בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

פירות הקיץ חוזרים!

הטבע מדהים אותנו בכל פעם מחדש, אפילו שאנחנו חקלאים ותיקים ובאמת קשה להפתיע אותנו. עברנו על הניוזלטרים שלנו מחגי פסח קודמים. זה כמו יומן חיים. החיים של הטבע. גם בשנה שעברה, ובשנה שלפניה ובשנה שלפניה, האפרסקים והנקטרינות עלו לתפריט הפירות שלנו ממש לקראת החג. זאת למרות שפסח 2020 חל בתחילת אפריל ופסח 2021 בסוף מרץ. החקלאות בארץ מתאימה את עצמה ללוח העברי ובשבילנו זה חגיגה כפולה.

האפרסקים והנקטרינות מגיעים אלינו מהמטעים של עמוס כהן, מערוגות. ואל תשאלו אותו איזה פרי הוא אוהב יותר, זה כמו לשאול אבא מי הילד המועדף עליו... האפרסקים והנקטרינות זהים מבחינה גנטית. למעשה, נקטרינה היא זן של אפרסק. לשניהם יש גרעינים גדולים שנדבקים לבשר הפרי וגרעינים חופשיים (כשהגרעין נפרד בקלות מהפרי). שניהם פירות קלימקטרים – פירות שתהליך ההבשלה שלהם ממשיך גם לאחר קטיפתם ולשניהם טעם מתוק די דומה וגם תכולת ויטמינים ומינרלים דומה. ההבדל היחיד בין האפרסק לנקטרינה היא הקליפה שלהם. קליפת הנקטרינה חלקה, בשונה מקליפת האפרסק שהיא פלומתית. לכן, אם אתם אופים פאי אפרסקים ויש לכם נקטרינות, אם תאפו את הנקטרינות במקום האפרסקים ספק אם מישהו יבחין, אם לא תגלו... וטיפ קטן מאיתנו: פירות קשים הולכים לקערה על השיש, רק כשהפרי מבשיל מכניסים למקרר להאטת תהליך ההבשלה ובכל מקרה, אל תשטפו את האפרסקים והנקטרינות מראש, אלא ממש לפני האכילה או השימוש. אה ועוד משהו: מארז אפרסקים הוא השי לחג שלנו עבורכם. תקף רק להזמנות שתתקבלנה לשבוע חול המועד. פרטים באייטם הבא.

השסק שלנו מגיע מהמשק של נתן קאופמן. לשסק עונה קצרה. קצרה מדי, אם תשאלו אותנו. אפריל-מאי וזה נגמר. אם יש לכם חשק לשסק, כדאי לנצל את השבועות הספורים של העונה. השסק הוא פרי עדין ורגיש. קור או חום קיצוניים לא עושים לו טוב וצריך להגן עליו מפני ציפורים או עטלפים, בעזרת רשת מיוחדת שפורסים מעל כל עץ. עץ השסק פורח בסתיו, עונה שבה מרבית העצים נמצאים בשלכת. הפירות יוצאים בחורף ונתן חייב לדלל את הפרי כדי לשמור על איכות גבוהה, על חשבון הכמות. חיי המדף של השסק קצרים. לכן היתרון של שוקבוק, שבו נתן קוטף את השסק מהעץ בטווח שעות ספורות ממועד ההזמנה הוא קריטי כאשר פרי בשל מחזיק 3-4 ימים וזהו.

במהלך השבועות הקרובים יעלו המלון הכתום של עין יהב והאבטיח של משק מיכאלי מהערבה. אנחנו נרחיב עליהם לקראת עלייתם לתפריט. ימים מתוקים מאוד לפנינו, וזכות החורף שעברנו, צפוי לנו יבול איכותי במיוחד.

שי לחג – שווה במיוחד!

האפרסקים מפונקים. הם צריכים אור שמש מלא, מים רבים ומרחב כדי לגדול בו. אבל ככה זה כשאתה הפרי הראשון של הקיץ, אחרי שכבות של בגדים, עננים וגשמים, מה לא נעשה בשביל ביס מאפרסק מתוק ועסיסי. האפרסק הבשרני מכיל יתרונות בריאותיים חשובים: ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, רכיבים פעילים שעוזרים להרגיע מערכת עיכול רגיזה ומסייעים לריפוי שיעול וברונכיטיס.

בעולם, יש כ-2000 זני אפרסקים. הכלאות של זנים שונים שפותחו על מנת לייצר פרי עמיד וחזק. אם מזג האוויר מאפשר זאת וכל עוד האפרסק מעט קשיח כדאי לשמור אותו על השיש, מחוץ למקרר. אפרסק לא אוהב קור, אשר שובר את שרשראות הפיקטין שלו והופך את טעמו לקמחי משהו. (פקטין הוא רב-סוכר שנמצא בדופנות התאים בפירות. בתהליך הבשלת הפרי, הפקטין מתפרק והופך לחומצה פקטינית וגורם לפרי להתרכך). זאת עוד סיבה מדוע חשוב לרכוש את האפרסקים ישירות מהחקלאי ולא בנקודות מכירה שבהן האפרסקים שהו בקירור... אגב, למי שחשב להקפיא אפרסק, כדאי לדעת שההקפאה פוגעת בניחוח שלו.

