בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

בירושלים מחכים לביאת השליח

אנחנו בשוקבוק לא חוסכים מאמץ במטרה לשפר ולהרחיב את שירות המשלוחים שלנו. בדצמבר האחרון השקנו מועדי משלוח בשעות אחר הצהריים והערב, תחילה באזורים מיוחדים, אך כיום כמעט כל לקוחותינו נהנים מהאפשרות הזו, למעט תושבי הצפון הרחוק – לצערנו. כחודשיים אחר כך, הוספנו את גם את שישי בבוקר למניין זמני החלוקה. בין לבין עברנו לבית אריזה חדש, ריכזנו צוות לוגיסטי מיומן והפכנו להיות חברת שליחויות עצמאית הכוללת צוות נהגים ושליחים מיומן ומסור. מהלכים אלו אפשרו לנו להרחיב עוד יותר את אזורי החלוקה שלנו, שוב - בהתאם לביקוש שלכם. השבוע אנחנו מצרפים שכונות ויישובים נוספים לאזור החלוקה בעוטף ירושלים.

מעלה אדומים, פסגת זאב, גבעת זאב ויישובים נוספים - אנחנו שמחים לצרף אתכם לרשימת הלקוחות שלנו. בשלב ראשון, תוכלו ליהנות מהשירות בימי שני וחמישי בשעות אחה"צ והערב בלבד, אולם בהמשך, נרחיב את החלוקה בהתאם לביקוש שלכם. רוצים לדעת אם הכתובת שלכם נמצאת באזור החלוקה? בראש האתר, מעל לתפריט המזונות, בצד שמאל ישנו אייקון "זמני הגעה". לחיצה עליו תוביל אתכם לחלון בו תתבקשו להקליד את היישוב שלכם. אם הוא ברשימה, המערכת תקליד אותו בהמשך להקלדתכם, אם היישוב לא נכלל, אנחנו מתנצלים ונשתדל להרחיב עוד יותר את טווחי המשלוח.

אנחנו רוצים לנצל את ההזדמנות ולהזכיר לכם את מועדי הזמנות והמשלוחים הקיימים והחדשים שעות המשלוחים: בוקר-צהריים: 08:00 - 17:00, אחה"צ-לילה: 16:00 - 23:00

  • עבור משלוח ליום שני בשעות הערב - יש להזמין עד יום ראשון בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום שלישי בשעות הבוקר - יש להזמין עד יום ראשון בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום שלישי בשעות הערב - יש להזמין עד יום שני בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום רביעי בשעות הבוקר - יש להזמין עד יום שני בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום רביעי בשעות הערב - יש להזמין עד יום שלישי בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום חמישי בשעות הבוקר - יש להזמין עד יום שלישי בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום חמישי בשעות הערב - יש להזמין עד יום רביעי בשעה 14:30.
  • עבור משלוח ליום שישי בשעות הבוקר - יש להזמין עד יום רביעי בשעה 14:30.

שוב, אנו מתנצלים מראש בפני כל אלו שאפשרויות קבלת ההזמנה עדיין מוגבלות עבורם ואנחנו נפרסם באתר, בפייסבוק ובניוזלטר כאשר ייפתחו כל הקווים. לפרטים נוספים על מועדי השליחויות ולכל שאלה, אתם מוזמנים לפנות אלינו לשירות הלקוחות הטלפוני שלנו: 1-700-555-704 או לכתוב לנו במייל לכתובת customer_support@shook-book.com.

עגבנייה ושמה טורפדינו

עברו מספר שבועות מאז התוודענו לראשונה לעגבניית הצ'רי החדשה, שהעולם עדיין טועם. ממה ששמענו, הולך מצוין וסביר להניח שבקרוב יוגבר השיווק ועוד חקלאים ברחבי העולם יקבלו לידיהם את זרעי הזן החדש.

כ- 5000 זנים של עגבניות גדלים בעולם, שונים זה מזה בגדלים, בצורות, בצבעים ובטעמים. אנחנו בישראל נהנים ממספר זנים שונים, לאורך השנה. הטורפדינו הן עגבניות הגדלות במהלך הקיץ, לכן הן מתוקות יותר ופחות חומציות מעגבניות החורף. זו גם הסיבה שהן מתאימות יותר להכנת רטבים, מאשר אחיותיהן החורפיות. מי שורצה, יכול להכין רטבים מעגבניות הקיץ, להקפיא אותם ולהפשיר בחודשי החורף. עגבניות בשלות לבישול (בלבד) ניתן להקפיא בשלמותן ולהפשיר במהלך הבישול, לא תרגישו הבדל בטעם. אגב, ניתן להקפיא גם רוטב שהוכן מעגבניות מופשרות, פשוט לחלק למנות ולהפשיר בכל פעם מנה המספיקה למאכל. לא ניתן להשתמש בעגבנייה מופשרת להכנת סלט. היא תגיר את הנוזלים החוצה ואי אפשר יהיה לחתוך אותה כמו שצריך.

