בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

Summer is coming…

אז אחרי חורף מבורך בגשמים, הגיע האביב עם שגעון הטמפרטורות. בישראל, עונות המעבר מביאות עמן מזג אוויר הפכפך ותנודתיות קיצונית בגובה הטמפרטורות. עבור החקלאות - מזג האוויר המסוכן בהן ביותר הוא השרב, שגורם בכל שנה נזקים רבים לחקלאות בכל העולם. בדיוק כפי שקרה לפני שבוע.

שרב מוגדר כמזג אוויר שבו הטמפרטורה עולה על 33 מעליות צלזיוס והלחות יורדת אל מתחת ל-20%. היובש באוויר מעצים את הטמפרטורות והדרך היעילה ביותר להורדת הטמפרטורות הוא צינון האוויר באמצעות השקיה של השטח הפתוח (ממטרות). פיזור טיפות מים בצפיפות אחידה, מוריד, לרוב, את הטמפ'. לא תמיד זה מספיק, לא תמיד ניתן להיערך לכך בזמן ובמידה הנכונים ולעיתים קרובות החקלאים נאלצים לזרוק כמות גדולה של תוצרת שהבשילה הרבה מדי לפני הזמן ובבת אחת. ישראל היא אחת מהארצות המתקדמות בעולם בנושא טכנולוגיה בחקלאות. אבל מזג האוויר חזק מכל טכנולוגיה. אז מי מפצה את החקלאים על ההפסד הכלכלי הגבוה שנגרם להם?

תכירו את הקרן לנזקי טבע - קנט. קרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות - חברת הביטוח הממשלתית שנועדה לתת לחקלאים רשת ביטחון עסקית, מגוון מוצרי ביטוח המתאימים לצורכיהם המיוחדים - ביטוחים המשמשים, לעיתים, כבטוחה ללקיחת הלוואות ומגוון פתרונות המאפשרים לחקלאים לנהל בצורה נכונה, תוך מזעור הסיכונים (ככל שהדבר אפשרי) במחיר הנמוך ביותר שניתן. רק בחורף האחרון, כשכולנו נשמנו לרווחה וחשבנו כמה החקלאים שמחים על כמויות הגשם היפות - בחורף הזה המבורך, קנט פיצתה את החקלאים, מכל רחבי הארץ, על נזקי מזג האוויר בסכום כולל של כ- 173 מיליון ₪. מה היו הנזקים? ברד שפגע בגידולים השונים ופצע אותם בצורה כל כך חמורה שלא ניתן היה לשווקם. סערות ורוחות חזקות שטלטלו את העצים – פירות שלא נשרו מהעץ בשל הרוח החזקה, קיבלו מכות חזקות ולא היה טעם לקטוף אותם, אפילו... גם הגשמים של אפריל גרמו נזק לתבואות השדה (פלחה) שכבר נקצרו ואמורים היו להתייבש בשמש. הפיצוי הכספי הגבוה ביותר בחורף הזה הגיע למגדלי הירקות, בעיקר למגדלי העגבניות, הבצל, המלפפון ותפוחי האדמה. שיווי הפיצוי הכולל עמד על 51 מיליון ₪. גם מגדלי פירות הקיץ קיבלו פיצוי גבוה בחורף הזה, כ- 49 מיליון ₪. גם מגדלי הבקר והעופות קיבלו (ביחד) כ-33 מיליון ₪ פיצוי על נזקי החורף.

אנחנו בשוקבוק מלאי הערכה לחקלאים שעושים את מלאכתם מתוך תחושת שליחות אמיתית. רבות דובר פה על מתן תמורה הוגנת בעבור עבודתם ותוצרתם, שלא תמיד באה לידי ביטוי ברשתות השיווק השונות. העובדה שאתם, לקוחות שוקבוק, בוחרים לתמוך במטרה הזאת, שבוע אחרי שבוע, היא לא עניין של מה בכך מבחינת כולנו כאן. וכאמור, גם העגבניות של לוי ברנס נפגעו מהשרב האחרון והן תשובנה אלינו לתפריט בתחילת העונה הבאה. גם האבוקדו ישוב אלינו בשבועות הקרובים.

מצאנו אוצר!

אורי ומירי בן שטרית הם הבעלים הגאים של משק בצת בגליל ויוצרי המותג "אוצרות ביער". בני הזוג, גרו אזור ירושלים, בחרו לפני 10 שנים - בהחלטה אידיאולוגית, לעבור לגליל כחקלאים. הם שתלו מטע אבוקדו, הקימו ומנהלים צימרים. שנה לפני המעבר לגליל, חזרו הביתה מירח הדבש הבת הגדולה עינב ובעלה. הם נפשו במקסיקו וביקרו בחווה לגידול פטריות אקזוטיות. כשחזרו הביתה וסיפרו על כך, החליטה המשפחה שזה מה שהם רוצים לעשות,כאן בגליל.

"הפטריות האקזוטיות שלנו גדלות בחדרים סטריליים מבוקרי אקלים,שהכניסה אליהם כרוכה בלבוש מיוחד ושמירה על כללי היגיינה קפדניים. תהליך הגידול נעשה בתנאי מעבדה, על מצע ללא חומרי הדברה וריסוס (בתנאי הגידול הללו אין מזיקים, אז אין סיבה לרסס) ובמחזורי גידול קבועים. פרמטרים כמו אור, טמפ' ולחות נשלטים ע"י מנגנון טכנולוגי מתקדם המאפשר לנו שליטה מלאה בתהליך." אומרת שקד בן שטרית ברנע, בתם של אורי ומירי, מנהלת עובדים ואדמיניסטרציה וחקלאית פעילה בכל תהליך גידול הפטריות . גם אחיה תומר ואחותה עינב נוטלים חלק מהעשייה המשפחתית. תומר, במקביל לעבודתו במשק, לומד לתואר ראשון במשפטים ועינב, היא כיום ד"ר לטכנולוגית המזון, שלאחר ההקמה והברנדינג של "אוצרות היער", פרשה למיזמים חדשים.

