בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

אוהבים... לא אוהבים...

אם הרחתם את החורף באוויר, סביר להניח שאלו הן הגויאבות, המבשילות על העצים בימים אלו ממש. אוהבי הגויאבות הרוויחו את אחד הפירות הכי בריאים שיש, עם מתיקות טבעית, ערך קלורי נמוך, תכולת ויטמינים ומינרלים גבוהה במיוחד ושלל סגולות מרפא.

לגויאבה יש יותר ויטמין C מאשר לתפוז ויותר ויטמין A מאשר ללימון והיא עשירה בברזל זמין - ברזל הנספג בגוף בצורה מיטבית ללא כל השפעה על מערכת העיכול. עוד תמצאו בה את כל הוויטמינים מקבוצת B (למעט B12), ויטמין E, מגנזיום, אשלגן, אבץ, סידן, נחושת, סלניום, סיבים תזונתיים, חלבון ממקור צמחי, חומצה פולית ועוד. הערך הקלורי שלה נמוך, כ- 50 קלוריות ל-100 גרם ולכן היא אידיאלית לשמירה על המשקל. 2-3 גויאבות ביום יכולות להעניק לגופכם את כמות הוויטמינים היומית הדרושה לו. הגויאבה נאכלת טרייה (רצוי בסמוך ככל האפשר לזמן קטיפתה), אבל היא מתאימה למגוון אפשרויות שימוש, כמו מאפים, שייקים, גלידות וריבות. עדיין לא השתכנעתם?

רפי סביון ממושב ביצרון הוא אחד ממעריציה המושבעים של הגויאבה. במשק שלו הוא מגדל כ- 15 דונם של זני גויאבות שונים לייצוא ומשווק אותן גם אצלנו בשוקבוק. המשק של רפי מפוקח בקפדנות ע"י מעבדה המלווה את גידול הגויאבה ומוודאת שהפירות עומדים במגבלות הייצוא האירופאי ונקיים מחומרי הדברה. את הגויאבות הוא קוטף עם הגעתן לגודלן המלא וכשהן מעט ירוקות. את ההבשלה הסופית, הגויאבה יודעת לעשות לבד במטבח, עם או בלי שקית הבשלה.

סוף סוף עונת התפוזים

מבחינתנו, הישראלים, התפוז הוא הפרי הישראלי ביותר. אין עוד פרי שמעורר כל כך הרבה רגשות גאווה והזדהות לכל מה שטוב ומתוק בארצנו. גם הפרדסן רון ברקוביץ' מתלמי יחיאל מרגיש את גודל האחריות הלאומית ובוחר עבורך את הפרי הבשל עפ"י אמות מידה גבוהות - ובאופן אישי. איך זה עובד?

בפרסומות ומעל מדפי רשתות השיווק, בולטת למרחוק קליפתו הכתומה של התפוז. במקורה, קליפת התפוז היא ירוקה, הצבע מתחלף לכתום רק לאחר שהסתיים תהליך ההבשלה. לא רבים יודעים זאת, אבל תפוז בעל קליפה ירוקה יכול להיות בשל לא פחות - ואולי אף טרי יותר מתפוז בעל קליפה כתומה. איך תדעו שהתפוז שהגיע אליכם במשלוח של שוקבוק בשל ומתוק? רון הפרדסן בודק אישית את התפוזים. הוא קוטף מדגם מייצג של תפוזים מרחבי החלקה ובודק אותם אישית.

ראשית, עוברים התפוזים את מבחן האף: רון מקרב את התפוז לפניו ושואף פנימה את הניחוח המוכר. אחר כך הוא עובר למבחן העין: הוא פותח את התפוזים, בוצע את הפלחים, מביט בציפה הפנימית של הקליפה ובודק את העסיס בתרמילי הפלח. ואז מגיע מבחן הטעימה. תפוז בשל צריך להכיל כמות מסוימת סוכר. ישנם כלים למדידת רמות הסוכר בפירות אבל רון הוא פרדסן ותיק ואף מכשיר לא יכול להתחרות בחושיו החדים שראו, הריחו וטעמו מאות תפוזים במהלך השנים. רק לאחר שהתפוזים עברו בהצלחה את הסטנדרטים של רון, הם מוכנים למשלוח. זו הסיבה שהתפוזים של שוקבוק משווקים כשהקליפה עדיין ירוקה. אין צורך לשים אותם בשקית או בקערה ולחכות להבשלתם - הם כבר בשלים, מתוקים ובאיכות ייצוא העוברת בדיקות קבועות וקפדניות. הסיבה שברשתות השיווק הם נמכרים בקליפתם הכתומה היא עניין של הרגל: אנחנו הצרכנים מקובעים על מוסכמה שפרי ירוק הוא בוסר ופרי צבעוני הוא בשל. אז נכון, תפוז כתום הוא בוודאות בשל, אבל דווקא במקרה של התפוז (ובכלל פירות ההדר) קליפה ירוקה אינה המדד היחיד לבשלות הפרי ולהיותו מוכן לשיווק.

