בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

אביב בניחוח שום

קליה הוא היישוב הראשון שהוקם צפונית לים המלח לאחר מלחמת ששת הימים. שמו המיוחד הוא ראשי תיבות של חזון מייסדיו: קם לתחייה ים המלח. היום הוא קיבוץ מופרט, אבל ערכיו וצביונו מתוך מה שקוראים - הקיבוץ הקלאסי, עדיין נשמרים: חדר אוכל משותף, מכבסה והעבודה המשותפת במשקים משותפים. גידולי השדה של הקיבוץ משתרעים על פני מאות דונמים ומזה 30 שנה שהעבודה בהם מתנהלת במשותף עם שלומי הירשפלד, חקלאי ותיק ידוע מאוד מקיבוץ כנרת. הקרקע עשירה במלחים ומצמיחה תוצרת משובחת. רק לפני כחודש הם הצטרפו אלינו עם אפונת שלג מדהימה ואנחנו שמחים ששיתוף הפעולה בינינו מתחזק.

שום הוא אחד התבלינים האהובים ביותר בעולם. קשה לדמיין את הרטבים, התבשילים והסלטים השונים בלעדיו - במיוחד במטבח הים-תיכוני, כשלנו. בתחילת האביב, השווקים מוצפים בגבעולי השום הטרי. השום הירוק הוא בדיוק אותו שום יבש, ישראלי אהוב. ההבדל בין השום הטרי ליבש הוא שהשום הירוק נשלף מאדמה לפני שהשיניים שלו הספיקו להגיע לגודלן המקסימלי ולהתייבש. השכבות שלהן צמודות ודבוקות זו לזו, עטופות במעטפת סגלגלה ובעלות ניחוח "שומי" נהדר.

העונה שלו קצרה מאוד, כחודשיים, אבל אצלנו בבית יש דרך ליהנות מהשום הטרי לאורך חודשים: לקנות שום טרי, לקלף ולטחון את השיניים, למלא תבניות קרח מרובעות ולהקפיא. אפשר גם עם מעט שמן זית, אבל לא חייב. בכל בישול אנחנו מפרקים קובייה (או יותר) וכך גם חוסכים טרחה. נהוג לרכוש את השום הטרי עם הגבעולים, לקלוע מהם צמות ולייבש במטבח או במרפסת. זה טוב לתיאבון וגם (כך אומרים) נגד עין הרע... כאמור, החלטנו לחתוך את הגבעולים כי הניחוח מילא את כל הארגז. שום טרי שנקטף ממש עכשיו, בריא, עם טעם חזק-חזק. שום דבר לא דומה לו.

מוכנים לחג?

כל מה ששולחן הסדר שלכם צריך, נמצא כאן בשוקבוק. שורש חזרת של אוהד הרשוקביץ מכפר ביאליק ביחד הסלק של אבשי כהן מתל עדשים של ציון סוויסה מכפר אביב יהפכו אצלכם במטבח לחזרת טרייה ועשירה בטעם. כרפס-סלרי של תום ז'אווי ממושב זוהר ינוח בכיף על צלחת הפסח לצד התפוח האדמה של גלי משה מתל יצחק או של דוד משה (שום קרבה משפחתית) מישובי חבל מעון. שאר התוצרת החקלאית תתאים לכל מנה ראשונה, שנייה או קינוח - ולכל המרבה, אנחנו מבטיחים שיהיה משובח.

ליל הסדר נקרא ליל הסדר משום שהוא ערוך באופן מסודר, מפורט ואחיד בכל בית. זה מתחיל בצלחת הפסח שתמיד נמצאת בראש השולחן, ממשיך עם המפית שמתחתיה מונחות שלוש המצות (אחת מהן תהפוך לאפיקומן כבר בתחילת הקריאה בהגדה). כולנו נמלא כוס יין אקסטרה לאליהו הנביא, נאכל מצה בהסבה, נשתה ארבע כוסות יין ונאכל ביצה טבולה במי מלח, החרוסת והמרור... כל רגע באירוע מופיע תמיד באותו הסדר. זו דרכה של המורשת היהודית-ישראלית לשמר את סיפור הפיכתנו לעם ישראל. והעובדה ש"בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו" הופכת את סיפור ההגדה לסיפורו האישי של כל אחד ואחת מאתנו גם היום, במאה ה-21: אלו שסבלו ממעשי אנטישמיות בגולה, אלו שנלחמו במלחמות ישראל, אלו שנפגעו בעת ישיבה בבית קפה או בנסיעה באוטובוס רק כי הם יהודים. ואת כל הנרטיב הזה אנחנו מצווים לחגוג – וטוב שכך: כי ניצחנו בכל דור ודור.

החל מחמישי בערב ועד מוצאי החג, לא ניתן יהיה להזמין ולא ניתן יהיה לספק מוצרי חמץ. גם אם הזמנתם היום לשבוע החג, מאפים, פסטות וכל מה שעל בסיס קמח – הם לא יסופקו במהלך חוה"מ. שירות הלקוחות שלנו יעבוד כרגיל וכאמור, גם במשלוחים עצמם לא צפויים שינויים, רק עומס שאנחנו נערכים לעמוד בו על בסיס הביקושים שלכם. אז הערכו בהתאם.

