בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

כסף לא גדל על עצים

החקלאים שלנו יודעים לגדל הכל, חוץ מאשר כסף. כמוכם, הם שותפים לדאגה על יוקר המחייה. גם הם, בעת קניות המזון שלהם, בודקים ובוחרים את הסל הטוב והמשתלם ביותר. בעקבות פניות שלכם וביחד עם החקלאים החלטנו להציע מספר מארזי חיסכון למשפחות, בכמה מהמוצרים הנמכרים ביחידות.

אחד היתרונות המייחדים את שוקבוק היא האפשרות לדעת, כבר במהלך הקנייה, כמה כסף תידרשו לשלם בקופה. ברשתות השיווק, במרכולים וגם באתרים מתחרים, מחיר התוצרת נקבע לפי משקלה. ליד כל פרי או ירק מצוין המחיר ל-1 ק"ג. אבל, אם לא מוצב משקל בסמוך למדפי הסחורה, לא תוכלו לדעת במדויק מה מחיר הסל שרכשתם, עד שהקופאית תשקול את המוצרים והמחיר הסופי ייקבע. גם באתרים מתחרים, המחיר הסופי נקבע בהתאם למשקל האמיתי של הסל. כלומר: סימנתם 1 קילו עגבניות ובתום ההזמנה שילמתם בקופה עבור 1 ק"ג. אבל אם בעת המשלוח ארזו ושקלו 1.200 ק"ג - המחיר יתעדכן בהתאם. וזה בסדר. אבל זה אומר שתכננתם לשלם מחיר מסוים ובפועל שילמתם יותר. בשוקבוק זה אחרת.

בשוקבוק קורים 2 דברים: 1: אפשר לרכוש מוצרים בודדים ולשלם מחיר פיקס ליחידה ללא קשר למשקלה. החקלאי שמקבל את הזמנתכם, יקטוף עבורכם רק את כמות הפריטים שהוזמנה, גם אם מדובר ביחידה אחת. להבדיל: בסופר, אם רכשתם תפוח אחד, מחירו בקופה ייקבע לפי משקלו. לכל תפוח שתבחרו יהיה מחיר אחר, אצלנו המחיר תמיד קבוע והמשקל ליחידה נע בין 100% ל- 120% מהממוצע. 2: בשוקבוק, ישנם גם מוצרים שנמכרים במארז לפי משקל, במחיר פיקס למארז. זה אומר, שאם בעת האריזה, שקלנו את המארז שהגיע מהחקלאי וגילינו שהוא שוקל יותר מהמשקל המצוין באתר, אנחנו לא מחייבים אתכם על המשקל העודף. זה - הרווח שלכם. נגלה לכם סוד: מרבית המארזים (לא תמיד, אבל קורה) שוקלים יותר ממה שמפורסם בתפריט, זה יכול להיות הפרש של גרמים בודדים ולעיתים מדובר בעשרות אחוזים (לטובתכם) מהמשקל המקורי! החקלאי לא יחייב אתכם על ההפרש וגם אנחנו לא. זה מה שנקרא שקיפות טוטאלית של כמות, גודל ומחיר.

אבל כמו שאתם כבר יודעים, אנחנו מאד קשובים לכל מי שמתקשר אלינו, או שולח מייל, עם הצעה לשיפור. מארזי החיסכון הם רעיון שחזר מכמה לקוחות במקביל, והחלטנו לנסות ולבדוק. בשלב ראשון, כל זני התפוחים שלנו ישווקו גם ביחידה בודדת וגם במארזי החיסכון. תוכלו לראות בבירור בתפריט כמה כסף תחסכו ברכישת מארז חיסכון (המונה 8 תפוחים) בהשוואה לרכישה של 8 תפוחים בנפרד. שוב, שימו לב: מספר היחידות קבוע, משקל המארז משוער. הוא ינוע בין קילו 1 ליותר. נדגיש שוב: מדובר באותה הסחורה בדיוק. התפוחים בקנייה בודדת או בקנייה במארז חיסכון מגיעים מאותו חקלאי, מאותה חלקה ומאותו קטיף - בהתאם למועד המשלוח שקבעתם. הטריות, האחריות והטעם לא השתנו - רק נוחות הרכישה והמחיר.

