בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

מזמינים מחקלאים שמכירים

לאט אבל בטוח, דברים מתחילים להשתנות בדרך שבה אנחנו רוכשים את הפירות והירקות שלנו. יותר ויותר ישראלים מבינים שהסופרמרקט אומנם לא נותן לך לחכות יום שלם לעגבניות או לתפוזים, אבל כשמדובר בטעם התחרות האמיתית היא אומנם עניין של זמן - אבל הוא לא קשור לזמן ההמתנה למשלוח. או כמו שאמר אייל יעקובי, מנכ"ל שוקבוק בכתבה: "בסופר תקבלי משלוח תוך 4 שעות, בשוקבוק תקבלי ירק שנקטף לפני 4 שעות."

הקנייה הישירה מהחקלאים הופכת בשנים האחרונות להרגל צריכה מרכזי באלפי משפחות בישראל. מה שהחל בשווקי איכרים בקניונים ובימי קטיף חווייתי למשפחות במשקים השונים ברחבי הארץ, הלך והתפתח למגוון מיזמים שבהם החקלאים מביאים את התוצרת הטרייה ישירות לבתי הלקוחות, באמצעות קבוצות רכישה שונות. אנחנו בשוקבוק רואים את עצמנו כחלוץ בולט בטרנד הזה ושמחים על כל מיזם שבו החקלאים נמצאים בפרונט ומתוגמלים כיאות על עבודתם, ומנגד ילדים רבים בישראל גדלים עם טעם של פרי או ירק שנקטף שעות ספורות לפי שהגיע לשולחן - מה שאנחנו ההורים מכנים בהמון געגוע: "טעם של פעם".

אז מי אנחנו? שוקבוק הוקם ע”י מגדלים מובחרים וחברים מרחבי הארץ במטרה להגיע ישירות לבתי הלקוחות. להזמין בשוקבוק זה לקנות ישירות מאתנו, החקלאים. רק שבמקום לנסוע עד גבול סיני כשמתחשק לך תותים טריים או לרמת הגולן בשביל לנגוס באגסים עסיסיים הכל מגיע לביתך, מכל קצוות המדינה. החקלאים שלנו בוחרים וקוטפים בעצמם את התוצרת בסמוך למועד המשלוח שהגדרת בהזמנה, גם כשזה מצריך מהם לצאת לשדה במיוחד עבורך. בלילה שלפני המשלוח, כל מגדל יורד לחלקה שלו, בוחר, קוטף ושולח לבית האריזה של שוקבוק. כל חקלאי יקטוף עבורך את הירקות והפירות שהזמנת, גם אם מדובר ביחידה אחת בלבד. בלי עודפים ובלי פחת.

אז אם בעולם העסקים "זמן = כסף" בעולם שלנו "זמן = טריות+ בריאות + טעם מצוין + אחריות ישירה + שירות עד הבית". וזה עוד לפני שדיברנו על כל הפלוסים האחרים שלנו:

מגוון זה פלוס: מבחר הגדול, לפעמים יותר מאשר בסופרמרקט. בכל שבוע נוספים עוד ועוד מוצרים, כולל מאפים טריים, יין, קפה וחליטות תה - הכל טרי! שמן זית, רטבים ועוד.

פיקוח זה פלוס: (שאין לו תחרות!): פיקוח קפדני! התוצרת של שוקבוק ברובה תוצרת מובחרת לייצוא, לכן כל הפירות והירקות באתר נמצאים בפיקוח משרדי הבריאות והחקלאות בארץ ובעולם ובתקני הייצוא המחמירים ביותר, לרבות שימוש בחומרי הדברה. אנחנו מזכירים לכם שבמדינת ישראל אין רגולציה ברורה בנושא הפיקוח. אירופה, לדוגמה, מפקחת בעצמה ע"י כללים ובדיקות מיוחדות גם על התוצרת החקלאית שמגיעה מישראל למדינות האיחוד. בשוקבוק גם אתם נהנים ממדיניות זו.

שקיפות זה פלוס: אנחנו מאמינים בזכות של הצרכנים לדעת בדיוק באיזה משק גדל המזון שהם צורכים. זו הסיבה שליד כל מוצר כתוב שם החלקאי או היצרן פלוס כתובת המשק ממנו הגיע.

אחריות זה פלוס: האחריות האישית של כל חקלאי על התוצרת שלו, העובדה שגם אם התקבלה אצלו הזמנה אחת בלבד, הוא ירד לחלקה שלו, יבחר את הפרי היחיד הטוב ביותר, הבשל וישלח אליך.

