בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

תחילת שנה - סוף עונה

עלי שלכת, מבול באמצע השרב, סוודר ראשון עם רדת החשכה... לכל אחד מאתנו יש את הזיכרון המתוק שלו מתחילת הסתיו. יחד עם החזרה ללימודים חוזרים לסל הקניות שלנו כמה מהפירות האהובים: תפוחי דלישס, מנגו ירוק מזן "קיט" ואננס ישראלי שנותן "פייט" בטעם ובאיכות לכל אננס טרופי אחר. הפירות שעוזבים אותנו יחזרו בעונה הבאה.

בעולם ישנם אלפי זנים של תפוחים. ההבדלים התזונתיים ביניהם זניחים - הטעם, לעומת זאת, שונה ומובדל. תפוחי גולדן דלישס בעלי גוון ירקרק-צהבהב, פריכם ומתוקים יחסית לאחרים, מה שהופך אותם לחביבי הילדים ואידיאליים לבישול ולאפייה. גם גזרת המנגו מתחדשת בסתיו: מנגו "קיט" גדול מעט מזנים אחרים, טעמו איכותי וקליפתו הירוקה, ביחס ל"מאיה" האדומה-צהובה, עלולה להטעות את הקונים, אך הוא בשל, מתוק ועסיסי. האננס של שוקבוק מגיע לביתכם מנתיב העשרה שבאזור עוטף עזה. אננס ישראלי נקטף בדיוק בזמן שלו. הוא אינו עובר תהליך שוחק הכולל אריזה ושינוע של אלפי קילומטרים ולכן הוא מתוק וטעים יותר.

נשאלת השאלה: אם הסתיימה העונה, איך זה שעדיין ניתן לרכוש בחנויות ובשווקים מנגו "מאיה" מתוק או מארזי ליים חמצמצים, ואצלנו בשוקבוק לא? התשובה פשוטה: החקלאים שלנו מדווחים לנו מתי מבשיל היבול במטעים ומתי מסתיים הקטיף באופן טבעי. וכשהפרי אוזל מהעץ - הוא אוזל גם אצלנו. אין לנו מחסנים או מקררים ואנחנו לא שומרים פירות קיץ ליום סגריר. אנחנו ולקוחותינו נהנים מכל ירק או פרי בעיתו ומחזוריות הטבע דואגת לפצות אותנו בתוצרת חקלאית טרייה כל השנה.

קישוא או זוקיני? זאת שאלה!

הם דלי קלוריות ועשירים בערכים בריאותיים מגוונים. בעלי טעם ניטראלי ולכן אידיאליים לשימוש בכל מטבח. במקור, הם ירקות של קיץ אבל בזכות החקלאות המתקדמת הם כאן לאורך כל שנה והם מאותה משפחה כמו האבטיח.

הזוקיני והקישוא שייכים למשפחת הדלועים (שעליה נמנים גם האבטיח והמלפפון) וגדלים במקשה. לזוקיני קליפה בצבעים ירוק כהה או צהוב הנובעת הימצאות כמות גבוהה חומר אנטי סרטני הקרוי כלורופיל. לקישוא קליפה ירוקה בהירה מפוספסת, הוא מוצק פחות מבן דודו הזוקיני ובעל היסטוריה שמגיעה עד תקופת התנ"ך (בעוד שהזוקיני פותח באיטליה בשלהי המאה ה-19). שניהם דלי קלוריות ויכולים לככב, פחות או יותר, באותם המתכונים. טעמם הניטראלי הופך אותם לרכיב ורסטילי מבוקש מהמטבח האיטלקי ועד המטבח הפולני. לקישוא ולזוקיני אורח חיים קצר לאחר הקטיף ויכולים להישמר במקרר 2-3 ימים. אנחנו בשוקבוק קוטפים אותם עבורכם סמוך למועד המשלוח ובכך מרוויחים ימים יקרים של טריות, בהם הערכים הבריאותיים שלהם בשיא. את שניהם אנחנו ממליצים לשמור בתוך שקית ניילון במגרת הירקות במקרר ולשטוף אותם רק בסמוך לשימוש. לא כדאי לקלוף את הקליפה, מאחר ובה מרוכזים הוויטמינים והסיבים התזונתיים, רק נקו אותה היטב והתחילו לבשל.

