בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

מהערבה יצא מתוק

בא לך משהו מתוק בלי הרבה רגשות אשם? תמר היא התשובה שלך. מתיקות טבעית, בעלת מרקם עשיר, ערך גליקמי בינוני-נמוך ביחס ל"חטאים מתוקים אחרים" ומספר יתרונות בריאותיים משמעותיים:

לתמר תכולה גבוהה של סיבים תזונתיים המסייעים לתחושת שובע ולתפקוד תקין של מערכת העיכול, נוגדי חמצון לנטרול הרדיקלים החופשיים, אשלגן, סידן ומגנזיום ובעיקר משמשים מקור לאנרגיה זמינה בעלת ערך קלורי נמוך יחסית למתוקים אחרים. אם מערבבים 2-3 תמרים בינוניים עם יוגורט טבעי או 7-8 שקדים ניתן להאט את פירוק הסוכרים בדם. תמרי מג'הול מגיעים אלינו כל הדרך מצפון הערבה. החום המדברי בו גדלו הוא כאין וכאפס לעומת החום והאהבה שהרעיפו עליהם משפחת חביב. מבחינתם, כל תמר הוא חלום חלוצי מתוק שהתגשם.

משק חביב הוקם כחלק מחזון ציוני של ישוב הארץ ועבודה עברית. חוליה עכשווית בשרשרת הציונות המעשית. נשמע בומבסטי, אבל עבור איתמר ואשתו יעל ההחלטה להגיע לכאן ב-2009 הייתה הבחירה הכי טבעית עולם. הם הגיעו לערבה כחלק מקבוצת מכינת 'ערבה' בחצבה - מכינה למנהיגות חברתית. מהר מאד התאהבו באופי החיים המדברי והחליטו להתיישב במושב עידן ולהקים בו משק חקלאי. מושב עידן, הנקרא על שם נחל עידן הסמוך, הוא המושב הצפוני ביותר בערבה ונחשב לאחד המקומות המיוחדים בארץ למשפחות ולבעלי "נשמה חלוצית". מטע התמרים המשפחתי מתפרס על פני 20 דונמים, שם גדל תמר מסוג מג'הול בתהליך אורגני מפוקח ובתנאי אקלים אידיאליים: יובש וחום, המאפשרים לתמרים לעבור תהליך ההבשלה בצורה מאוזנת וטבעית. בתפריט המיוחדים שלנו תמצאו סילאן מג'הול טבעי ממשק חביב, העשוי מ-100% תמר מג'הול ומיוצר בתהליך ידני השומר על איכות וטריות הפרי.

הם חוזרים במלוא הדרם

הפומלית והאשכולית האדומה של מגדלי הגליל חוזרים אלינו ברוב פאר והדר ויש במה להתגאות: תוצרת ישראלית שגדלה בתנאי פיקוח בסטנדרט ייצוא, של התאחדות מגדלי הגליל - מספר גדול של חקלאים וקיבוצים באזור הגליל.

הפומלית היא הכלאה בין פומלה (ממנה ירשה את טעמה המעודן) ואשכולית (ממנה ירשה את העסיסיות). האשכולית האדומה מכילה ליקופן - נוגד חמצון הנמצא גם בעגבניות ומעניק לה את צבעו. ככל שזן האשכולית אדום יותר, כך גדלה כמות נוגדני החמצון בפרי. המון מחקרים נערכו, במוסדות נחשבים ברחבי העולם, על האשכולית האדומה ועל הפומלית, אודות מגוון הדרכים שבהן כל אחד מהם מיטיב עם איכות חיינו ובריאותינו: כיצד שניהם תורמים, כל אחד בדרכו, להורדת רמת "הכולסטרול הרע" והשומנים בדם ; כיצד הם מזרזים את פעילות האנזימים בכבד אשר אחראיים על סילוק הפסולת מהגוף ; כיצד נוגדי החמצון שבהם מונעים את יצירת הרדיקלים החופשיים בגוף אשר זורעים הרס רקמות ותאים וכיצד האשלגן בשני הפירות תורם להורדת רמת לחץ דם. אך דווקא השפעתם הטובה של הפירות על ירידת רמות הכולסטרול ולחץ הדם, היא זו שהופכת אותם למסוכנים משהו עבור אנשים הנוטלים תרופות לאיזון רמות אלו. אנשים אלו חייבים להתייעץ עם הרופא המטפל בכדי לוודא שאין סתירה בין כמות הפירות השבועית לבין פעולת התרופות.

