בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

משלוחים בשבוע פורים

אומרים שצפוי לנו סוף השבוע חורפי. בארץ שלנו לא צריך להיות חזאי כדי לנחש שגם בימי הפורים, צפוי לנו מזג אוויר קר מהרגיל בעונה ואולי (במקומות שונים בארץ) גם גשום. ואנחנו קיווינו שבזכות השנה המעוברת והעובדה שפורים מגיע באמצע מארס, נרוויח ימי שמש חמימים... והמחשבה הזאת הביאה אותנו למחשבה אחרת: מדוע דווקא חודש אדר נבחר להיות חודש כפול בשנה מעוברת? אז ככה:

לוח השנה העברי נקבע עפ"י מסלול הירח אבל חגיו נקבעים עפ"י עונות השנה. לכן, אם לא יתווסף, אחת לכמה שנים, חודש אחד נוסף, חג הפסח יזוז אחורה מדי שנה, ולאט לאט יהפוך מחג האביב לחג החורף. והרי התורה מצווה אותנו: "שמור את חודש האביב" (במקרא, חודש ניסן נקרא גם חודש האביב). כדי לשמור על פסח באביב, נדרש להוסיף חודש לפני חודש ניסן. עפ"י המסורת המקראית, ניסן הוא החודש הראשון בלוח השנה ולכן הוחלט להוסיף לפניו חודש אדר שני, בהיותו אדר החודש האחרון בשנה המקראית. זהו, זו כל התורה כולה. בעבר הרחוק, התכנסו חכמי הסנהדרין להחליט, בכל שנה מחדש, האם תהיה זו שנה מעוברת או לא. בתקופה המודרנית, לוח השנה קבוע מראש והשנים המעוברות נקבעות במחזוריות קבועה העומדת על 7 שנים מעוברות בכל 19 שנים.

השבוע, לקראת הזמנת המשלוח משוקבוק, אנחנו מזכירים כי ניתן לוותר השנה על הממתקים והחטיפים במשלוחי המנות. בכל זאת, ישנם 12 חודשים מלבד חודש פורים כדי להתמלא בממתקים... במקומם, לרכוש בחנויות יצירה מארזי קרטון חגיגיים ריקים או סלסלות קש שהילדים או הנכדים יכולים לקשט, ולמלא אותם בתוצרת שוקבוק בריאה, ססגונית ומתוקה. מלבד תוצרת חקלאית אפשר למצוא אצלנו יינות טובים, מאפים על טהרת חומרי גלם טבעיים בלבד, חליטות תה מיוחדות, ליקרים במגוון טעמים ועוד ועוד.

השינויים במועדי המשלוחים יהיו בהתאם לפירוט הבא:

חלוקת המשלוחים באזור הצפון תהיה ברביעי בערב, במקום בחמישי.

חלוקת המשלוחים באזור ירושלים תהיה ברביעי בערב, במקום חמישי.

חלוקת המשלוחים באזור באר-שבע תהיה בשישי, במקום חמישי.

אנחנו מאחלים לכם פורים שמח ומזמינים אתכם לשלוח לנו תמונות מחופשות.

יש!!! האספרגוס חוזר!

האספרגוס נחשב ירק לאניני טעם עוד מהמאה הרביעית לפנה"ס, ברומי העתיקה. בארץ הוא גדל באופן מצומצם כ-90 שנה. אם יש בכם רצון ויכולת לנסות לגדל אספרגוס אצלכם בגינה, עכשיו הזמן לשתול. ייקח כשנה עד שתוכלו ליהנות מהיבול הראשון, וגם זה בצורה מצומצמת, ולפחות חמש שנים על היבול המשמעותי הראשון. גידול אספרגוס אינה מלאכה פשוטה. הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לדעת על גידול אספרגוס (מלבד העובדה שהוא רגיש מאוד למזיקים שונים ולתנאי מזג האוויר) הוא "תזמון".

תזמון מועד הזריעה, ההשקיה והדישון. תזמון מועד הקטיף – כשהנצרים מגיעים בדיוק לאורך הנכון - לפני שהם הופכים לגדולים מדי ובלתי אכילים. כל שלבי המיון, החיתוך, האיגוד והשינוע לנקודות שיווק חייבים להתבצע בתזמון מושלם כדי שהנצרים לא יאבדו מטריותם ומטעמם המעודן. ולבסוף – תזמון משך הבישול: בדיוק 4 דקות במים רותחים, לא שנייה יותר. וכשהנצרים יוצאים מהמים החמים יש להעבירם מיד למי קרח, לעצירת תהליך הבישול.

