בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

חקלאות וחלב הולכים יחדיו

חג הקציר וחג הביכורים הם שני שמות המכבדים גם את החקלאות הישראלית וגם את האמונה; בתקופה שסמוכה לחג היו קוצרים את החיטה (קציר חיטים) ומביאים לבית המקדש כמנחה. ביום החג ועד לסוכות, היו מביאים את מנחת הביכורים - הפירות הבכירים משבעת המינים שבהם התברכה הארץ. בעשורים האחרונים, השתחל ענף החלב לשמחת החג, אבל מנהגי הביכורים כל כך מושרשים ומביאים הרבה שמחה, מגני הילדים ועד לתהלוכות במושבים ובקיבוצים. השנה, לראשונה כחקלאים אנחנו בשוקבוק נהנים משני העולמות. אתר תנובה מרקט נערך לחגיגה הכפולה.

הילדים של היום נולדו אל תוך חג של עוגות גבינה ופשטידות. אנחנו עדיין זוכרים תקופה קצת פחות חלבית ויותר "צמחית". בין אם מדובר בכוחם של תאגידי החלב ובין אם נבחר להאמין לאנקדוטות ולמשחקי הגימטרייה (בין ליל הסדר לשבועות מפרידים 50 ימים. 50 = "חלבי" בגימטרייה...), אין סיבה שלא נחגוג את התוצרת הישראלית פעמיים: חקלאות ומחלבה. בעינינו, יש משהו טבעי בחיבור בין תנובה לשוקבוק: תנובה נוסדה כאגודה שיתופית כמעט לפני 100 שנה (ב-1926), ע"י ההסתדרות הכללית של העובדים העבריים בארץ ישראל במטרה לעזור למשקים החקלאיים ביישוב היהודי לשווק את החלב שלהם. גם היום, תנובה מקפידה להשתמש בתוצרת חקלאית ישראלית, איכותית – מקומית. והחיבור הזה עם החקלאים לא ישתנה לעולם.

אם תבחרו לחגוג את שבועות באתר תנובה מרקט, תמצאו שם את כל התוצרת החקלאית של חקלאי שוקבוק: אותה טריות, אותה איכות, אותם מחירים. פירות לאירוח מפנק כמו דובדבנים, אפרסקים ונקטרינות, לצד מוצרי החלב והגבינות של תנובה: שפע של טעמים, לאירוח או לשגרה: ויש גם מבצעי חג ששווה לבדוק. כל מוצרי החלב מגיעים אליכם ישירות מפס הייצור, עם תאריך פג תוקף הארוך ביותר שתוכלו לקבל. הם נארזים בתוך מארז פנימי מיוחד (קרטון בתוך קרטון) בעלי דפנות מבודדות וקרחון ששומרים על טמפרטורה קבועה של 4 מעלות צלזיוס. בדיקות שערכנו (וגם בדיקה שערכה תכנית ערוץ 12, בזמנו) הראו כי הטמפרטורה בארגז נשמרת לאורך כל הדרך ממחלבות תנובה לבית האריזה של שוקבוק ומשם אליכם הביתה. זהו יתרון בלעדי וקריטי בתקופת הקיץ (והרי מדברים על שרב בתקופה הקרובה), ששומר על טריות ואורך חיי המוצרים.

אם תבחרו להזמין משוקבוק, תוכלו להתענג על סדרת הפרימיום של גבינות בארי. גבינות מחלב בקר המיוצרות באופן טבעי כבר 20 שנה, בשיתוף פעולה עם החקלאים והיצרנים באזור הקיבוץ. גבינות בטעמים ובאיכות שמאפיינת את מיטב המעדניות בצרפת או באיטליה. גבינות שמתאימות לחיך הישראלי, מבחינת המרקם ושילובי הטעמים. וכמובן, תוכלו לבחור יין איכותי בתפריט היין שלנו – להשלמת חוויית החג. שיהיה לכם חג חקלאות וחלב שמח.

משבעת המינים: תמר חסון

משק חסון הוקם ע"י סבא משה חסון בשנת 1904, על אדמות עמק הירדן שלמרגלות הכנרת. משה נולד במצרים ועלה לישראל עם חלום אחד בלב: להקים משק חקלאי לגידול תמרים. מיד כשהגיע לארץ, נטע הסב האהוב את עצי התמר הראשונים, באדמה הפורייה של המושבה מנחמיה. מאז, עברו כמעט 120 שנה. 3 דורות שעוסקים אך ורק בפיתוח, בגידול, בהשבחה ובלמידה אינסופית של ענף התמרים. בני משפחת חסון, מאמינים שפיצחו את הקוד של התמר המושלם – באיכות פרימיום. אם אתם ספקניים באמיתות עובדה זו, אתם מוזמנים לטעום, כי אנחנו כבר השתכנענו שהם הצליחו.

כל שלבי הגידול, האריזה והשיווק מתבצעים בעבודה ידנית, בשיטות מסורתיות שהמשפחה השכילה לשדרג עם השנים. סטנדרט האיכות הגבוה של התמרים עומד ברף הבינלאומי המחמיר ביותר. האקלים המיוחד והאדמה רוויית המינרלים באזור הצפון עושים הרבה טוב לגידול תמרים. בנקודות השיווק הם נמכרים תחת המותג "תמר חסון" כוח מהטבע. והוא אכן נותן הרבה כוח.

