בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

תנובה מרקט, בקרוב אצלכם

תנובה מרקט הוא אתר ישראלי לטריות, לאיכות ולשקיפות. ערכים שאנחנו בשוקבוק מקיימים הלכה למעשה מיום שעלינו לאוויר. אין לנו ספק, שאתם - כלקוחות שוקבוק, תרגישו בו כמו בבית מהרגע הראשון: תפגשו שם את החקלאים שאתם כבר מכירים מפה, תיהנו מהתוצרת החקלאית שהספקתם להתרגל אליה - טרייה כמו שאתם אוהבים, אפילו המחירים הם אותם מחירים. רק שבתנובה מרקט תוכלו להרחיב את קניותיכם הביתה גם למוצרי חלב וללחמים (גם הלחמים הם משלנו). ובהמשך, תשלובת תנובה תמשיך להרחיב את סל המוצרים שלכם.

שוקבוק כמותג לא הולך להיעלם. האתר שלנו ימשיך לספק למשפחה שלכם תוצרת טרייה, מגוונת ואיכותית, רק שמהיום – נוכל להציע לכם, תחת הפלטפורמה של תנובה מרקט, גם מוצרי חלב וסויה, שיגיעו בקרטון שומר-קור מיוחד, ברכב המיועד למוצרים לקירור. בגדול, אם את מוצרי הניקיון והטואלטיקה תרכשו בקנייה חודשית בסופר השכונתי, ואת הבשר-דגים באטליז הקבוע שלכם, השילוב של תנובה ושוקבוק בכתובת אחת מציע לכם חוויית קנייה טרייה עד הבית שכוללת כמעט את כל מה שאתם צריכים.

הרבה לקוחות סיפרו לנו שהם לא מעיזים לרכוש תוצרת חקלאית בסופר, כי הם לא יודעים מאיפה היא מגיעה וכמה זמן היא שכבה בקירור לפני שהיא הגיעה למדף. לכן, את הפירות והירקות הם קונים מאיתנו, לצד, כמובן מוצרים שמקורם בחקלאות ישראלית, כמו: שמנים, קונפיטורות, דבש, תערובות תיבול ועוד. ואת שאר מוצרים לבית - הם רוכשים בסופר. עכשיו תהיה לכם כתובת עם אחריות שוקבוק גם כשאתם קונים גבינות, חלב ומעדנים.

אתר תנובה מרקט עלה לאוויר וכרגע נמצא בתהליך של פיילוט לעובדי תנובה בלבד. מעין ניסיון כלים כדי לוודא שהכול מתקתק כמו שצריך. בכל זאת, מדובר בלוגיסטיקה מורכבת שמבטיחה לכם סל טרי-טרי מהיום למחר. פתיחת השיווק לציבור תיערך בימים הקרובים, אולי כבר בתחילת דצמבר וכשזה יקרה, נודיע לכם ונשלח את הכתובת. כלקוחות שוקבוק, תהיו זכאים לשתי הטבות בלעדיות: מארז תפוזים למיץ, במשקל 3 ק"ג, של צביקה כהן מערוגות + משלוח ראשון חינם. המשלוחים בתנובה מרקט יהיו יקרים יותר מהמשלוח בשוקבוק, בשל המארז המיוחד שכולל ארגז בתוך ארגז: ארגז תוצרת חקלאית ובתוכו עוד ארגז קטן יותר, בעל דפנות מבודדים וקרח לשמירה על מוצרי החלב בעת המשלוח.

ביו-תות של בריאות

גיל הוא דור שני של חקלאים והוא עובד ומגדל במשק המשפחתי שהוקם בשנות ה-60. אבן יהודה היא מושבה שהוקמה בשנות ה-30, היום היא מחזיקה בתואר מועצה מקומית. האדמות החקלאיות נמצאות במנותק מאזורי המגורים (לא כמו פעם, שהשדות היו "בחצר האחורית" של הבית). בראשית דרכו משק בר יוסף גידל ירקות שונים, זה כבר כמה שנים שהוא מתמחה בגידול ביו-תותים, מזנים שנבחרו ע"י גיל בשל טעמם המיוחד, הטעם שאנחנו הישראלים אוהבים מאוד.

ביו-תות הוא פרי שגדל באמצעות הדברה ביולוגית. הוא אינו תות אורגני, כפי שאולי הוטעיתם לחשוב. הדברה ביולוגית נעשית ע"י חרקים טורפים שמטפלים במזיקים. אך אל דאגה, הם אינם נשארים על התותים. הפיקוח על ההדברה נעשה באופן צמוד ע"י אגרונומים המתמחים בנושא והתותים שמגיעים אליכם ממשק בר יוסף נקיים מריסוס. גיל משקה את התותים שלו במים שפירים – מי שתייה, ולא מים מושבים (מים שנעשה בהם שימוש חוזר לאחר שעברו תהליך טיהור) כאמור, התותים של גיל גדלים על מי שתייה. במשק בר יוסף קוטפים את התותים בכל יום, מוקדם מאוד בבוקר. התותים הטריים ממויינים ונארזים לקראת הגעת הרכב שלוקח אותם לבית האריזה שלנו להפצה בהתאם להזמנות.