עגבניות במשבר

בנקודות מכירה מסוימות מרגישים את משבר העגבניות כבר שבוע: מחירים עלו, תוצרת לא בשלה על המדפים ולחלופין – ארגזים ריקים. ואנחנו רק בתחילת המשבר. שילוב של ארבעה גורמים, שחלקם היו ידועים מראש וחלקם בלתי צפויים, חברו יחד כדי לסכל את התוכניות שלנו למטבוחה ולחריימה בארוחת ליל הסדר. אז איך נולד משבר בענף החקלאות? כמו תמיד: יחס לא תקין בין היצע וביקוש, שיקולים עסקיים וגורמי שמיים.

ביקוש גדול: השנה, וזאת ידענו מראש, כל החגים נפלו על חודש אחד - במקביל: צום רמדאן, חג הפסח והפסחא. חגים שהבילוי העקרי בהם הוא אוכל. אז נכון, ברמאדן צמים במהלך היום, אבל בערב כל המשפחה מתכנסת לארוחה גדולה המבוססת על המון ירקות. חודש שלם של ארוחות ערב בסדר גדול של ליל הסדר, אתם מצליחים לתאר?!

היצע נמוך: את כדור השלג הזה התחיל מזג האוויר. היום קשה לזכור אבל לפני שלושה שבועות היה כאן קר מאוד. הקור גרם להאטה משמעותית בתהליך ההבשלה של העגבניות וכך נוצר איחור ראשון בהגעה של תוצרת בשלה לשווקים. באותם ימים, מחיר העגבניות היה טוב יחסית עבור החקלאים, הרבה מהם הקדימו לקטוף כדי ליהנות מהמחיר הטוב. אבל התוצרת לא הייתה בשלה. עגבניות רבות הגיעו כשהן ירוקות לנקודות השיווק והן לא יבשילו. עכשיו נוצר מחסור כפול: גם בגלל האטה בהבשלה וגם קטיף מוקדם שלמעשה "גילח" את כל השיחים מהפרי (כן, עגבנייה היא פרי, למי ששכח) ורוקן את החממות, עד ליבול הבא.

ייבוא בסיכון גבוה: ייבוא מוצרי יסוד בתקופת חגים הוא ייבוא פטור ממכס. ישראל מייבאת עגבניות בעיקר מטורקיה, אבל גם שם הייתה בעיית מזג אוויר וגם שם חוגגים את הרמדאן. המחיר שטורקיה מייצאת נחשב יחסית גבוה בתקופה זו. מה עובר לייבואנים בראש? עכשיו יש חוסר, המחירים בארץ יעלו אולי שווה לקנות גבוה... אבל עגבניות הן פירות שיש בארץ בשפע יחסי. זה לא אננס או אוכמניות שבקושי מגדלים בישראל. יש מצב שהעגבניות הישראליות יפתיעו והשפע יחזור. המחירים ירדו וייבואן ששילם 7 ₪ לקילו עגבניות טורקיות ימצא את עצמו מוכר בפחות. אז כרגע יש ייבוא מוגבל.

מזג האוויר התהפך: אמרנו שהקור התחיל את כדור השלג הזה, והחום ידרדר אותו יותר; ההתחממות הפתאומית גורמת להאצה בהבשלת העגבניות בחממות. כל כך מהר זה קורה שהן ממש עוברות מירוקות וקשות לאדומות ורכות בימים ספורים ובאופן שאינו מאפיין את תהליך ההבשלה והרבה מהן נזרקות.

מה קורה בשוקבוק? כרגע, המצב טוב. אנחנו מצליחים לייצב את המחיר כך שלא יעלה (כרגע, בנקודות המחיר 1 ק"ג עגבניות עולה מעל 10 שקלים) והחקלאים שלנו לא קוטפים עגבניות לפני שהחלו להבשיל. אז למה העגבניות שקיבלתם חצי ירוקות וחצי אדומות? עגבנייה היא פרי קלימנטרי, כלומר פרי שמסיים את תהליך ההבשלה שלו לאחר הקטיף. ממש כמו אבוקדו או בננה. החקלאים שלנו קוטפים את העגבניות כשהן החלו את תהליך ההבשלה, רגע לפני תהליך מואץ שיהפוך אותן בבת אחת מירוק לאדום בשל מדי. ברגע שמנתקים פרי או ירק מהצמח, כל התהליכים נעצרים והקצב הופך איטי יותר. גם ההבשלה. העגבניות שלכן ימשיכו את ההבשלה אצלכם במטבח, במיקום מוצל ויבש ותהיינה בול בטעם לקראת ההכנות לארוחה המשפחתית.

עוד טעימה:

הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש
השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה

אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
נגישות