בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

לין כל דבש נושא מזכרת...

סיפורה של משפחת לין התחיל לפני מאות שנים, אך המסע הגדול לארץ ישראל – מהסירה הרעועה בדרך לנמל יפו ועד למפעל המשגשג בלב המדינה, התחיל לפני 100 שנים בדיוק. בסוף מלחמת העולם הראשונה, שתי משפחות שלא הכירו זו את זו עזבו את מזרח אירופה בדרך לארץ ישראל. משפחת לינקובסקי הגיעה לנמל יפו על סירה קטנה, לאחר מסע מפרך שארך 4 שנים. הם התיישבו בעמק יזרעאל וביחד עם קבוצת חלוצים הקימו את קיבוץ משמר העמק. בנם אוריאל היה הילד הראשון שנולד בקיבוץ. מנגד, זוג צעיר בני 19 – משאלי היה שמם, עלו לישראל בדרך לא דרך. הם הגיעו משושלת ארוכה של חקלאים והיה להם ברור שגם בארץ ישראל הם יהפכו לחקלאים, וכך היה: הם היו ממיסדיי כפר ביל"ו. לביתם שנולדה בכפר ביל"ו קראו בשם הכי ישראלי: תמר.

שנים אחר כך, אוריאל לינקובסקי ותמר מישאלי נפגשו במשמר העמק. 3 חודשים אחרי הפגישה נישאו ונולדו להם 4 ילדים. בפקודת בן גוריון, הוחלף שם המשפחה הלועזי מלינקובסקי ללין. בסוף שנות ה-60 עזבה המשפחה את הקיבוץ ונסעה לפרס לשנתיים. היום קשה להאמין אבל פעם, איראן וישראל היו חברות. ב-1962, בפרוביציית קזווין בצפון-מערב איראן, התרחשה רעידת אדמה קשה שהרסה את כל התשתיות האזרחיות והחלקאיות. אוריאל נשלח לשם, כחלק ממשלחת ישראלית שהוטסה למקום כדי לסייע בשיקום האזור. אחרי שנים רבות בקיבוץ, היה למשפחת לין מוזר להגיע לארץ זרה, ולאורח חיים עירוני.

לאחר שנתיים שבו לארץ, למשק המשפחתי של תמר בכפר ביל"ו. הילדים עברו ללמוד בגבעת ברנר. באותן שנים, הנהיג ביה"ס יום חופשי בשבוע וההורים שחיפשו תעסוקה לילדים החליטו להקים מכוורת דבורים. והשאר, כמו שאומרים: היסטוריה. היום "משק לין" הוא מותג מוביל לגידול דבורים וליצירת דבש ומגוון רחב של מוצרי המכוורת, כמעט בכל תחומי החיים: בריאות, קוסמטיקה, מזון ועוד. יובל לין ואשתו שחר מובילים את כל הפעילות החקלאית ונטע לין כהן מובילה את כל פעילות הייצור והשיווק. גם דור ההמשך כבר משתלב במפעל המשפחתי אבל ההרפתקנות של אבא אוריאל והיצירתיות של אימא תמר ממשיכים ללוות את המותג משק לין בכל פיתוח. מכוורת משק לין נמצאת בכפר ביל"ו ונחשבת לאחת המכוורות המפותחות והמיוחדות בארץ. היא נותנת שירותי האבקה מקצועיים לחקלאים ושירותי רדייה מקצועיים לדבוראים רבים. כמספר הדבורים בעולם, כך מספר הסיפורים שאנחנו יכולים לספר, אבל נשאיר משהו לפעם אחרת.

השבוע אנחנו מעלים את סדרת רטבי הגורמה של משק לין, במגוון טעמים ושילובים מרגשים (תיכנסו לתפריט לראות) המיוצרים מחומרי גלם טריים ומשובחים שגדלים פה בארץ - במינימום עיבוד, ללא חומרים משמרים וללא צבעי מאכל. וכמובן, את המוצר המתוק שממנו הכל התחיל: הדבש. צפוי לנו חורף מתוק.

מאפייה

אתם מכירים אותנו; אנחנו לא שומרים מלאים, אין לנו שטחי אחסון או מקררים. הכול מגיע ויוצא באותו יום, הכי טרי שאפשר. בתקופה האחרונה נוצרו מספר עיכובים לוגיסטיים בעניין זה בקרב מאפיית המוציא. אנחנו יודעים כמה אתם אוהבים את המוצרים שלהם ולכן מחפשים דרכים כדי להתגבר על הפן הלוגיסטי, כך שיאפשר לכם להמשיך ליהנות מהמאפים שלהם.

"קמח הארץ" הוא מותג קמחים מוביל. מי שחלם להעשיר את עולם הקמח והאפייה בישראל ופיתח את סדרת הקמחים המיוחדים הוא אמנון ברזין. זה לא היה פשוט, ולא קרה נולד בין לילה. אמנון החליט לנסוע לאירופה וללמוד באופן עמוק ומקיף כל מה שאפשר לדעת על על סוגי הקמח השונים, ודרכי הטחינה. הוא חזר לארץ, הביא עימו אבן ריחיים והתחיל לטחון ולשווק קמח בטחינה מקומית. עם השנים, התרחב מגוון הקמחים שנטחנו במקום ובמקביל - אמנון החל לייבא סוגי קמח מוכנים ומיוחדים מרחבי אירופה. כשהתרחב העסק, החלו ב"קמח הארץ" להציע סדנאות אפייה מקצועיות, תוך שימוש בקמחים המיוחדים שיובאו ונטחנו בטחנה. ואז עלתה השאלה: "למה בעצם שלא נאפה בעצמנו ונשווק גם לחמים טריים?" וכך נולדה מאפיית "לחם בטחנה".