גם אצלנו בשוקבוק הזוקיני שגדל בקיבוץ זיקים והקישוא מבאר גנים נפגשים בצומת דרכים מעניין: שני המגדלים, איתן בובליל ואלעד זהבי, גדלו במשפחה חקלאית בגוש קטיף ועברו לישובי הסביבה לאחר ההתנתקות ב-2005. שם מצאו את הכוחות הנפשיים והתנאים המתאימים להתחיל מחדש.

בונים סוכה? המשלוחים בדרך...

בעוד שבוע בדיוק נחגוג כולנו את חג הסוכות. חג בעל משמעות חקלאית, אשר מטבע הדברים, נוגע לליבנו מאוד. זהו חג האסיף שבו מסיימים לאסוף מהשדה את התוצרת החקלאית של עונת הגשמים הקודמת, אומרים תודה על היבול שנתנה האדמה ומתפללים לגשמי ברכה שיבואו בעיתם ובכמות מספקת.

השבוע, לקראת יום כיפור, יתבצעו המשלוחים ביום שני - 17.9, בלבד. לקראת חוה"מ סוכות וערב חג שמחת תורה, אנחנו נקבל הזמנות באתר ובאפליקציה עד מוצאי החג בראשון - יום שני 24.9 בשעה 20:30 וביום שלישי, 25.9, עד שעה 14:30. המשלוחים יתבצעו בימי רביעי וחמישי, 26-27.9. בשמחת תורה ניתן יהיה לבצע הזמנות עד יום שני, 1.10 ב- 20:30 ובשלישי, 2.10 עד 14:30. המשלוחים יתבצעו בימי רביעי וחמישי בלבד, 3-4.10.

למרות התכנון הקפדני, ייתכנו שינויים בשעות סגירת ההזמנות והמשלוחים, אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באתר ובאפליקציה. מוקד השירות הטלפוני יעבוד בשעות הרגילות בימי העבודה בלבד. ללקוחותינו שצמים ביום כיפור, אנחנו ממליצים לשתות הרבה, בעיקר מים וחליטות תה צמחים. בארוחה המפסקת שלבו הרבה ירקות שיספקו לגוף נוזלים נוספים וסיבים תזונתיים ויאטו את ספיגת הסוכרים בדם - להפחתת תחושת הרעב ולשמירה על רמת סוכר יציבה.

בשם כל חקלאי שוקבוק, אנו מאחלים לכם גמר חתימה טובה וחגים שמחים.

עוד טעימה:

הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
האתגר הבריא הבא הגיע!
מצאנו אוצר חדש
עמק יזרעאל אנחנו בדרך
הגיע זמן הדובדבן
יד הדמיון
שבוע עצמאות
הקיץ מגיע. תות, סוף.
פסח שמח וכשר בשוקבוק
ישראל בוחרת שוקבוק
העם עם הגולן והלב עם העוטף
האספרגוס חוזר לשוקבוק!
הטבה בלעדית לאימהות טריות
לחיות בלי שקיות
שישוקבוק - משלוחים גם בשישי
הארטישוק חוזר והוא במיטבו!
לידע יש טעם של עוד...
פיצוץ בפה
ויהי אור! (לזמן מוגבל)
טעמתם פעם שעוונית נאכלת?
חג שמח, תמר, אלה, שקד...
מלכת היער
חורף חם
פרידה מחבר יקר
יורדים לשורש המרק
הפתעות כמוסות ומתוקות
בשבילנו זו שליחות
בריאות מג'ינג'ר עד תות
מרחיבים את שירות המשלוחים!
התשובה שלנו ל"צבע אדום"
השבוע נגשים חלום ורוד
העלים החדשים הגיעו!
בוחרים שוקבוק לחיים בריאים
בננות בשקית הבשלה מבוקרת
מלך הפופ מגיע!
הבריאות שבטעם
אוהבים לא אוהבים
רגע לפני אחרי החגים

הלימודים והחגים בפתח
מריחים את תשנ"ט
טעימה של שזיפים
חגיגה באוגוסט
ברוכים הבאים