בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

העתיד המתוק בעוגיות חדשות

הקונדיטוריה המיוחדת של דני וגלית (זוג בחיים ובעסקים) מתמחה באפייה בריאה מדגנים מלאים - בהכנת עוגיות ומארזי גרנולה בטעמים מיוחדים. הכל מאוד בריא, טרי וטעים. בשנת 2009, בעקבות שינוי תזונתי שעברו יחד, החליטו לעזוב קריירות מצליחות ולהתמסר לאפייה בריאה. הם ויתרו על חומרי גלם קלאסיים של קונדיטוריה, כמו קמח לבן, מרגרינה, חמאה, ביצים ושמנת והחלו ליצור מאפים מיוחדים וטעימים להפליא ללא כולסטרול וללא חומרים משמרים. במקומם הם משתמשים בקמחים מלאים (כוסמין או חיטה), ממתיקים טבעיים, שומנים חיוניים, אגוזים ופירות מיובשים. השבוע הם משיקים, אצלנו, סדרת עוגיות המתבססת על Incredo Sugar. בואו נתחיל לגלגל את השם המתוק הזה על הלשון, שכנראה הולך להיות הדבר הבא בתזונה מופחתת סוכר.

DouxMatok היא חברת סטארט אפ ישראלית מתחום ה- Food Tech, שיצרה את Incredo Sugar - סוכר קנים טבעי אשר באמצעות טכנולוגיה מתקדמת הצליחה החברה לשפר את יכולת הקליטה של מתיקות הסוכר בקולטני הטעם שלנו, על הלשון. בצורה זו, ניתן לצרוך כמות פחותה של סוכר ועדיין להרגיש וליהנות מהטעם המתוק שאנחנו רגילים לו. והפלא הזה מאפשר הפחתה של עד 40% בכמות הסוכר במתכון. ומכיוון שמדובר בסוכר קנים טבעי, אין לו את אותו טעם לוואי שכולנו מכירים מתחליפי סוכר מסונתזים במעבדה. win-win! קצת כמו לאכול את העוגייה ולהשאיר אותה שלמה. לא סתם מגזין TIME הגדיר את Incredo Sugar כאחת ההמצאות החשובות לשנת 2020!

חברת DouxMatok פנתה לדני וגלית (וליצרנים נוספים ברחבי העולם) והציעו להם להשתמש ב- Incredo Sugar במאפים שלהם. "זה נראה לנו נכון ומתאים", אומר לנו דני. "Incredo Sugar מתיישב בדיוק בנקודה שאותה אנחנו מנסים לקדם מרגע שפתחנו את הקונדיטוריה שלנו: אורח חיים בריא, עם מזון בריא שעשוי מרכיבים טבעיים ובריאים, ובכלל זה גם מופחתי סוכר."

השבוע תעלה סדרת העוגיות החדשה של דני וגלית, המכילה Incredo Sugar הסדרה כוללת שלושה טעמים נפלאים: כוסמין קוקוס, תפוז וקינמון, כוסמין חמוציות, שקדים וגרידת לימון, כוסמין אוכמניות, וניל וקשיו. תיהנו ותספרו לנו איך היה.

מתיקות גדולה באריזה קטנה

השבוע עולה לתפריט הפירות שלנו קלמנטינה "ביס" קטנה ומתוקה שמתאימה ביס, כלומר - בול, לילדים. מדובר בקפסולה קטנה מלאה ביתרונות: עשירה בוויטמין C, בלי גרעינים! בגודל שילדים יכולים לסיים בלי מאמץ ובלי שאריות, שגם מתאים לכף ידו הקטנה של הילד. היא מתקלפת בקלות (הילד חווה הצלחה) ונוחה מאוד ליציאה קרובה לגינה או לחצר.

קלמנטינה מכילה כ-40% מכמות הוויטמין C היומית המומלצת לילד. ויטמין C הוא מהוויטמינים החיוניים לשמירה על בריאות הילדים מפני מחלות החורף ולשמירה על בריאות השיניים והחניכיים שלהם. עוד יש בה כמות יפה של סיבים תזונתיים התורמים לתפקוד תקין של מערכת העיכול ולתחושת שובע לאורך זמן (בתנאי שלא מנקים ביסודיות את כל התאית שעוטפת את הפלחים). ועוד טיפ קטן: קלמנטינה כארוחת ביניים יכולה לעזור לכם, ההורים, בהקניית הרגלי אכילה מסודרים הכוללים 3 ארוחות ו-2 ארוחות ביניים בזמנים קבועים.

