כמה חברים שרוצים. כל הפרטים באתר שוקבוק. מצטרפים חדשים יוכלו ליהנות ממתנה כבר במהלך מרץ.

עוד טעימה:

הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
האתגר הבריא הבא הגיע!
מצאנו אוצר חדש
עמק יזרעאל אנחנו בדרך
הגיע זמן הדובדבן
יד הדמיון
שבוע עצמאות
הקיץ מגיע. תות, סוף.
פסח שמח וכשר בשוקבוק
ישראל בוחרת שוקבוק
העם עם הגולן והלב עם העוטף
האספרגוס חוזר לשוקבוק!
הטבה בלעדית לאימהות טריות
לחיות בלי שקיות

הארטישוק חוזר והוא במיטבו!
לידע יש טעם של עוד...
פיצוץ בפה
ויהי אור! (לזמן מוגבל)
טעמתם פעם שעוונית נאכלת?
חג שמח, תמר, אלה, שקד...
מלכת היער
חורף חם
פרידה מחבר יקר
יורדים לשורש המרק
הפתעות כמוסות ומתוקות
בשבילנו זו שליחות
בריאות מג'ינג'ר עד תות
מרחיבים את שירות המשלוחים!
התשובה שלנו ל"צבע אדום"
השבוע נגשים חלום ורוד
העלים החדשים הגיעו!
בוחרים שוקבוק לחיים בריאים
בננות בשקית הבשלה מבוקרת
מלך הפופ מגיע!
הבריאות שבטעם
אוהבים לא אוהבים
רגע לפני אחרי החגים
מתחילים שנה - סוגרים עונה
הלימודים והחגים בפתח
מריחים את תשנ"ט
טעימה של שזיפים
חגיגה באוגוסט
ברוכים הבאים