בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

אור קטן בקצה החורף

חזרתה של קלמנטינה "ביס" לתפריט הפירות שלנו, הזכירה לנו ניסוי שערכנו מול מצלמות תכנית חיסכון של ערוץ 12. אייל יעקובי, מנכ"ל שוקבוק סחט מיץ משני לימונים, רגיל ו"ביס", כדי לבדוק האם גודל הפרי מעיד על עסיסיותו. הלימון הגדול הפסיד ב"תחרות". הלימון הקטן היה נוח יותר לסחיטה ונתן כמות גדולה יותר של מיץ.

אנחנו בשוקבוק מאוד אוהבים פירות "ביס". עניין של נוחות שימוש והרגלי אכילה. אותה ההנאה עם כמות פחותה (בגלל הגודל) של סוכר פירות. אצלנו, גם הילדים מעדיפים את הפירות הקטנים. הם מתאימים לכף ידם והם מסוגלים לסיים פרי שלם "כמו גדולים". גם מבחינת ערכים תזונתיים, איכות או טריותו, אין הבדל בין פרי בגודל "רגיל" ובין אותו פרי במידה "S". של ביס. למעט, כמובן הקלוריות. אגב, על ענף אחד יכולות להבשיל יחדיו קלמנטינה "ביס" ששוקלת 115 גרם ולצידה קלמנטינה במשקל 250. עם זאת, אחרי הקטיף, בשלבי האריזה וההובלה הפירות הגדולים והקטנים מופרדים בשני ארגזים שונים. כמשווקים וכחקלאים אנחנו יודעים שהקונים אוהבים לבחור גם את הגודל של הפרי או הירק שהם רוכשים.

חזרתה של אור "ביס" הקטנה והאהובה אל התפריט שלנו, מהווה עבורנו ההזדמנות נוספת להרים לזן שהציל את ענף ההדרים ממשבר עמוק ומתמשך. ענף ההדרים הישראלי היה מבוקש מאוד באירופה הקרה בזכות איכות הפירות. אבל לפני כ-40 שנה, כשספרד התחילה לייצא תפוזים, ירד בבת אחת הביקוש לתפוזים הישראליים והיו מי שחשבו שתור הזהב של התפוזים בעולם הסתיים ולא ישוב. מדענים במכון וולקני החלו לעבוד על פיתוח זן קלמנטינות העומד בדרישות הטעם האירופאי: מתוק, ללא גרעינים, בעל קליפה קלה לקילוף ושיבשיל בעיצומו של החורף. הצוות בראשות דר' עליזה ורדי - גנטיקאית המתמחה בתחום ההדרים, עבדו במשך 20 שנה על פיתוחם של (לפחות) 14 זני פירות הדר שונים, עד שהגיעו לזן המושלם מבחנת כולם - ה"אור".

אור הצילה את ענף ההדרים, כשכבשה מחדש את השוק האירופאי. קלמנטינת "אור" מבשילה ונקטפת מאוחר יחסית לזנים אחרים ומגיעה לאירופה החורפית בטיימינג מושלם, כשפירות ההדר המיובאים ממרוקו ומספרד כבר אזלו מהשווקים - מה שמגדיל את התמורה הכספית לחקלאי הישראלי. גם מכון וולקני נהנה מפירות ההצלחה, שעומדים על תמלוגים של כמה מאות אלפי שקלים בשנה, מהזיכיונות לגידול הזן. רק דר' עליזה ורדי, לדעת החקלאים והקולגות, לא קיבלה את הכבוד והפרסים הלאומיים הראויים בעבור תרומתה להצלת ענף הדגל של מדינת ישראל. במחווה של הוקרה, עמיתיה במכון וולקני קראו על שמה זן אשכולית חדש, שד"ר ורדי החלה בפיתוחו - "עליזה".

"אור ביס" מגיעה אל שוקבוק מגיעה מהפרדס של צביקה כהן, מערוגות. אל תפספסו אותה.

עונת הפריחה

הדרום אדום בתקופה זו, המוני כלניות מכסות את האדמה במרבדים אדומים, בין צמחייה ירוקה צפופה. בשלהי האביב הצמחייה תתייבש ובתחילת הקיץ תהפוך לצהובה. גם עצי הפרי הנשירים משתנים בהתאם לעונות השנה. לקראת בוא החורף, העצים נמצאים בשלב השלכת, מתכוננים להפחתת הפעילות לקראת שנת החורף. העלים משנים את צבעם לצהוב-כתום-אדום, רקמת החיבור בין העלה לענף נחלשת עד שמתנתקת והעלה נושר.