נכון להיום, רוב הפטריות האקזוטיות המשווקות בארץ מיובאות מהמזרח. פטריות שגדלות בישראל מגיעות לשולחנכם טריות ורעננות יותר ואתם יכולים להיות בטוחים במקור שלהן ומקבלים את אחריות המגדלים לאיכותן. "החווה שלנו הוקמה תוך אמונה בחקלאות ישראלית, אורגנית ואיכותית, ומתוך רצון להביא ללקוח הישראלי תוצרת איכותית וטרייה כחול לבן." אומרת שקד, "הדבר החשוב לנו מכל הוא שמירה על איכות הפטריות. אנחנו מקבלים ייעוץ שוטף מד"ר עופר דנאי ממ"ופ צפון-מיג"ל-תל חי ונמצאים תחת בדיקות קפדניות ופיקוח של "אגריאור." הפטריות שלנו כשרות, בהשגחת הרב שלמה בן אליהו מ.א. מטה אשר." היא מוסיפה.

תחת המותג "אוצרות היער" בתפריט הפטריות שלנו תמצאו פטריות יער, ארינג'י ("מלך היער") ושיטאקי. פטריות המכילות רמה גבוהה של נוגדי חמצון, סיבים תזונתיים, ברזל, וחלבון - טעימות ומדהימות ואידיאליות כתחליף לבשר לצמחוניים וטבעוניים. אנחנו בשוקבוק שמחים על האוצר החדש שלנו ומזמינים אתכם לטעום ולשתף אותנו.

הטבה בגודל של ביס

גם אתם רוצים לפנק את החברים שלכם בהטבה ייחודית בכל חודש? זה פשוט: שולחים אלינו מייל, מקבלים קוד גישה ויכולים לצרף לקבוצה כמה חברים שרוצים, ללא כל התחייבות. כל הפרטים באתר שוקבוק. מצטרפים חדשים יוכלו ליהנות מהמתנה החל מ-1 ביוני.

אל תוך החודש האחרון של שנת הלימודים לוח השנה מסדר לנו עוד חג אחרון ומיד לאחר חגיגות סוף השנה בגנים ובבתי הספר. זה הזמן להזכיר כי כיבוד על טהרת התוצרת החקלאית הוא לא רק מסורת נהדרת (במיוחד בשבועות) אלא גם הרבה יותר בריאה לילדים שלנו. אז פחות גומי ויותר ירקות חתוכים. ובמקום מרשמלו ועוגות אפשר ליצור שיפודי פרי צבעוניים, לטבול בשוקולד מריר איכותי, לתת לזה להתקרר ולהגיש. ממילא פירות הקיץ ברובם מתוקים יותר מכל ממתק תעשייתי אחר...

זה הזמן לגלות במשפט מרומז קטן כי אנחנו מכינים לכם שיתוף פעולה יוצא דופן, הכולל תוכן ותזונה בריאותיים מותאמים אישית ע"י מומחית, אבל זה כל מה שאנחנו מוכנים לגלות לכם בשלב זה... פרטים מלאים יימסרו בשבועות הקרובים.

"חברים עם הטבות" - הקבוצה שלכם בשוקבוק. אנחנו מזמינים אתכם להמליץ לחבריכם על שוקבוק, לפתוח ביחד קבוצה וליהנות בכל חודש מהטבה בלעדית. ניתן להזמין חברים ללא הגבלה וללא שום התחייבות, אפילו כעת - בכתובת:  www.shookbook.co.il/groups

עוד טעימה:

חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
האתגר הבריא הבא הגיע!

עמק יזרעאל אנחנו בדרך
הגיע זמן הדובדבן
יד הדמיון
שבוע עצמאות
הקיץ מגיע. תות, סוף.
פסח שמח וכשר בשוקבוק
ישראל בוחרת שוקבוק
העם עם הגולן והלב עם העוטף
האספרגוס חוזר לשוקבוק!
הטבה בלעדית לאימהות טריות
לחיות בלי שקיות
שישוקבוק - משלוחים גם בשישי
הארטישוק חוזר והוא במיטבו!
לידע יש טעם של עוד...
פיצוץ בפה
ויהי אור! (לזמן מוגבל)
טעמתם פעם שעוונית נאכלת?
חג שמח, תמר, אלה, שקד...
מלכת היער
חורף חם
פרידה מחבר יקר
יורדים לשורש המרק
הפתעות כמוסות ומתוקות
בשבילנו זו שליחות
בריאות מג'ינג'ר עד תות
מרחיבים את שירות המשלוחים!
התשובה שלנו ל"צבע אדום"
השבוע נגשים חלום ורוד
העלים החדשים הגיעו!
בוחרים שוקבוק לחיים בריאים
בננות בשקית הבשלה מבוקרת
מלך הפופ מגיע!
הבריאות שבטעם
אוהבים לא אוהבים
רגע לפני אחרי החגים
מתחילים שנה - סוגרים עונה
הלימודים והחגים בפתח
מריחים את תשנ"ט
טעימה של שזיפים
חגיגה באוגוסט
ברוכים הבאים