חפרנו? אנחנו מרגישים שקצת חפרנו... מאד היה חשוב לנו להעביר את נושא התמחור והתמורה. מקווים שהצלחנו. נשמח לשמוע מכם אם מהלך זה משפר את חוויית הקנייה שלכם ומה עוד הייתם רוצים לרכוש במארז חסכוני גדול.

מה מצב התותים? תלוי.

יורם יפרח הצטרף אלינו בתחילת עונת התותים הקודמת ואנחנו שמחים, גם השנה, לפתוח אתו עונה חדשה. עד לפני מספר שנים, היה יורם מגדל סוסים ובעל אורווה לרכיבה טיפולית. אבל החיים הם שורה של תחנות והן הובילו אותו להחלטה להסב את כישרונו מטיפול בבני אדם לגידול תותים. ותאמינו לנו שהתותים שלו מקבלים טיפול אישי אחד-אחד.

מבחינה בוטנית, תות שדה אינו פרי, אלא (הגדרה מפוצצת בעוד 3...2...1...) "מצעית תפוחה". גבעול אשר תפוח בקצהו. הבליטות השחורות שאנו רואים על פני התות, שהופכות את קליפתו לטקסטורה מיוחדת, הן למעשה המשך שחלת הצמח, עם הזרע בתוכה וזו הסיבה שנתנה לתות את הלגיטימציה להיקרא פרי. התות רגיש מאד למזיקים. בעיקר הוא חשוף למחלה שנקראת "קימחון" הפוגעת בעלים שלו. הפתרון המידי הוא (כמו תמיד) ריסוס, אבל במשק של יורם יפרח בתלמי יחיאל עברו לשיטת גידול שמגנה בצורה מיטבית על התותים: גידול תלוי. שיטה יקרה שמוכיחה את עצמה, הן באיכות התות ובריאותו והן בנוחות העבודה של המגדלים. תות תלוי לא גדל באדמה אלא בתוך אדניות ארוכות ומיוחדות, שיורם תולה אותן בגובה נגיש לצוות - יתרון שחוסך מהמגדלים ומהקוטפים להתכופף אל האדמה ולאתר את התותים הבשלים בינות העלים. התות גדל במנותק מהקרקע, על מצע אורגני מפוקח, הנתון לשליטת החקלאי. תרכובת המצע משתנה ממשק למשק, לרוב היא כוללת אדמה נקייה ושברי קוקוס עשירים בחומרים אורגנים המזינים את הצמח ומניבים תותים יותר בריאים עבורנו. במשק של יפרח, תהליך הגידול מבוקר ככל הניתן. הניתוק מהקרקע מקטין את חשיפת התות למזיקים ומצמצם משמעותית את הצורך בהדברה, למינימום ההכרחי.

בארץ, עונת התותים נמשכת מנובמבר עד מרץ/אפריל ומי שרוצה ליהנות מהתותים גם אחרי תחילת האביב יכול לשמר אותם באחת משתי דרכים קלות: הראשונה - להקפיא את התותים ללא העלים ולהכין ממנו שייק מתוק טבעי או יוגורט עשיר וטעים. לפני ההקפאה, כדאי לחלק אותם למנות קטנות, להכניס לקופסאות פלסטיק ולאטום אותן בניילון נצמד. הדרך השנייה קצת יותר מורכבת והיא להכין ממנו ריבה או קונפיטורה ביתית. תות הוא פרי אידיאלי לחורף: הוא גם עשיר בוויטמין C התורם לחיזוק המערכת החיסונית שלנו (ביחס לגודלו, לתות שדה יש יותר ויטמין C מאשר לתפוז) וגם מתוק בטירוף ויכול להוות תחליף בריא למזון מנחם שכל כך חסר לנו בקור החורפי... התות עשיר גם בנוגדי חמצון אפקטיביים, בסיבים תזונתיים ובפקטין (חומר טבעי המצוי בדופן התא הצמחי ובתהליך של פירוק הופך לחומצה ותורם להבשלת הפרי) התורמים לפעילות התקינה של מערכת העיכול.