בחורף העץ רדום. במהלך חודשים אלו עוברים הפקעים הרדומים של העץ התמיינות - תהליך שבו אורגניזם רב-תאי מקבל על עצמו תפקיד מוגדר והוא מתחיל לפתח את התכונות הנדרשות ממנו לממש את תפקידו. במקרה של עצים הנשירים: הפקעות יהפכו לפרחים שמהם יצאו הפירות. עצים נשירים זקוקים למנות קור. כל עץ צובר את מספר שעות הקור הדרושות לו. בגדול, מדובר בכמה עשרות בכל חורף. כשהעץ מקבל את כל הכמות שהוא צריך, זה "סימן" עבורו שהחורף תם וצריך "להתעורר". הקור עוזר להתפתחות הניצנים, שמהם מתפתחים הפרחים ואחריהם הפירות. ניצן שלא נפתח נושר מהעץ ולא יתפתח לפרי.

עצים שונים זה מזה שמספר שעות הקור הנדרשות. לכן הפריחה של טרום האביב היא תהליך הדרגתי. כעת פורחים עצי הנקטרינה והאפרסק. בסביבות טו בשבט, כפי שכולנו יודעים פורח עץ השקד, בעוד מספר שבועות תחל בארץ פריחת הדובדבן. אזור השפלה; ערוגות, ינון, כפר מנחם, כפר אחים... מלאים ניחוחות ומראות של פריחה, גם בגליל ובגולן כבר מתחילים לפרוח המטעים השונים. מה שאומר שנזכה ליבול מרובה ומצוין של פירות קיץ. אנחנו בשוקבוק כבר מחכים.

הטבת החודש: "ענבי שרי"

גם אתם רוצים לפנק את החברים שלכם בהטבה חד-פעמית ייחודית בכל חודש? זה פשוט: שולחים אלינו מייל בקשת הצטרפות, מקבלים קוד גישה ויכולים לצרף לקבוצה כמה חברים שרוצים, ללא כל התחייבות. כל הפרטים באתר שוקבוק. מצטרפים חדשים יוכלו ליהנות מהמתנה כבר מהקנייה הראשונה ולאורך כל חודש מרס: מוסיפים את המארז לסל הקניות שלכם ובקופה מזינים את הקוד שקיבלתם מאיתנו במייל נפרד. ההטבה תקפה ללקוחות שוקבוק גם בעת הקנייה באתר תנובה מרקט.

ענבי שרי ירוקות, שדומות מאוד לענבים ירוקים, טעימות ומיוחדות. אנחנו בשוקבוק שמחים שאביחי זאבי שלנו מגדל את העגבניות הללו, מהבודדים בארץ, ובא לנו מאוד שתטעמו אותן. אָמָמָה? יש דברים שאנחנו רגילים אליהם: מלפפון הוא ירוק, עגבנייה היא אדומה. וכל מה שהוא ירוק – אבל לא מלפפון או פלפל ירוק, הוא כנראה לא בשל עדיין. קשה לשנות דפוסי חשיבה, מוזר לחשוב שהטבע משנה את צבעו. למה, בעצם?

קשה לשנות הרגלים או דפוסי חשיבה. לכל פעולה, מחשבה או רגש יש מסלול עצבי משלו המורכב מנוירונים שמתקשרים זה עם זה בעזרת נקודות מגע הנקראות סינפסות. וכשאנחנו חוזרים על אותה פעולה, מחשבה, תגובה... שוב ושוב, אותו מסלול עצבי חוזר על עצמו ומשתרש אצלנו במוח והופך לסוג של אוטומט. משהו שאנחנו עושים בלי לחשוב. ה"אוטומטים" הללו הם ההרגלים שלנו. הם עושים לנו סדר בעולם וחוסכים לנו חשיבה ולמידה חדשות. מה קורה כשאנחנו רוצים לשנות הרגלי? המוח שלנו צריך לייצר מסלול עצבי חדש. המוח מסוגל לייצר מסלולים חדשים אבל בשבילנו, זו משימה "קשה" וכמעט כולנו, לאחר ניסיון לשנות הרגלים, חוזרים למסלולים העצביים שהשתרשו במוח שלנו ולא מצריכים מאתנו כלום כדי לפעול. ככה אנחנו, גם עם מאכלים חדשים.

וכמו שאמרנו: בא לנו שתטעמו את העגבניות המיוחדות הללו, ולכן החלטנו להעניק לכם את המארז כמתנת החודש. ואם השביל העצבי לא יאהב את השינוי, אז לא. עגבניית שרי ירוקה עשירה בוויטמין C - במאה גרם עגבניות שרי ירוקות (כ-10 עגבניות) יש 17% מהצריכה היומית המומלצת. יש בה ויטמין ,K ויטמין B6, בטא-קרוטן (למרות שהיא אינה כתומה או אדומה) ומינרלים חשובים: אשלגן, ברזל וסיבים תזונתיים. וכמובן טעם מיוחד.

"חברים עם הטבות" - הקבוצה שלכם בשוקבוק. אנחנו מזמינים אתכם להמליץ לחבריכם על שוקבוק, לפתוח ביחד קבוצה וליהנות בכל חודש מהטבה בלעדית. ניתן להזמין חברים ללא הגבלה וללא שום התחייבות, אפילו כעת – בכתובת: www.shookbook.co.il/groups

*התמונה להמחשה בלבד.

עוד טעימה:

הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש
השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים

עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
נגישות