בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

התירס הלבן כבר כאן

דורי יעקובובסקי ממושב צופית, שליד כפר סבא, הוא דור שני לחקלאים ישראליים, שמאמין בחקלאות הישראלית ובחשיבותה לביטחון התזונתי של אזרחי המדינה. גם כנער, כך גילה לנו, היה מבלה יותר זמן בשדות המושב מאשר בבית הספר או בבית. מתוך האדמה הוא שואב גם כוחות נפש גדולים וגם פרנסה. כמו הרבה מהחקלאים שלנו, דורי מתמודד עם אתגרי החקלאות בארץ ומחויב לשליחות שאליה נולד. הוא אינו מתייאש או מחליף מקצוע, אלא משתנה בהתאם לכוחות השוק. בשנים האחרונות, דורי החליט להתמחות בגידול מגוון תוצרת ייחודית עם המון טעם וצבע: תירס לבן, תפוחי אדמה מסוגים שונים, צנוניות, מנגולד, גזרים צבעוניים, סלק וכרובית.

התירס הלבן שדורי מגדל הוא זן מתוק במיוחד: יש בו כמעט 20% סוכר טבעי. זן שמגיע במקור מקליפורניה וגדל בארץ כמו "צבר אמיתי". דורי מסביר לנו שככל שהתירס טרי יותר כך הוא מתוק, רך ופריך ובכלל לא חייבים לבשל אותו. אפשר פשוט לקלף את העלים, לנקות בעדינות את השערות הדקות, לשטוף היטב ולאכול אותו ככה - חי. אם אתם כן אוהבים לאכול אותו חם, כשהוא טרי משוקבוק, מספיקות דקה או שתיים של בישול במים רותחים (אנחנו נוהגים להמליח את המים לפני הרתיחה). אם בחרתם לרכוש תירס עטוף בעלים, כדאי לבשל אותו כשהוא עדיין עטוף בהם, לקלף לאחר הבישול (זהירות, הם חמים) ולאכול. הגרעינים הלבנים פריכים ורכים במשולב.

מבחינה בוטנית: תירס אינו ירק אלא דגן. למרות שמבחינה קולינרית מתייחסים אליו כאל ירק וניתן לאכול אותו טרי; לא מיובש עם הכנות מראש, כמו: חיטה, שיבולת שועל או חומוס. בקבוצות המזון, התירס נחשב כפחמימה. מתיקותו וכמות קלוריות מאפיינות פחמימות; כ-100 קלוריות ל-100 גרם. פחמימות מומלץ לשלב עם מאכלים שיעזרו להאט את ספיגת הסוכר בדם, למשל חלבון מהחי או מהצומח. התירס מכיל סיבים תזונתיים בכמות נדיבה - אפילו יותר מפרוסת לחם מחיטה מלאה, ויטמינים מקבוצת B, חומצה פולית, אשלגן ונוגדי חמצון עם פיגמנט צהוב-כתום.

את התירס של דורי אפשר להזמין נקי מעלים ומשערות או כשהוא עטוף בעליו. שערות התירס הן התפרחת הנקבית. מכל שערה ייצא גרעין תירס. ולמרות שהן מפריעות לאכול ונתקעות בין השיניים, יש בהן ערכים תזונתיים רבים. הרפואה האלטרנטיבית ממליצה לחלוט את השערות למשך כמה דקות ולשתות. החליטה גורמת למתן שתן, מסייעת לניקוי הדם ופסולת נוספת מהגוף ותורמת להורדת לחץ הדם. לנו, כמובן אין דעה או ידע מוצק בעניין זה. אבל שמענו מהסבתות... מרגע שהתירס נקטף, גרעיני התירס עוברים תהליך פנימי של הבשלה, שהופך את הסוכר לעמילן ואת הגרעינים לקשים וקמחיים יותר. עוד יתרון לטובת השיווק הישיר בשוקבוק, שמציע קטיף רק לאחר ההזמנה ובסמוך מאד למועד המשלוח. תיהנו.

דובדבן שחבל על הזמן

הסמל הלאומי של יפן שפריחתו מבטאת התחלה חדשה, שמחת חיים ופוריות - מסמל אצלנו גם הקרם דה-לקרם; ה-דבר שכולם מחכים לו - הדובדבן בקצפת! באמת חיכינו לו כל החורף. זוגות זוגות של סוכריות אדומות ומושלמות, גם מבחינת האינדקס הגליקמי הנמוך יחסית - מבין הפירות. אינדקס גליקמי הוא מדד שנקבע ע"י האגודה האמריקאית לסוכרת, שמודד את מהירות ההשפעה של הפחמימות שאנו אוכלים על רמת הסוכר בדם. ככל שהמדד נמוך יותר – כך נמוכה יותר רמת עליית הסוכר בדם והגוף מצליח להתמודד טוב יותר עם פירוק המזון. מדד האינדקס של הדובדבנים הוא 20 (כל מה שמתחת ל-55 נחשב נמוך). כך שהפרי המדהים הזה הוא באמת הדובדבן שעל הקצפת, גם מהבחינה הזאת.