שילוב של בריאות ומתיקות במעטפת אדומה כשני - הופך את "תות השני" לאחד מהפירות המובילים של החורף, ויש יאמרו: המוביל מכולם. תיהנו.

2 הטבות דצמבר

גם אתם רוצים לפנק את החברים שלכם בהטבה ייחודית בכל חודש? זה פשוט: שולחים אלינו מייל, מקבלים קוד גישה ויכולים לצרף לקבוצה כמה חברים שרוצים, ללא כל התחייבות. כל הפרטים באתר שוקבוק. מצטרפים חדשים יוכלו ליהנות מהמתנה החל מ-1 בדצמבר.

שנה אזרחית מלאת תהפוכות עומדת להסתיים. את הטבע לא מעניינים נושאים כמו פוליטיקה, חיסונים נגד שפעת או יחסי החוץ של ישראל. את הטבע מעניין רק האקלים והמשאבים שעוזרים לו לצמוח, לפרוח, לתת תוצרת טובה ולהתרבות לקראת העונה הבאה. כמיליארד ציפורים נודדות, עומדות לפקוד את ארצנו בחודשים הקרובים, במסען המפרך מאירופה הקרה לאפריקה החמה. חלקן כבר כאן ושווה לצאת לטייל בארץ ולפגוש אותן, לפני שימריאו ליעדן הסופי. ב-21 בדצמבר יסתיים הסתיו וניכנס רשמית אל תוך החורף. לנו הישראליים יש הרבה ציפיות מהחורף הקצר שלנו. ציפיות לגשמי ברכה. ניסינו לבדוק מה תחזית המשקעים לחורף 2020 אבל החזאים חלוקים בדעתם. לא נותר לנו אלא לחכות ולראות.

החודש נעניק במתנה 3 רימונים עסיסיים, בכל קנייה ב- 300 ₪ ומעלה. רימונים שנקטפו מהעץ בשיא טריותם וטעמם. חברי המועדון שלנו ייהנו החודש ממארז אפרסמון ביס. אחד מהפירות היותר מבוקשים שלנו, קלאסי לחיסון הגוף לקראת החורף הקר.

"חברים עם הטבות" - הקבוצה שלכם בשוקבוק. אנחנו מזמינים אתכם להמליץ לחבריכם על שוקבוק, לפתוח ביחד קבוצה וליהנות בכל חודש מהטבה בלעדית. ניתן להזמין חברים ללא הגבלה וללא שום התחייבות, אפילו כעת - בכתובת:  www.shookbook.co.il/groups

עוד טעימה:

המלצות לשבוע העצמאות
חוזרים לשגרה - חוזרים למדף
הפסח הזה, כמעט כולו שוקבוק
שוקבוק היא חלק מהשגרה
פומלה אישית - לבריאות
הטבת החודש תותים
התחרות מתרחבת
יום המשפחה 2021
עוגיות מתוקות ללא מדבקה
קוקוסים ומאפים
דם כחול: אוכמניות ישראליות
שוקבוק נפתח לתחרות
נבחרי 2020 בשוקבוק
העולים האחרונים של 2020
האס המנצח של החורף
ייו רימונים ופירמידת זעתר
תזונה לקראת החורף
הפינק ליידי הישראלי חוזר!
רוח שתות
מותג מאפים חדש
מי עלה? מי ניצח? מי מפסיד?
על קפה ושמן זית
הטבע חוזר לשגרה
נפלאות המורינגה
פירות שמתחלפים
שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
נגישות