איך מאפסנים את העגבניות בבית? בגדול, העגבניות לא אוהבות מקרר, הקור מבטל את פעילותם של חלק מהאנזימים בעגבנייה, מה שמשפיע על טעמה המקורי. ואם קיבלתם עגבנייה שנותרו לה יומיים-שלושה כדי להגיע לבשלות מושלמת, על אחת כמה וכמה לא מומלץ להכניס ישר למקרר. את העגבניות מהמשלוח של שוקבוק יש להוציא מהשקית, מיד עם פתיחת הארגז. השקית עלולה להיות לחה ומלאת טיפות בפנים... נגבו היטב את העגבניות לפני שאתם מניחים אותן בכלי יבש. אל תתלשו את כתר העלים או שריד האשכול, אלא גזרו בעדינות במספריים מבלי לפצוע את העגבנייה. בימי חמסין, אם אתם שמים לב שהעגבניות מבשילות מהר מדי, מתייבשות או מרקיבות, אפשר יהיה, לימים אלו בלבד, להכניסן למקרר.

בשבועות האחרונים נאלצנו להסיר, זמנית בלבד, את עגבניות טורפדינו מתפריט הירקות שלנו. השבוע הן חזרות, טעימות ופריכות כפי שזכרנו אותן. תיהנו, הקיץ אוטוטו מסתיים...

בא לי עוד טלי

ענבים ירוקים הם ענבים קריספיים שכיף לפצח בין השיניים. בין זני הענבים הירוקים ישנו טווח רחב של טעמים בין חמצמץ למתוק מאוד. לענבים השחורים צבע מהפנט וטעם מתוק ועשיר. מכל מיצי הפירות, מיץ סחוט מענבים שחורים מגוון וכמות של נוגדי חמצון ופוליפנולים - תרכובות בעלות תכונות נוגדות חמצון.

ענבי סייבל שייכים לזני הענבים השחורים. הם מתוקים, אינם מכילים גרעינים וטעמם אקזוטי, עשיר וארומתי, מזכיר (למי שמבין) את טעם ענבי המוסקט. ענבי הסייבל הגיעו לישראל מקליפורניה, לפני כעשור, והותאמו לתנאי אקלים כאן בארץ. עונתם קצרה יחסית – אל תגידו שלא הזהרנו מראש... ענבי טימפסון שייכים לזן הענבים הירוקים. ענבים בשרניים, פריכים וללא חרצנים, בעלי חיי מדף ארוכים. הם מתוקים אך מעט פחות מהסייבל. זן טימפסון הגיע לארץ מספרד וגם הוא עבר התאקלמות לאקלים הישראלי.

ענבי טלי נבצרים ונארזים ע"י החקלאים במארזי טלי - מותג המאגד למעלה מ-60 משקים פרטיים ממושב לכיש. לפני הבציר, מקבלים המגדלים את חתימתה של מעבדה בלתי תלויה שמאשרת שהפרי אינו מכיל שאריות הדברה וכן את אישורי סדרן השיווק או אגרונום הקבוצה. גם לפני המשלוח לנקודות המכירה השונות, התוצרת עוברת תהליך של בקרת איכות, בהתאם לתקנים בינ"ל מחמירים. במהלך הביקורת נבחנים רמות הסוכר של הענבים, המראה הייצוגי שלהם וגודלם, במטרה לוודא שתחת המותג משווקת רק תוצרת סוג א', בריאה ואיכותית. ענבי טלי מתאימים ל-די.אנ.איי של מוצרי שוקבוק וזו הסיבה שבחרנו לשווק אותם אצלנו באתר.

אבל מי זו טלי, שאלנו. וגם בדקנו: טלי היא אחת הבנות של חברי המושב, שפניה עיטרו בעבר את מארזי המותג. שנים אחרי שהצטלמה לענבים על שמה, טסה לארה"ב ופתחה בקריירת דוגמנות. בינתיים, בארץ, טלי הוא מותג ידוע המחזיק בכ-30% משוק הענבים בארץ, נכון ל-2018.

עוד טעימה:

דם כחול: אוכמניות ישראליות
שוקבוק נפתח לתחרות
נבחרי 2020 בשוקבוק
העולים האחרונים של 2020
האס המנצח של החורף
ייו רימונים ופירמידת זעתר
תזונה לקראת החורף
הפינק ליידי הישראלי חוזר!
רוח שתות
מותג מאפים חדש
מי עלה? מי ניצח? מי מפסיד?
על קפה ושמן זית
הטבע חוזר לשגרה
נפלאות המורינגה
פירות שמתחלפים
שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
נגישות