סולידריות חברתית זה פלוס: אנו מאמינים בזכותם של החקלאים להיות שותפים לכל שלב בשיווק התוצרת שעמלו לגדל, כולל מול הצרכן הסופי, בזכותם להיראות במקום להיות שקופים על המדפים בסופר ובזכותם להרוויח את מה שמגיע להם בלי להיפגע מפערי התיווך העצומים שרשתות השיווק גובות מאתנו בעוד שרק חלק קטן על כדי גיחוך מגיע לחקלאי. אצלנו כל חקלאי או יצרן הוא מותג והוא מרוויח בהתאם להשקעה ולמסירות שלו ללקוחות. כיום עובדים עם שוקבוק כ- 140 מגדלים שנבחרו בקפידה ובכל שנה מצטרפים חקלאים נוספים.

והעובדה שבעצם, מה השתנה? הרי רובנו ממילא מבצעים רכישת מרוכזת אחת בשבוע, רק שבמקום לקבל ירקות ופירות ששכבו במקררים מי יודע כמה זמן, אתם מקבלים תוצרת רעננה וטרייה שלפני כמה שעות הייתה על העץ, השיח או האדמה.

היום ניתן לקבל משלוח משוקבוק מיום שני בערב ועד שישי בבוקר. נכון לזמן זה, אנו משרתים ישובים מאזור באר שבע ועד הקריות, אזור ברקן ואריאל ואזור שדה בוקר. חלוקה באזורים מרוחקים תלויה במספר מזמינים מאותו אזור אנחנו נשמח להגדיל את טווח אזורי המשלוח. לכל עניין, אנחנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר, בטלפון: 1-700-555704 או במייל: customer_support@shook-book.com הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו ותקבלו את כל המידע והחידושים לפני כולם, לשלוח ולקבל טיפים, להגיב, לשתף ועוד.

אמא טרייה קונה טרי

המיזם הזה נולד אצלנו, כמו הרבה רעיונות אחרים, ממה שנקרא "החיים עצמם". אימהות רבות, בין אם הן מניקות ובין אם לאו, זקוקות לתזונה שונה מאשר נשים אחרות, אפילו ביחס להרגלי התזונה שלהן מתקופת ההיריון. אז אם במהלך ההיריון "אכלת בשביל שניים" כדי לדאוג לתשתית מלאה של ויטמינים ומינרלים הדרושים להתפתחותו התקינה של העובר, לאחר הלידה הדאגה העיקרית היא עבורך.

היריון ולידה הם תהליכים טבעיים, אבל זה לא אומר שהגוף לא חווה טלטלה עצומה במהלך התקופה הזאת. לאחר הלידה הגוף ממשיך במאמציו לשמור על בריאותם של שני בני אדם. מצד אחד: כאמא טרייה את לא ישנה מספיק, את מודאגת ולחוצה יותר, את לא אוכלת באופן סדיר כי את כל הזמן סביב צורכי התינוק, רמת האנרגיה יורדת וישנה נטייה לצרוך פחמימות זמינות שיתנו לך "בוסט" של אנרגיה אבל לא באמת ממלאות את הצורך של הגוף ביותר ויטמינים ופחות סוכרים...

אז במקום שתשקיעי מחשבה מה לאכול כדי להתחזק, להרגיש אנרגטית יותר וגם להמשיך להזין את התינוק (במקרה ואת מניקה), אנחנו בשוקבוק, בשיתוף עם גורמים מוסמכים והחקלאים, ליקטנו עבורך סל מוצרים שערוך לספק לך מענה למספר מהצרכים הפיזיים שלך. הסל כולל:

  • אשכול בננות (תפריט פירות): הבננה עשירה במגנזיום העוזר לחיזוק מערכת העצבים, מגבירה את המרץ ומסייעת בהפחתת מתח.
  • נבטי חילבה (תפריט נבטים): הידועים כמשפרי תהליך ייצור החלב אצל אמהות מניקות.
  • מארז שורש כורכום טרי (תפריט עלים ועשבי תיבול): המשפר ומחזק את זרימת הדם, משקם רקמות ומחזק את המערכת החיסונית, מסייע בהפחתת המתח ומשפר את מצב הרוח ועוזר לאיזון רמות הסוכר.
  • מארז שיבולת שועל (תפריט דגנים וקטניות): מזינה ומחזקת את הגוף, מכילה מגזניום - מקור לאנרגיה, מאזנת את רמות הסוכר ומסייעת לתפקוד תקין של מערכת העיכול.
  • מארז קפסולות קפה לבחירתך (תפריט קפה, תה ויין): אחרי 9 חודשים של "צום" מגיע לך פינוק שהתגעגעת אליו ועוזר להישאר ערה...