לא לפני זמן רב, האספרגוס נחשב למנה יוקרתית שמוגשת בעיקר במסעדות. היום, הוא נגיש ברשתות השיווק ובירקניות ואפשר לבשל אותו בבית, במגוון צורות ומאכלים. האספרגוס דל קלוריות ומכיל סיבים תזונתיים, ויטמינים C ,A ו-E, חלבון, חומצה פולית ומינרלים כמו אבץ, ברזל, מגנזיום וסלניום. על כלה אלה שומרת הטריות. ככל שהאספרגוס טרי פחות, כך הוא פחות טעים וערכיו מצטמצמים. לכן, האספרגוס של דוד קרוא טעים כל כך; כי הוא מגיע אליכם בטווח של שעות מהקטיף. כדי לשמור על הטריות הזאת בבית, כדאי להוציא אותו מהארגז ברגע שפתחתם אותו, לעטוף בנייר מגבת, שכקצהו התחתון טובל במעט מים ולהכניס למקרר עד לבישול הקצרצר.

ברשת תמצאו מיליון מתכונים לאספרגוס; הקפצה, אפייה ושילובים שונים של מגוון רכיבים. לדעתנו הצנועה – ומהכרותינו עם האספרגוס של דוד קרוא אין סיבה למאמץ מיותר. האספרגוס של דוד קרוא אינו מצריך טיפול קדם-בישול מיוחד. כדאי לחתוך את הקצה התחתון של הגבעול, לשטוף להכין אותו באופן שאתם אוהבים: אידוי קל בסיר רשת כפול ללא מכסה עד לריכוך הגבעולים (אנחנו אוהבים ריכוך "אל-דנטה") ולהקפיד שהגבעולים לא ירככו יתר על המידה; בישול למשך 4 דקות בסיר עם מים רותחים ומעט מלח ומיד להעבירו לקערה עם קרח. הבישול ייפסק מיד והגבעולים ישמרו על פריכות לצד ריכוך הבישול; אפשר להקפיץ את האספרגוס בחמאה. כאן מומלץ לחתוך את הגבעול לשניים-שלושה חלקים. אפשר להשתמש בחמאה רגילה או מטובלת. תיהנו!

צמד מבצעים נוסף בשוקבוק

שני מגדלים חדשים, שהצטרפו אלינו החורף, החליטו לפנק אתכם השבוע במחירי הטבה מיוחדים. לפי סדר ההצטרפות: משק לין שהצטרף אלינו לפני פחות מחודשיים מציע 10% הנחה על סדרת רוטבי הגורמה - מגוון טעמים ושילובים מרגשים המיוצרים מחומרי גלם טריים שגדלים פה בארץ; קיבוץ קליה, שהשיק את יבול הביכורים של אפונת שלג משובחת במיוחד מציע צמד מארזים במחיר משתלם. תיכנסו לתפריטים ותראו.

"משק לין" הוא מותג מוביל של דבש ומוצריו. יובל ושחר לין, שניהם דור שני למשפחות חקלאים, מובילים את כל הפעילות החקלאית וביתם נטע לין כהן מובילה את כל פעילות הייצור והשיווק. מכוורת משק לין נמצאת בכפר ביל"ו ונחשבת לאחת המכוורות המפותחות והמיוחדות בארץ. סדרת רוטבי הגורמה נחלקת לארבע סדרות: רוטבי דבש, רוטבי סילאן (ליין טבעוני), רטבים המבוססים על עגבניות, ורטבים המבוססים על רימונים. כל הרטבים מבוססים על חומרי גלם טבעיים ומשובחים: דבש טהור, סילאן תמרים ורכז רימונים, אינם כוללים חומרים משמרים וצבעי מאכל ומיוצרים בתהליכי עיבוד מינימליים במטרה לשמר את מירב הערכים התזונתיים של חומרי גלם.

האפונת שלג של קיבוץ קליה הצטרפה אלינו רק בשבוע שעבר והתקבלה בזרועות פתוחות על ידיכם. אנחנו שמחים שבקיבוץ החליטו להציע צמד מארזים במחיר מיוחד לכם. אפונת שלג ידועה גם בשם אפונה סינית, למרות שמדובר בפיתוח הולנדי לאפונה. המילה "שלג" ככל הנראה הוצמדה לה באירופה, כי מועד השתילה מתרחש בחורף המושלג. המילה "סינית" הוצמדה לה, שוב: ככל הנראה, לאור העובדה שהשימוש השכיח ביותר שלה הוא בתבשיל מוקפץ. כך או כך, תרמילי אפונת שלג של קליה פריכים, מתקתקים ומבריקים מטריות. את אפונת שלג ניתן לאכול כשהיא טרייה אבל כדאי לחלוט אותה במים רותחים דקה-שתיים ולהוציא. לפני הבישול כדאי להסיר את הסיב שעובר לאורך התרמיל (סיב שפחות נעים לאכול). ההסרה מהירה כשעושים אותה נכון: אוחזים בקצה ומושכים לאורך הצד הישר יותר של התרמיל.

המבצעים בשוקבוק היא דרכם של החקלאים לחלוק אתכם את השפע בשדות ובמטעים. אנחנו נמשיך להפתיע אתכם לאורך כל השנה עם תוצרת טרייה בהטבות שונות. יש למה לצפות.

עוד טעימה:

הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש
השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים

מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
נגישות