כאמור, חול המועד הזה נשתנה: השנה נשמח להעניק לכל מי שיזמינו במהלך חול המועד, כלומר: החל ממוצ"ש ועד ליום חמישי, עבור ימים ראשון-חמישי – מארז אפרסקים טריים. לקחת אתכם לפיקניק או לטיולים, להכין איתם מטעמים לארוחת החג השני, החל מתבשילי קדרה ועד לקינוחים מפתיעים. איך מקבלים את השי? מוסיפים מארז אפרסק אל סל הקניות ובעת המעבר לקופה מעתיקים את הקוד (מצורף בתחתית האייטם) ומעבירים אותו (העתק-הדבק) אל הקובייה של הקלדת קוד קופון. ממש כפי שאתם עושים עם הטבת החודש.

הטמפרטורה האידיאלית לשמירה על טריותם של אפרסקים היא 0 מעלות צלסיוס, אבל תלוי לכמה זמן. בשרם של אפרסקים נוטה להיהפך לקמחי כתוצאה משבירת שרשרות הפקטין בפרי, כשהוא מאוחסן לאורך זמן בטמפרטורה הנמוכה מ-8 מעלות צלסיוס (בעיה הקיימת בעיקר בסופרמרקטים). לכן מומלץ לקנות אפרסקים כשהם מגיעים טריים לירקן או לשוק ולשמור אותם בטמפרטורה הנעה בין 0-8 מעלות צלסיוס. אם הם טעימים דיו, וודאי לא יספיקו להגיע לשלב בו יהפכו לקמחיים. השי מתנת החקלאים שבדרכם המפנקת רוצים לאחל לכם חג שמח, טעים ומלא אפשרויות... כאפרסק.

קוד הקופון להטבה: 61622-35120-93500-6273-5

אביב – הקשר החקלאי

באביב הטבע מתעורר לחיים מתרדמת החורף. לבלוב, פריחה, הבשלה... החיטה הירוקה נהפכת אט אט לצהובה - "וְהַפִּשְׁתָּה וְהַשְּׂעֹרָה, נֻכָּתָה: כִּי הַשְּׂעֹרָה אָבִיב, וְהַפִּשְׁתָּה גִּבְעֹל" (שמות ט', ל"א). השנה המקראית מתחילה בסיון. פסח נחגג תמיד באביב, לכן לפעמים, חודש אדר (החודש האחרון בשנה המקראית) הופך לחודשיים. אבן הבוחן לציון חג הפסח בדיוק נקבע, אז, בתקופת במקרא, בהתאם להבשלת השעורה בשדות. שאותה קוצרים בחג הקציר בדיוק שבעה שבועות מליל הסדר.

הפסוק שציטטנו מרמז לנו שהמקור לקביעת העונה נמצא בחקלאות ושה"אביב" אכן נקבע לפי צמיחת שיבולי השעורה ("כי השעורה אביב"). "חודש האביב" מצוין במקרא לפחות 7 פעמים. רש"י היה מפרש: "חדש האביב - שהתבואה מתמלאת בו באביה. אביב, לשון אב, בכור וראשון לבשל פירות". המילה "אב" נזכרת בהקשר ל"אביב" כמי שהוא בכור וראשון לתקופת הבשלה הפירות. ויש עוד פירושים מגוונים.

על פי ההגדרה האסטרונומית האביב מתחיל ב-21 במרץ, היום שבו היום והלילה שווים בהמשכם, ומסתיים ב-21 ביוני, היום הארוך ביותר בשנה. מבחינה חקלאית משמעות האביב גדולה: הלילות מתקצרים והימים מתארכים. שעות השמש והטמפרטורה קריטיות להבשלתם של פירות העצים הנשירים, לאחר שספגו את מנת שעות הקור האופטימלית עבורם כדי להפוך מניצן לפרי. ולמרות שהשנה, הקרה הגיעה גם בשלב מתקדם של אדר ב', ההתהפכות האקלימית מקור עז לימים חמים זירזה את התעוררות העצים והבשלת הפירות, כך שהשנה האיחור להבשיל היה קצר ממה שחששנו.

אנחנו בשוקבוק מאחלים לכל החקלאים ולכל מדינת ישראל, חג אביב שמח ופסח כשר.

במאמר זה נשענו של שני מקורות מידע: "ענייני פורים ואביב בפסגת זאב" מאת יוסי שפנייר, פורסם במרץ 2019 מתוך אתר אהבת הארץ. ואתר "הגננת".

עוד טעימה:

הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש
השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו

השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
נגישות