תות הוא אחד מהפירות העשירים ביותר בוויטמין C, התורם לחיזוק המערכת החיסונית. ביחס לגודלו, לתות שדה יש יותר ויטמין C מאשר בתפוז ובכוס תותים תרוויחו כמות יומית של ויטמין C. התות גם עשיר בנוגדי חמצון ופיטוכימיכלים, סיבים תזונתיים, ויטמינים מקבוצת B כולל חומצה פולית, אשלגן, סידן ומגנזיום. תות אחד מכיל כ-10 קלוריות בלבד (90% ממנו הם מים) ואם אוכלים תותים עם יוגורט ואפילו עם קצפת, החלבונים במוצרי החלב תורמים להאטת ספיגת הסוכר בדם.

עונת התותים מתחילה בנובמבר ומסתיימת במארס-אפריל, בהתאמה לתנאי מזג האוויר בעונת החורף. מי רוצה להקפיא תותים, יכול/ה לעשות זאת לאחר שטיפתם וניגובם, ושמירתם בקופסת פלסטיק אטומה – ללא העלים. ההקפאה אינה פוגעת בערכים התזונתיים של התות אבל לא תוכלו ליהנות ממנו כמו שנהנים מתות טרי, אלא יותר במשקאות או בקינוחים. לשמירה על אחסון מיטבי, אנחנו ממליצים להכניס את התותים לקערה מלאה מים, להוסיף כף חומץ ולערבב בעדינות את המים והתותים. לאחר מכן, יש להוציא ולנגב היטב ובעדינות (רצוי בנייר סופג יבש), כל תות בנפרד ולהחזיר לקופסה המקורית שמכילה חורי אוורור. לפני החזרת התותים לקופסה, יש לנקות ולייבש אותה. אין צורך לחתוך את העלים לפני האחסון אבל חשוב להקפיד שגבעול תות לא ידקור בטעות תות סמוך לו בקופסה. תיהנו.

מה קרה לייצוא העולמי?

בתחילת 2020 עוד דיברו על תור הזהב של הייצוא הישראלי. בדצמבר 2020, אחרי שנת קורונה ראשונה וסגירת גבולות בינלאומית, החלו בארץ לדבר על התאוששות בייצוא לקראת תחילת 2021. היום מתחילים להבין שהייצוא נעצר והרבה אנשים, כולל חקלאים, ככל הנראה ישאירו את מרבית התוצרת והמוצרים שלהם כאן בארץ.

בענף החקלאות הישראלי, ענפי הייצוא העיקריים שנפגעו הם האבוקדו והפלפלים. בתחילת השנה דיברו על היתר ייצוא של "האס" מישראל ליפן. בפועל זה לא כל כך התממש. טונות של אבוקדו ופלפלים שמיועדים לייצוא ממלאים היום את השווקים ורשתות השיווק בארץ. תוצרת מובחרת בפיקוח בינלאומי שממנה נהנים רק הישראלים. וסוף סוף, אחרי הרבה זמן, המחירים לצרכן שפויים וגם התמורה לחקלאים הוגנת – שילוב שאצלנו בשוקבוק הוא חלק מערכי הייסוד. אבל לא רק שער הדולר "אשם" בעצירת הייצוא. מחירי ההובלה של המכולות בעולם התייקר, כתוצאה מפקקים בנמלים המרכזיים של סין.

ביוני 2019, הפכה סין ליעד הייצוא הגדול של השווקים העולמיים, תוך שהיא עוקפת את ארה"ב. בדצמבר של אותה שנה, התגלה בה נגיף קטלני שאולי, במקרה, יצא לכם לשמוע עליו... והגבולות נסגרו. תבינו רגע את הסיטואציה: סין, שמייצרת כמעט את כל מה שהעולם קונה – ממוצרי החשמל היוקרתיים ביותר ועד למחזיק מפתחות הכי פשוט, ששולחת ומקבלת מכולות עם מילוני טונות סחורה בשנה, סגרה את השערים ומאז היא מנהלת מדיניות של אפס קורונה – לא משנה מה תהיה התוצאה הכלכלית. ביוני, סגרו הסינים 3 רציפים בנמל יאנטיאן (נמל המכולות הגדול ביותר במחוז שנג'ן, עיר נמל מרכזית בדרום הרפובליקה הסינית) בגלל התפרצות של קורונה באזור. שאר הטרמינלים ירדו לתפוקה של 30%. באוגוסט נסגר טרמינל סחורות מרכזי בנמל נינגבו־ז'ושאן - הנמל השלישי העמוס ביותר בעולם, לאחר שאחד מהעובדים בנמל נמצא חיובי לקורונה. התנהלות הסינים גורמת ללחץ חסר תקדים בשרשראות האספקה של סחורות ברחבי העולם.

המכולות שתקועות בנמלים בסין יוצרות עיכובים בהובלת סחורות בכל נמלי העולם. כל תנועת הסחר בעולם תקועה. מחירי ההובלה לא מפסיקים לעלות. מכולה מסין לישראל עולה 20,000 דולר. מחיר שאינו יוצר רווח אטרקטיבי לייצואן. בחודשים הראשונים של התפרצות הקורונה, הוכיח ענף החקלאות הישראלי כי הוא מסוגל לדאוג לביטחון התזונתי של תושבי המדינה. בכל נגיסה מאבוקדו טרי, בכל סלט פלפלים שתאכלו תחשבו איך העולם הפסיד, אתם הרווחתם וכמה זה חשוב שנמשיך לקנות חקלאות ישראלית במחיר הוגן לכל הצדדים.

עוד טעימה:

הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש
השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים

פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
נגישות