ואגב, קפה: אם את מניקה לא מומלץ לשתות תה נענע, מרווה או מנטה, אשר עלולים לגרום לייבוש החלב.

איך תוכלי לקבל את ההטבה?

ההטבה היא למעשה שובר שי חד-פעמי המזכה אותך בחבילת מוצרים במתנה המיועדת לנשים עד שלושה חודשים לאחר לידה. כל שעלייך לעשות הוא לפנות אלינו במייל, לצרף הוכחת לידה כלשהי: תעודת לידה של הרך הנולד, אישור בית חולים וכו'. לא לשכוח לכתוב לנו באיזה שם את רשומה אצלנו באתר. לאחר כיום, תקבלי מאתנו בחזרה לינק לקופון רכישה. המוצרים בחבילה יסומנו עבורך באתר ובעת ההזמנה המשפחתית הרגילה, פשוט תוסיפי אותם לסל המוצרים. בשלב הזה סכום המוצרים בחבילה יתווסף לשאר המוצרים שתזמיני, אך אל דאגה: בקופה, בעת התשלום, תוכלי לראות שהם מוענקים לך במתנה והם יצורפו לארגז המוצרים שלכם.

מריחים את הקיץ

אנחנו בשוקבוק משווקים תוצרת חקלאית שמבשילה במועד שהטבע קבע. לא קוטפים לפני הזמן כדי לגבות כפול על תוצרת טרום עונתית שלא בהכרח תבשיל בבית... ולא מעודדים תהליכי הבחלה על מנת להביא להבשלה שלא כדרך הטבע. אבל כמוכם, גם אנחנו כבר מתגעגעים לפירות הקיץ, לכן ניצלנו את מזג האוויר החמים שנהנינו ממנו השבוע על מנת לבקר את הפירות על העצים ולשאול את החקלאים מתי כבר נוכל ליהנות מהם.

תהליך ההבשלה של ירק או פרי כולל סדרה של שינויים פיזיולוגיים וביוכימיים הבאים לידי ביטוי בצבע, במרקם, בטעם ובניחוח שלהם. הכלורופיל (הצבע הירוק) נעלם ופיגמנטים חדשים נוצרים המקנים לפרי או לירק את צבעו (עגבנייה שהופכת מירוקה לאדומה, פלפל ירוק שהופך לצהוב או סגול...) הפרי מייצר אתילן - "גז הבשלה" (למשל תפוח), כמות העמילנים יורדת וכמות הסוכרים עולה (למשל בבננה), הפרי מתרכך (למשל האבוקדו), טעם הבוסר מתנדף והפרי הופך מתוק וטעים וחומרים נדיפים המקנים את הניחוח האופייני לפרי או לירק נוצרים והופכים אותו לנחשק יותר. יש מגדלים שבודקים את רמת הסוכר בפרי על מנת לקבוע את מועד הבשלתו הטבעי המדויק. יש מגדלים שאף מכשיר לא יתחרה בחושים שפיתחו עם השנים. כך או אחרת, חקלאי שוקבוק ידועים במחויבותם לתהליך ההבשלה הטבעי. אגב, תהליך ההבשלה הוא השלב הראשון בריקבון הפרי. משווקים רבים משתמשים בדרכים שונות על מנת להאריך את חיי התוצרת החקלאית כדי להאריך משך תקופת המכירה שלו. אחרת הם זורקים לפח. בשוקבוק, כל חקלאי קוטף בדיוק את מספר הפירות או הירקות שהוזמנו ממנו, לכן אין פחת, אין בזבוז ואין צורך להאריך בצורה מלאכותית את חיי המדף.

אז איפה ביקרנו השבוע? נסענו למושב ינון למשק של נתי גרלה ולמושב ערוגות למשק של עמוס וצביקה כהן, שמספקים לנו אפרסקים, שזיפים, אפרסמונים, סוגים שונים של ענבים ונקטרינות. הסתובבנו עם החקלאים בשטח, ראינו את ניצני הפרי על העצים, מיששנו, הרחנו וחזרנו מרוצים: בעוד כחודש כל הטוב זה יחזור לתפריט הפירות שלנו ואל ההזמנות שלכם. יש למה לצפות!

עוד טעימה:

פירות שמתחלפים
שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
נגישות