מבחן הבשלות של רון מראה כי התפוזים יהיו בשלים לשיווק במהלך השבועיים הקרובים. אנחנו במערך הלוגיסטיקה של שוקבוק נמצאים עם רון בקשר רציף וברגע שנקבל אור ירוק (תרתי משמע...) נעלה אותם לתפריט הפירות שלנו. יהיה שווה לחכות להם, אנחנו מבטיחים!

גם שגרה יכולה להיות חגיגה

חג שמחת תורה מציין את סיום המחזור השנתי של קריאת התורה והתחלתו של מחזור חדש. ביום זה אנו קוראים את הפרשה האחרונה בתורה ומיד אחריה את מתחילים לקרוא את התורה מהפרשה הראשונה - פרשת בראשית.

גם הטבע מסיים מחזור, משיל את העונה הקודמת ומתכונן לבראשית: לזריעה, לגשם, לצמיחה, לפריחה ולקציר. אנחנו בשוקבוק מתייחסים לעונה של תוצרת לפי זמן הבשלתה. לכל ירק או פרי יש את הזמן שלו, גם אם נדמה שבכל השנה ניתן למצוא מלפפונים, עגבניות או תפוחים - תזכרו שמדובר בזנים שונים, ייבוא ממדינות שהאקלים שלהם שונה משלנו או גידולים שהחקלאות המודרנית מצאה את הדרך החכמה והטבעית להאריך את חייהם. גם התפריטים שלנו יעברו בקרוב שינויים מבורכים, החקלאים ואנחנו עושים הכל על מנת להעניק לכם תוצרת טרייה, איכותית ומפוקחת - בעונתה הטבעית ובמועד ההבשלה הביולוגי.

לקראת שמחת תורה ניתן יהיה לבצע הזמנות באתר ובאפליקציה שלנו עד יום שני, 1.10 ב- 20:30 ובשלישי, 2.10 עד 14:30. המשלוחים יתבצעו בימי רביעי וחמישי בלבד, 3-4.10. למרות התכנון הקפדני, ייתכנו שינויים בשעות סגירת ההזמנות והמשלוחים, אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באתר ובאפליקציה. מוקד השירות הטלפוני יעבוד בשעות הרגילות בימי העבודה בלבד. אנחנו נחזור לעבודה סדירה ב- 2.10, יש כמה הפתעות שאנחנו מתכננים עבורכם בשנה הזאת...

חג סוכות שמח! מאיתנו - כל חקלאי שוקבוק והצוות. נחזור לעבוד כרגיל ב- 2.10.

עוד טעימה:

חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
האתגר הבריא הבא הגיע!
מצאנו אוצר חדש
עמק יזרעאל אנחנו בדרך
הגיע זמן הדובדבן
יד הדמיון
שבוע עצמאות
הקיץ מגיע. תות, סוף.
פסח שמח וכשר בשוקבוק
ישראל בוחרת שוקבוק
העם עם הגולן והלב עם העוטף
האספרגוס חוזר לשוקבוק!
הטבה בלעדית לאימהות טריות
לחיות בלי שקיות
שישוקבוק - משלוחים גם בשישי
הארטישוק חוזר והוא במיטבו!
לידע יש טעם של עוד...
פיצוץ בפה
ויהי אור! (לזמן מוגבל)
טעמתם פעם שעוונית נאכלת?
חג שמח, תמר, אלה, שקד...
מלכת היער
חורף חם
פרידה מחבר יקר
יורדים לשורש המרק
הפתעות כמוסות ומתוקות
בשבילנו זו שליחות
בריאות מג'ינג'ר עד תות
מרחיבים את שירות המשלוחים!
התשובה שלנו ל"צבע אדום"
השבוע נגשים חלום ורוד
העלים החדשים הגיעו!
בוחרים שוקבוק לחיים בריאים
בננות בשקית הבשלה מבוקרת
מלך הפופ מגיע!
הבריאות שבטעם

רגע לפני אחרי החגים
מתחילים שנה - סוגרים עונה
הלימודים והחגים בפתח
מריחים את תשנ"ט
טעימה של שזיפים
חגיגה באוגוסט
ברוכים הבאים