הדובדבן הוא עץ נשיר שגדל במקומות גבוהים וזקוק למספר גבוה של מנות קור במהלך החורף על מנת להניב פירות איכותיים. רמז: חורף 2022 בארץ היה חורף נדיב מבחינה זו. דובדבנים מכילים רכיבים בריאותיים חשובים: נוגדי חמצון חזקים הקרויים פלבנואידים - פיגמנטים שיוצרים את הצבע האדום. בנוסף, ויטמינים: B ,C K, מינרלים, כמו: אשלגן, ברזל, מגנזיום, נתרן וסידן וסיבים תזונתיים – בעיקר פקטין; סיב תזונתי שמצוי בקליפתם של פירות אדומים (פירות יער, תותים ועוד).

דובדבן הוא פרי שניתן להקפיא כשהוא עדיין מגולען, עד לכשנה. אחרי ההפשרה לא ניתן לאכול אותם טריים, אלא רק להשתמש בהם למאפים, לגלידות או לקינוחים. בארץ, כמעט 90% מהדובדבן הישראלי גדל ברמת הגולן ובגליל. קטיף עצמי של דובדבנים הפך להיות הבילוי הלאומי של אלפי משפחות, מכל קצות הארץ.

עם האוכל בא הפתגם

התחלנו בתפריט הירקות. שם חיכו לנו כמה ביטויים שהיה נעים להיזכר בהם מתקופת הילדות: היה לנו מורה שהיה אומר: "ויקום המלפפון וירביץ לגנן" – בכל פעם שתלמיד התחיל להתווכח אתו או לתקן את דבריו. לעומת זאת, תלמיד שענה תשובה מגוחכת היה זוכה לתגובת "ראש כרוב". היו מורים שעבדו איתנו בשיטת "המקל והגזר": כשהכיתה התנהגה יפה בשיעור היו משחררים אותנו לפני ההפסקה, אבל אם הפרענו היינו חוטפים "מקל" של שיעורי בית. ומי שלא הבין את החומר "לא למד שום דבר"... המעניין הוא, שלמילה "שום" אין שום קשר לשום שאנחנו אוכלים, אלא שום שמגיע מהמילה שֵׁם. הצורה "שום" מגיעה בהשראת השפה הארמית.

גם בתפריט הפירות חיכו לנו כמה ביטויים על החיים: "החיים תותים" וגם: "כשהחיים נותנים לך לימונים תכין מהם לימונדה" – ביטוי שנהוג לעודד באמצעותו אדם שהחיים "סחטו אותו כמו לימון"... הפרי עם יותר ביטויים הוא התפוח: "תפוח אחד ביום ואומרים לרופא שלום" "תפוח רקוב אחד בערמה" והחביב עלינו כחקלאים: "התפוח לא נופל רחוק מהעץ". כי באמת, תפוח לא נופל רחוק מהעץ אלא ישר מתחתיו. תשאלו את אייזק ניוטון שהבין את כוח המשיכה בזכות תפוח. אם כי, לא בטוח שהתפוח נפל על ראשו, דווקא... תפוח בשל וכבד שלא נקטף נופל על האדמה קרוב לעץ. הוא נרקב במהירות (שזו צורה אחרת להגיד שהוא מבשיל מהר), טעמו המתוק מושך אליו בעל חיים שאוכלים ממנו ואת הגרעינים משאירים במקומות אחרים, רחוקים יותר... ומהם צומחים עצי תפוח חדשים.

בתפריט העלים לא מצאנו דבר; חששנו שכבר איבדנו חומרים עבור האייטם, ממש "רעדנו כעלה נידף" כי באמת רצינו "לרדת לשורש העניין". גם בתפריט פטריות ונבטים הביטויים לא בדיוק "צצו כפטריות אחרי הגשם"... וגם תפריט פירות יבשים היה "אגוז קשה לפיצוח", אבל בתפריט התבלינים הרגשנו שאולי לאייטם בכל זאת "יש לו פלפל". אחרי הכל, הניוזלטר הזה, הוא "כמו לחם בשבילנו" (את זה הבנו בתפריט המאפים) ואם אין לחם – אנחנו אישית לא נאכל עוגות... על תפריט תה, קפה ויין עברנו ממש מהר. אתם יודעים... "נכנס יין יצא סוד". למרות שעל הדרך ניסינו להבין, מתוך המבחר העצום של התמציות והחליטות מה מהן היא "לא כוס התה שלנו" והגענו למסקנה שכולן כוס התה שלנו... ולא הגענו להחלטה. שתהיה לכם שבת שלום וסוף שבוע דבש.

עוד טעימה:

הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש
השבוע להתכונן לחג השבועות

קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
נגישות