בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

חילופי עונות בשוקבוק

כלקוחות שוקבוק אתם ודאי יודעים שאנחנו לא מאחסנים סחורה ולא משווקים תוצרת חקלאית מקירור. הכל טרי מהעץ, מהשיח או מהאדמה. גם בין זני הפירות יש עונות שונות. בארץ גדלים זנים שונים של תפוזים (בעיקר זנים מתוקים, זנים טבוריים וזנים דמיים) ואנחנו מכבדים את תהליך ההבשלה הטבעי של כל אחד מהם. השבוע תפוז מזן ״טבורי״ מסיים עונה ותפוז אחר תופס את מקומו בתפריט הפירות שלנו.

לאורך עונת החורף, מבשילים בזה אחר זה, זני התפוזים השונים. קטיף אחד נגמר וקטיף חדש מתחיל. יתרון המאפשר לפרדסנים להתפרנס לאורך העונה כולה מהתפוזים. אז השבוע מסתיימת אצלנו עונת התפוז "טבורי", שהגיע אלינו קצת אחרי החגים מהמשק של רון ברקוביץ שבתלמי יחיאל. תפוז עסיסי חמוץ-מתוק, גדול יחסית ולרוב ללא גרעינים - מתאים למיץ ולמאכל, שקיבל את שמו המיוחד בזכות הימצאותו של "פרי קטנטן", כמו טבור, בתוך תחתית התפוז.

מי שמחליף אותו הוא תפוז מזן "שמוטי" אבל בעולם מכירים אותו בשם Jaffa. ה"שמוטי" התגלה באמצע המאה ה-19, בפרדס ביפו. הפרדסנים התאהבו בו מיד והחלו לגדל אותו בכמויות שהספיקו גם לייצוא מעבר לים, והשאר - היסטריה. המותג Jaffa עובד חזק ברחבי העולם, עד כדי כך שהמועצה לשיווק פרי הדר רשמה 14 סימני מסחר שונים הכוללים את השמות Jaffa /Yarden בווריאציות שונות בכ-20 מדינות בעולם. בד בבד, בעשור האחרון החליטה מועצת הפירות להשכיר את המותג לספרדים, מתחרים חזקים שלנו בתחום התפוזים באירופה ולגם מדינות דרום אפריקה ודרום אמריקה המייצאות בחודשי האביב עד סוף הקיץ - חודשים שבהם לא גדלים בארצנו התפוזים. בצורה זו המותג Jaffa שומר על מודעות עולמית וישראל מרוויחה תמלוגים נאים בכל שנה. ה"שמוטי" שלנו מגיע מהמשק של צביקה כהן, מערוגות והוא יהיה אצלנו עד תום העונה, בשלהי מרץ. תיהנו!

לידע יש טעם של עוד...

ביקשתם ואנחנו שמחים להשיק את בועית המידע על מוצרי ותוצרת שוקבוק בתפריטים השונים. בשלב ראשון, המיזם הזה מיושם בתפריט המאפים בלבד, בשורת הקרקרים. אך בקרוב נעלה בועיות מידע לכל התפריטים. אז איזה מידע הייתם רוצים לקבל מאתנו?

אין גבול לידע, השאלה היא מה מעניין אתכם? מידע בריאותי? מידע היסטורי? אולי אנקדוטות משעשעות וטריוויה מרתקת? כל מה שתרצו לדעת אנחנו נשתדל לספק. המהלך הזה נובע משתי סיבות עיקריות: הראשונה: שקיפות. אנחנו בשוקבוק מאמינים בשקיפות אמיתית בכל הקשור למוצרים שאנו מוכרים. זו הסיבה ששמות החקלאים (והיצרנים) וכתובתם נמצאים "על המדף" לצד התוצרת. כולם חקלאים אמיתיים, אף אחד מהם אינו "פרזנטור" פרסומי. הסיבה השנייה היא אתם: אנחנו מקבלים פניות רבות מלקוחות שמתעניינים במוצרים או בתוצרת חקלאית מסוימים. השאלות מגוונות ונכונות וניכר כי אתם "רעבים" גם למידע שיעזור לכם לבחור את הפריטים המתאימים ביותר לסגנון החיים שלכם, להנחיות התזונה שקיבלתם או שאתם סקרניים לגבי פריטים מסוימים שמעולם לא טעמתם ורוצים לדעת עוד לפני ההזמנה הראשונה. וכמו שהבטחנו, זו רק ההתחלה.

בינתיים, בואו נבחן את המידע שיש בתפריט המאפים, על הקרקרים. את העובדה שהקרקרים על סביון ועידית ממושב בית הלוי, כמו כל המאפים שלהם, מיוצרים מחומרים טבעיים בלבד - אתם כבר יודעים מזמן. עכשיו גם תוכלו לדעת ממה הם מורכבים בדיוק, להעריך את מידת התאמתם ותרומתם לבריאותכם או להמלצות התזונה שאולי קיבלתם, להחליט מה טעים לכם יותר ולבחור ביתר קלות את סל המוצרים שלכם. רוצים לדעת עוד? כתבו לנו ללינק: customer_support@shook-book.com ונפעל להעלות את המידע הרלוונטי בהתאם.

תכירו את רפי סביון מביצרון.

החיים נתנו למיכה לימונים. אז הוא הרתיח מים, מזג לכוס זכוכית גבוהה, חיכה שיצטננו מעט וסחט לתוכה לימון שלם שקטף מהפרדס המשפחתי. ומאז הוא עושה זאת בכל בוקר... הגידול המרכזי וכמעט היחיד במשק המשפחתי הוא לימון מזן יוריקה, המאופיין בכמות מיץ הגדולה בהרבה מהזנים האחרים. המשק של פרטוש חדש יחסית, מיכה הקים אותו ביחד עם אביו, יוסף פרטוש ז״ל ואמו מרסל, בשנת 1996. בתחילת הדרך שיווק המשק תפוחי אדמה, בצל ואבטיח. אבל בשנת 2000 קיבלה המשפחה החלטה לנטוע במשק פרדסי לימון. היום מיכה מפעיל את הפרדסים בעצמו, באהבה ובחריצות שאותם ירש מהוריו. והלימון? מבחינתו, אם זה היה אפשרי - מיכה היה מזריק את המיץ החמצמץ ועתיר הבריאות הזה ישירות לווריד.

רוצים לשאול את מיכה שאלות בעניין הלימון או לקבל ממנו טיפים? מיכה ושאר חקלאי שוקבוק מחכים לכם באתר שלנו: .shookbook.co.il בדף החקלאי שאתנו.

עוד טעימה:

פירות שמתחלפים
שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
נגישות