הפומלית והאשכולית האדומה מגיעות אלינו מהגליל, תחת השם "מגדלי הגליל" - התאחדות של עשרות חקלאי הגליל תחת מותג אחד, המגדלים ומשווקים תוצרת חקלאית טרייה, איכותית וטעימה - בעיקר פירות. בשנים האחרונות, נטווה בגליל המושג "חקלאות ירוקה": חקלאות שאינה פוגעת בסביבה או מזהמת אותה. חקלאות שיודעת לנצל בחוכמה וללא פגע את המשאבים הטבעיים: קרקע ומים, חקלאות שמפחיתה את השימוש בחומרי הדברה ושומרת על איכות האוויר המים ומקדישה מאמצים ביולוגיים טבעיים ככל הניתן למיגור המזיקים מהמטעים והשדות. אנחנו בשוקבוק גאים להיות חלק מחזון זה המשלב אהבה לסביבה ובריאות האדם.

הטבת החודש מחכה לכם

"חברים עם הטבות" - הקבוצה שלכם בשוקבוק. אנחנו מזמינים אתכם להמליץ לחבריכם על שוקבוק, לפתוח ביחד קבוצה וליהנות בכל חודש מהטבה בלעדית. ניתן להזמין חברים ללא הגבלה וללא שום התחייבות, אפילו כעת - בכתובת:  www.shookbook.co.il/groups

והחודש שני מארזי נבטים מהמבחר: נבטי ברוקולי, בוק צ'וי, צנונית, חרדל או נבטוטים. נבטים הם זרעים שעברו תהליך נביטה מבוקר למטרת אכילה והוציאו שורש, גבעול ועלים. נבטוטים הם אותו גרעין או זרע שהונבטו, אבל במקרה שלהם התבצע תהליך של הנבטה ראשונית בלבד, שבה יצא רק שורש זעיר. מה יוצא לנו מאכילת נבטים ולא גרעינים או זרעים? הרבה בריאות! תהליך ההנבטה מכפיל במאות אחוזים את כמות הוויטמינים והמינרלים בגרעין, מוסיף לנבט ויטמינים ומינרלים חדשים ומעורר שפע אנזימים התורמים לתפקוד תקין של מערכת העיכול ובניית רקמות שריר. הנבטים מכילים ערכים תזונתיים חשובים ברמת איכות גבוהה, כמו חומצות אמינו, סיבים, נוגדי חמצון וחלבונים. חומצות האמינות (חומצות שהגוף צריך אך אינו יודע לייצר אותן בעצמו והן זמינות בעיקר במזון מהחי) והחלבונים חשובים בעיקר לצמחוניים שאינם אוכלים בשר.

לפני לא הרבה שנים, הנבטים נחשבו לטרנד אקסקלוסיבי, היום הם נמצאים כמעט בכל בית והמבחר גדול ומגוון - הכל עניין של טעם. ניתן לאכול אותם בסלט, כתוספת פריכה ובריאה בכריך או בבישול - בעיקר במתכונים אסייתים. את הנבטים חשוב לשמור במקרר ולשטוף היטב לפני השימוש. ישנה המלצה לנשים הרות לאכול רק נבטים מבושלים, אנחנו בשוקבוק לא מוסמכים לתת המלצה נחרצת בנושא ומי שחוששת יכולה להתייעץ עם הרופא שלה בעניין זה.

גם אתם רוצים לפנק את החברים שלכם בהטבה ייחודית בכל חודש? זה פשוט: שולחים אלינו מייל, מקבלים קוד גישה ויכולים לצרף לקבוצה כמה חברים שרוצים. כל הפרטים באתר שוקבוק. מצטרפים חדשים יוכלו ליהנות ממתנה כבר במהלך ספטמבר.

עוד טעימה:

פירות שמתחלפים
שינויים במועדי המשלוחים!
ליקרים, תמרים וסיפורים
בחירות במדף התפוחים
ענבי קרימסון ותפוחי גאלה !
תפריט הקיץ ממשיך להתמלא
עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
נגישות