קלמנטינה ביס מצטרפת לאחותה הקצת יותר גדולה: קלמנטינה "אור". זן ישראלי שפותח במכון וולקני, בעזרתו של ענף ההדרים במועצת הצמחים ומוגן בפטנט. קלמנטינה "אור" היא קלמנטינה כתומה, דומה מאוד ל"מיכל" אבל טיפה גדולה ממנה. קליפתה קלה מאוד לקילוף, אין בה גרעינים וטעמה מתוק וארומתי. האירופאים משתגעים על ה"אור" הישראלי ולמרות שבארץ לא כל כך מכירים אותה (כמו את "מיכל" ו"סצומה") היא מהווה כרבע מענף הקלמנטינות בארץ. קלמנטינת "אור" מבשילה ונקטפת מאוחר יחסית לזנים אחרים, ומגיעה לאירופה החורפית בטיימינג מושלם, כשפירות ההדר המיובאים ממרוקו ומספרד כבר אזלו מהשווקים. גם מכון וולקני נהנה מפירות ההצלחה של "אור". חברות מסחריות ברחבי העולם קנו את הזיכיון לגדל את הזן המיוחד הזה והתמלוגים, שעומדים על כמה מאות אלפי שקלים בשנה, משמשים את המכון לעריכת מגוון מחקרים עצמאיים.

קלמנטינות "אור" ו"ביס" מגיעות אלינו מהפרדס של צביקה כהן, מ"ערוגות" שגם משווק אצלנו פומלה עסיסית. לצידן על מדף הפירות ניתן למצוא את כל משפחת הדר: תפוזי "שמוטי" מהמשק של שמאי אלוף ב"צופית", תפוזים מזן "טבורי" מהמשק של רון ברקוביץ בתלמי יחיאל, פומלית ואשכולית אדומה מהגליל ולימונים מהפרדס של מיכה פרוטש ב"מסלול". ממש, C הבריאות ב- C החורף. תיהנו.

תכירו את הצמחים שחיים בסגר

הידרופוניקה היא שיטה לגידול צמחים במנותק מהאדמה, בשיטות דישון אחרות ובתנאי מעבדה מדויקים ונשלטים של אור, לחות, טמפרטורה, מזון ומים. עפ"י ויקיפדיה, הניסיונות הראשונים לגדל צמחים במים, ללא אדמה, החלו כבר במאה ה-17. באמצע המאה ה-19 כבר הייתה רשימה מסודרת של תשעה רכיבים הנדרשים כדי לגדל צמחים במים, אך רק בשנת 1937 הומצא המונח הידרופוניקה. היום הגידול ההידרופוני שייך לתחום ה-Food-Tech וכולל מדדים מדויקים.

דמיינו צמח שמעולם לא עבר תהליך של פוטוסינתזה מהשמש, שגבעוליו לא התנדנדו ברוח אוויר חופשית ועליו העדינים לא הרגישו את טיפות הטל עם שחר... שיטת גידול הידרופוני מאפשרת למגדל ליצור תנאי גידול in-door מבוקרים, המותאמים לצמח באופן מיטבי. וכשהמגדל שולט בכל "איתני הטבע" הוא יכול להשפיע על מחזור הגידול וההבשלה של הצמח, להגביר את התפוקה שלו ולהפוך אותו לבריא יותר עבור הצרכנים. למה? כי הצמח מנותק מהאדמה! השימוש באדמה אומנם זמין ומוזיל מאד את עלויות החקלאי, אבל עם האדמה מגיעים גם מזיקים מגוונים או חומרים רעילים (כמו פסולת תעשייתית או מים מזוהמים) שנספגים בה ועוברים לצמחים שגדלים בה.

גידול הידרופוני יקר יותר מגידול רגיל. החקלאי מחליף את האדמה במערכת גידול מבוקרת, מה שאומר השקעה כספית מוקדמת לא קטנה. בנוסף, הזנת הצמח נעשית באמצעות משאבות המופעלות באמצעות חשמל. לכן הן יקרות לתפעול ויש לדאוג לתקינותן בכל עת ולספק פתרון אלטרנטיבי חזק בעת הפסקות חשמל. מצד שני, החקלאי חוסך רכישה ועיבוד של שטחי גידול רחבים, מערכת המים המשמשת להשקיה ולהזנה היא מערכת סגורה שיודעת למחזר את המים, השליטה בדישון הצמח מורידה עלויות רכישה, אין צורך בריסוס - בקיצור: יש גם צדדים ריווחים בסיפור. בעיקר רווח בריאותי.

מוצרים הידרופוניים בשוקבוק ניתן למצוא בתפריט עלים ועשבי תיבול: סלט בריאות בשקית או בקופסה וחסה סלנובה של המותג "עלעלים רעננים" ובוק צ'וי של עוזי תשובה ממושב עולש; וכל עלי המיקרו, גם הם של "עלעלים רעננים", בתפריט פטריות ונבטים: נבטי: חמנייה, בזיל, כוסברה, ברוקולי, בוק צ'וי, רוקט, צנונית, חרדל אדום, שיסו אדום, מיזונה ירוקה, סורל אדום, סלק ירוק ומיקס נבטים.

עוד טעימה:

השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
חוזרים לשגרה - חוזרים למדף
הפסח הזה, כמעט כולו שוקבוק
שוקבוק היא חלק מהשגרה
פומלה אישית - לבריאות
נגישות