תמר מג'הול בונבון הוא תמר טרי (לא יבש) נימוח ועסיסי, בעל טעם עשיר וטריות שנשמרת היטב במקפיא, כאילו רק הרגע נקטף מהעץ... בכל יום, עולים עובדי המשק לעץ וגודדים (קוטפים) רק את התמרים שהבשילו באותו היום - אלו הם הבונבונים שלנו. מהרגע שהבונבונים נקטפים, הם מוכנסים להקפאה בטמפרטורה של 180-. התמר אינו קופא, אך ערכיו הבריאותיים וטעמו הנפל נשמרים. לאחר קירור התמרים, הם עוברים למיון ידני קפדני. רק התמרים הגדולים והיפים - תמרי הפרימיום, יעברו בהצלחה את שלב המיון וייארזו בתבניות היפות והפונקציונליות של משק חסון.

תמר הוא מעדן האנרגיה של הטבע: הוא אינו מכיל שומן (תמר מכיל כ- 0.5% שומן, בהשוואה למעדני שוקולד שיכולים להגיע לכ-30% שומן). אנחנו מכירים המון ספורטאים ששומרים שקיק תמרים בתיק האימון. התמר מתוק מאוד ומכיל כמות יפה של סיבים תזונתיים, מינרלים חיוניים, פיטוכימיקלים בעלי תכונות נוגדות חמצון ומעט מאד נתרן. כמות האשלגן שבתמר גבוהה יחסית, ביחד עם הסידן והמגנזיום הם תורמים למניעת יתר לחץ דם. אנחנו גם שמענו שאכילת תמרים משפרת את חיי אהבה. סיבה נוספת לכלול יותר תמרי "בונבון" בתפריט היומי שלכם.

קיץ אדום-שחור

האם זה מקרה שהפטל מבשיל בתקופת חג שבועות? כחקלאים, אנחנו מבינים את מחזוריות הטבע, אבל נרגשים לגלות סיפורים מפתיעים מאחורי תוצרת חקלאית שחשבנו שאנחנו יודעים עליה הכול.

כך קראנו, כי הסנה (אותו שיח מקראי שבו נגלה אלוהים למשה) נקרא בפי חז"ל בשם "וורדינא" – שם המזוהה עם הצמח "פטל קדוש" שגדל בסמוך לנחלים ולמעיינות. במדרש מופיעים תיאורים רבים של הסנה, תיאורים שיכולים לאפיין גם את הפטל: צמח קוצני לא גבוה, בעל פרחים דמויי ורד עם קוצים מוטים כלפי מטה ובכך מאפשרים כניסה אל תוך סבך השיח אך מונעים את היציאה ממנו.

גם פירותיו של הסנה דמויי אשכולות, ממש כמו פירות הפטל שמזכירים אשכולות קטנים. אם כי, מבחינה בוטנית הפירות בשני השיחים שונים זה מזה. על פי הגמרא, היו נוהגים להכין סוג של שיכר מפירות הסנה. שיכר מתוק אך איכותי פחות משיכר הענבים – הלוא הוא היין. האם היה זה מיץ פטל קדום? מדהים לאמץ את הגרסה הזאת; הפטל מבשיל לקראת חג מתן תורה, הטקס המקראי-דתי המשמעותי ביותר לעם היהודי – והוא בעצם נצר לאותו שיח ש"בער ולא אוכל". השיח שבו התחיל המסע של משה למצרים, מסע שממנו חזרו בני ישראל כעם ישראל. מי שירצה לקרוא על כך בהרחבה, מוזמן להיכנס לפורטל הדף היומי – שבו קראנו.

הפטל של סיגלית ברייר משני ליבנה הוא פטל אדום ועסיסי, בטעם ובארומה נפלאים. פטל שגדל ביער יתיר, בגובה 750 מטר מעל פני הים. "בחורף, הפטל נכנס לתרדמת ומקבל המון שעות קור שהוא ממש אוהב," מספרת לנו סיגלית, "באביב הוא מתעורר ועם בוא החום הוא מתחיל ללבלב." סיגלית מקפידה מאוד על הדברה אורגנית בלבד באמצעות חרקים טורפים. "אצלנו, דבורת הבומבוס עובדת במרץ", היא אומרת. הקטיף מתבצע במזג אוויר יבש ונעים, בשעות הבוקר והערב. חלק מהפירות נקטפים עם המצעית - זה שמו של המשולש הקטן, שנמצא בלב כל פטל. המצעית עשירה בנוזלים ושומרת על הפרי לאורך זמן. בקופסת הפטל יש בעיקר פטל ללא מצעית, כי אנשים מעדיפים את הפטל עם החור. הפטל האדום, מלבד העובדה שהוא יפהפה, מכיל נוגדי חימצון עוצמתיים והמון וויטמינים חיוניים – "סופר פוד אמיתי וסופר טרי. הפטל נקטף בכל בוקר ומיד יוצא ללקוחות", אומרת סיגלית.

השבוע עולה לתפריט הפירות גם הפטל מזן "אוסנה" של משק קאופמן. הפטל גדל בבוסתן של המשק, אחד מתוך 60 פירות טרופיים מסוגים שונים. האוסנה הוא פרי יער תרבותי אשר נחשב כתת סוג של פטל. בטעות, רבים קוראים לו פטל שחור. בעיקר כי לשניהם קוראים Blackberry ושניהם די דומים זה לזה. אם כי, כשמסתכלים מקרוב מבחינים שלאוסנה יש מבנה מאורך ואילו לפטל השחור יש צורה עגלגלה יותר. כמו לכל סוגי הפטל, גם האוסנה מכילה כמות נדיבה של נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים. פטל אדום או שחור אפשר לאכול כמו שהם: טריים ונקיים. או להוסיף אותם למאפים, לתבשילים או להכין מהם קונפיטורות ביתיות. פירות פרימיום שהולכים מעולה ביחד עם גבינות קשות. תיהנו.

הפטל שבתמונה צולם במשק קאופמן

עוד טעימה:

הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש

הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
נגישות