בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

טעימה ממטע השזיפים של עמוס כהן בערוגות

בשבוע הבא נוסיף לכל הזמנה שתתבצע באתר 3 שזיפים מזן קלסי, מתוקים ונפלאים. לא הרבה מכירים אותם, אבל מי שטועם מתאהב. אז חבל שתפספסו את שארית עונת השזיף המדהים הזה.

ההיסטוריה של השזיפים שאנחנו אוכלים (השזיף התרבותי) התחילה לפני שנים, ע"י הכלאה של מספר שזיפי בר. כיום ישנם למעלה מ- 1000 זנים של שזיף תרבותי, 16 מהם גדלים כאן בארץ - רובם זנים שמקורם ביפן. גם השזיף מזן "קלסי" מגיע מיפן. צבעו ירוק-צהבהב, הוא מתוק אך אינו עשיר בסוכר כמו זנים אירופאים, למשל.

כשהשזיף משנה את צבעו, סימן שזמן ההבשלה הגיע. הפרי הירוק משנה את צבעו לאדום, לסגול או לירוק-צהוב - בהתאם לזן. פרט מעניין על שמו העברי - "שזיף": למרות שלא ניתן לדעת בוודאות מה מקור השם של הפרי המענג אותנו בכל כך הרבה וריאציות (טרי, מיובש, ריבה, לפתן או מיץ) ההשערה היא שהוא זכה בשמו מאחר והוא נראה כמשתזף בשמש (שזוף) על העץ… עונת השזיפים מסתיימת בחודש הבא וזהו אחד מהשבועות האחרונים ליהנות מפרי טרי שנקטף במיוחד בשבילך. בשם עמוס וגם מאתנו, אנחנו מאחלים לך הנאה מלאה משזיף קלסי.

לקוחות שוקבוק מתעוררים לטעם חדש

אנחנו לא רוצים לטחון לכם ת'ראש, אבל באמת בחרנו 2 תערובות קפה עשירות בטעם, שעברו תהליך קלייה איכותי, מבית "דרך השמש". ניתן להזמין פולים שלמים או קפה שנטחן במיוחד עבורך.

יש משפט שאומר שקפה טוב צריך להיות שחור כמו הגיהינום, חזק כמו המוות ומתוק כמו... האהבה. הקפה הצליח לפתח סביבו תרבות שלמה של הרגלים ושימוש. יש אנשים שחייבים לשתות את הקפה בנחת, בישיבה, עם עיתון או סיגריה... אחרים לא יכולים לפתוח את היום בלעדיו ויש כאלו שמשתמשים בו בתירוץ חברתי למפגש אינטימי. לצריכה קבועה של קפה מספר פעמים ביום יש סגולות בריאותיות מגוונות, כמו הקטנת הסיכון להתקף לב, סוגים שונים של סרטן, פרקינסון וקטרקט, הקפאין הוא רכיב בתרופות לשיכוך כאבים ועוד.

ואנחנו בשוקבוק? מבחינתנו, קפה זה החיים. לפעמים הוא מר ולפעמים הוא מתוק, הוא מתחמם ומתקרר, מעורר פיזית ומעורר השראה... הקפה של "דרך השמש" עבר את מבחני הטעימה שלנו. הוא נארז באופן המשמר את טעמו וניחוחו בצורה מיטבית ומגיע לביתך טרי ביותר.

נא לא לדרוך על הענבים!

עליית הטמפרטורות בשנים האחרונות גורמת לסבל לא רק לבני האדם ולבעלי החיים, אלא גם ליבול החקלאי. גם סוגי ענבים ירוקים, הרגילים להבשיל הקיץ, קיבלו השנה מנת חום מוגזמת שקצרה את עונתם.

הענבים הם סימן לשפע. 12 המרגלים מפרשת שלח לך בספר במדבר הביאו עמם מארץ כנען (הלוא היא ישראל) אשכול ענבים עצום המסמל את פריה של הארץ. לענבים יתרונות בריאותיים רבים וטעם מתוק נפלא, אך גם "יחסי ציבור" שליליים בתחומים כמו ריבוי הסוכרים (למרות שב- 100 גרם יש ערך קלורי השווה לפרוסת לחם) והשימוש הנדרש בחומרי הדברה. דווקא בתקופה אחרונה נעשה מאמץ להשתמש גם בשיטות ביולוגיות.

הענבים המשווקים בשוקבוק נמצאים בפיקוח קבוע ומחמיר לשימוש בחומרי הדברה ועוברים בדיקות קבועות. ענבי חלוואני מגיעים אליך מצביקה כהן מערוגות, שם גודלו באהבה ונבצרו רק לאחר שהזמנת כאן באתר, בטווח שעות ממועד המשלוח שקבעת.

עוד טעימה:

לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
האתגר הבריא הבא הגיע!
מצאנו אוצר חדש
עמק יזרעאל אנחנו בדרך
הגיע זמן הדובדבן
יד הדמיון
שבוע עצמאות
הקיץ מגיע. תות, סוף.
פסח שמח וכשר בשוקבוק
ישראל בוחרת שוקבוק
העם עם הגולן והלב עם העוטף
האספרגוס חוזר לשוקבוק!
הטבה בלעדית לאימהות טריות
לחיות בלי שקיות
שישוקבוק - משלוחים גם בשישי
הארטישוק חוזר והוא במיטבו!
לידע יש טעם של עוד...
פיצוץ בפה
ויהי אור! (לזמן מוגבל)
טעמתם פעם שעוונית נאכלת?
חג שמח, תמר, אלה, שקד...
מלכת היער
חורף חם
פרידה מחבר יקר
יורדים לשורש המרק
הפתעות כמוסות ומתוקות
בשבילנו זו שליחות
בריאות מג'ינג'ר עד תות
מרחיבים את שירות המשלוחים!
התשובה שלנו ל"צבע אדום"
השבוע נגשים חלום ורוד
העלים החדשים הגיעו!
בוחרים שוקבוק לחיים בריאים
בננות בשקית הבשלה מבוקרת
מלך הפופ מגיע!
הבריאות שבטעם
אוהבים לא אוהבים
רגע לפני אחרי החגים
מתחילים שנה - סוגרים עונה
הלימודים והחגים בפתח
מריחים את תשנ"ט

חגיגה באוגוסט
ברוכים הבאים