את אותה המסירות והעמקה מקצועיות שבה אמנון הקים את "קמח הארץ", הוא הקדיש גם לתחום האפייה. לאט ובהדרגה נחשפו בפניו סודות האפייה הכמוסים, תכניקות השליטה במחמצת ורזי האפייה המדויקת והמוקפדת ביותר. אמנו ידע: כל שינוי קטנטן בתהליך האפייה, כל סטייה מהמתכון, שינוי ביחסי הכמות בין הרכיבים ואפילו הטמפרטורה במטבח או סוג התנור, ישפיעו על התוצאה הסופית.

תפריט המאפים שלנו כולל 4 מארזים של לחמניות אצבע (5/10 לחמניות מקמח מלא/רגיל) ושני מארזי פיתות. זאת לצד 20!! סוגי לחמים שונים, פרוסים ולא פרוסים, של לחם בטחנה. אם אתם מחפשים "משהו למרוח", יש מבחר מיוחד בתפריט המעדנייה שלנו.

הטבת פברואר: זר פרחים

גם אתם רוצים לפנק את החברים שלכם בהטבה חד-פעמית ייחודית בכל חודש? זה פשוט: שולחים אלינו מייל בקשת הצטרפות, מקבלים קוד גישה ויכולים לצרף לקבוצה כמה חברים שרוצים, ללא כל התחייבות. כל הפרטים באתר שוקבוק. מצטרפים חדשים יוכלו ליהנות מהמתנה כבר מהקנייה הראשונה ולאורך כל חודש פברואר: מוסיפים את הזר לסל הקניות שלכם ובקופה מזינים את הקוד שקיבלתם מאיתנו במייל נפרד. ההטבה תקפה ללקוחות שוקבוק גם בעת הקנייה באתר תנובה מרקט.

כמה סימלי זה לפנק את המשפחה, בחודש המשפחה, בפרחים שמגיעים ממשק משפחתי. מגדל הפרחים שלנו, אלון בן שאול, מטפח גם את ה"פרחים" האישיים שלו וגם פרחים ששמים באגרטל ומפיצים חג בבית. בשוקבוק נמכרים חרציות צבעוניות, ליליות, שושן צחור וטוליפים (צבעוניים) מתורבתים בשלל צבעים. אלון קוטף עבורכם את הפרחים בטווח שעות ממועד ההזמנה והם מגיעים לביתכם (לשאול את אייל איך ארוזים הפרחים) כיצד תוכלו לשמור על חיוניות מראה הפרחים לאורך זמן?

  1. הוציאו את הפרחים מיד עם הגעת המשלוח. נגבו בנייר מגבת לח את קצוות הגבעולים
  2. הכניסו אותם לאגרטל לאחר שרחצתם אותו היטב מאבק, או משאריות הפרחים הקודמים
  3. חתכו את קצוות הפרחים בצורה אלכסונית, כך פני השטח יהיה רחב יותר והפרח יוכל לספוג יותר מים. כדאי להשתמש בסכין חדה כדי שהחיתוך לא יפגע ברקמת הגבעול
  4. פרחים שמגיעים עם פקעות אין צורך לחתוך את הגבעול, הפקעת היא זו שסופגת את המים והמזון
  5. אל האגרטל הכניסו כפית אקונומיקה, למניעת ריחות, וכפית סוכר, המשמש כמזון
  6. שימו לב שכל העלים יהיו מעל המים. אם אפשר למקם את הפרחים כשקצוויהם אינם נוגעים בקרקעית האגרטל – עדיף. הם פשוט יספגו יותר מים ומזון בצורה זו
  7. החליפו מים כל יומיים-שלושה ובאותה הזדמנות זגרו את הקצוות בעוד כחצי ס"מ
  8. ליליות: כשניצני הליליות נפתחים, הסירו את אבקנים שנמצאים בתוכם. עשו זאת בזהירות, בלי לחתוך
  9. אל תניחו את הזר מתחת למזגן, לצד מפזר חום, בקרבת הקמין או כל מפיץ חום אחר. עדיף בחדר מואר באופן טבעי אך לא על אדן חלון שמקבל שמש ישירה

הזרים כוללים 8 פרחים - כ-4 גבעולים. עם הזמן ייפתחו הפרחים הסגורים.. אנחנו אוהבים את הטוליפ והליליות, אבל זה עניין של טעם אישי. לצערנו, לא ניתן להזמין מראש צבע מסוים, אבל אנחנו מבטיחים שכל הגוונים יפים והזרים מרהיבים.

"חברים עם הטבות" - הקבוצה שלכם בשוקבוק. אנחנו מזמינים אתכם להמליץ לחבריכם על שוקבוק, לפתוח ביחד קבוצה וליהנות בכל חודש מהטבה בלעדית. ניתן להזמין חברים ללא הגבלה וללא שום התחייבות, אפילו כעת – בכתובת: www.shookbook.co.il/groups

*התמונה להמחשה בלבד.

עוד טעימה:

ליצ'י עם גרעין קטן
אז מה חדש השבוע?
לקטים להיטים
חדשות בתפריט העלים
על נבטים ופירות אחרים
מנגו "שלי" מקדים את כולם
מרחיבים את אזורי החלוקה!
הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש
השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן

ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
נגישות