בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

לאן נעלמו פירות הקיץ?

החקלאים שלנו אינם היחידים שמזהירים אותנו שאוטוטו יגמר היבול על העצים. חורף 20-21 היה חם מהרגיל, עם כמות גשמים ממוצעת לעונה. אבל לא זו הסיבה. פירות הקיץ נוצרים ומתפתחים במהלך החורף וכדי להשלים את תהליך התפתחותם הם זקוקים לכמה מנות קור טובות: לילות שבהם הטמפרטורה נושקת ל-4 מעלות צלזיוס. מדובר בצורך בסיסי של עצי הפרי הנשירים, ממש כמו מים ושמש, והחורף, זה לא קרה. והרבה חנטים - כך נקראים הפירות שנמצאים בתחילת תהליך הפיכתם מפרח לפרי, נשרו. עצי הפרי במטעים, שבדיוק לפני שנה היו עמוסי פירות, נותנים השנה כשליש פחות מבעבר.

בפועל זה אומר, שהפירות יגמרו מהר מהרגיל. האפרסקים שהבשילו בזמן ואמורים היו להישאר עד אוגוסט יאזלו ביוני-יולי. את הנקטרינות לא נמצא החל מאוגוסט, במקום ליהנות מהן עד אוקטובר וזנים מסוימים של ענבים כמו קרימסון, בכלל לא יעלו השנה. והכול בגלל כמה לילות של קרה - שלא קרו. כמה שברירי ומתעתע הוא תחום החקלאות. כמה קשה העבודה, כמה קל הנזק. במטעים של חקלאי שוקבוק, כמו מטעי כל חקלאי הארץ, הקטיף מתנהל כבזבוז זמן (וכסף) משווע. עם הקוטפים היו רגילים למלא קונטיינר של פרי מ-3-4 עצים, היום הם צריכים לתור את כול המטע כדי למצוא פירות בשלים ולמלא מכסת שיווק שתכסה את ההוצאות שלהם.

יש מי שחושבים "או.קיי, הם הפסידו חצי מהיבול אבל את החצי השני הם ימכרו ביוקר והרווח שלהם לא יגרע." ואחרים יגידו: "טוב מה הבעיה? יש ייבוא, לא באמת נרגיש בחוסר." שתי הגישות אינן מדויקות. נתחיל בשנייה דווקא: ייבוא אינו מתרחש מעכשיו לעכשיו. צריך תקן; המדינה צריכה להחליט ממי היא קונה איזו תוצרת, צריך לחתום על חוזים, צריך לבנות תשתית ייבוא עם המדינות. זה לוקח זמן. כמה זמן? אם גם החורף הקרוב יסתמן כחם מדי, יש מצב שבקיץ הבא נראה בנקודות המכירה, לצד העגבניות מתורכיה ומעזה, גם אפרסקים ואבטיחים מיובאים. כל הפירות הישראליים המסמלים את הקיץ הישראלי יגיעו "משדות זרים". זה כמובן מצב גרוע לחקלאים שלנו וגם לא כל כך בריא עבורנו, בגלל הפיקוח על האיכות.

ולגבי המחיר היקר: ידוע שהמרוויחים העיקריים מעליות מחירים אינם החקלאים אלא המתווכים בינם לביננו - הצרכנים. חקלאי שמשלם לפועלים שלו בעבור יום קטיף, שאמור היה להניב כמה קונטיינרים מלאים ובפועל הוא בקושי ממלא מכל אחד, משלם לפועלים מהכסף שהוא הפסיד מראש, בגלל המחסור בפירות. אז אולי לא משתלם לקטוף בכלל? האינטרס של החקלאים הוא לראות ברכה בעמלם: לראות את העצים עמוסי פרי, לשכור הרבה פועלים, לקטוף הרבה פירות ולמכור במחיר הוגן הרבה תוצרת טרייה, לא למכור ביוקר מעט תוצרת.

אז בכל פעם שהחזאי צופה קרה, תתכסו היטב בפוך, תעלו טמפרטורה במזגן ותחשבו על האבטיח הבשרני, הענבים המתוקים וסוכריות הדובדבן העסיסיות שמהם תיהנו בקיץ.

טבעוני שוקבוק - התפקדו!

אנחנו בשוקבוק, כחלק מחוויית הרכישה שהחלטנו עליה, נוהגים להקשיב לבקשות של הלקוחות שלנו ולבדוק כל הצעה שמופנית אלינו. לקוחות שנמצאים אתנו מיום ההקמה מבחינים במגוון העצום שיש היום, ביחס לשנים הראשונות. לכן, באופן טבעי, או שיותר נכון לומר "באופן טבעוני", כשהגיעו אלינו יותר מבקשה אחת לפתוח תפריט של מוצרים טבעוניים, שמחנו לעשות את הבדיקות הנדרשות, לחבור למותגים המובילים ולהתחיל לבנות את המדפים הטבעוניים שלנו.

בשלב ראשון, יכלול התפריט הטבעוני שלנו מאפים-חטיפים טבעוניים: בייגלה, גלילות מתוקות, ואפלים, עוגיות וכו'. יהיו אבקות מרק אורגניות, משקאות על בסיס: אורז, שקדים, שיבולת שועל וסויה וממרחים טבעוניים. אך ככל שיחלוף הזמן, אנחנו מבטיחים לגוון ולהעשיר את התפריט בעוד מוצרים.

הטבעונות כבר מזמן אינה טרנד חולף, אלא סגנון חיים שהולך וגדל בקרב אוכלוסיות רבות, בעולם ובארץ. טבעונים הם אנשים שאוכלים הכול, חוץ ממזונות שמוצאם מהחי; אבל לא רק בעלי החיים (עופות, דגים, בקר) מחוץ לצלחת, אלא גם את ה"תוצרת" שלהם: מוצרי חלב, ביצים ודבש. הסיבות לטבעונות מגוונות: בריאות - הימנעות ממזונות שיש בהם כולסטרול, שומן רווי, מוצרים המכילים לקטוז ועוד, חמלה לבעלי חיים ורצון לצמצם את הפגיעה בסביבה. גם עולם הרפואה כבר לא יכול להתעלם מהתועלות הבריאותיות של תזונה על בסיס צמחי. מחקרים שונים שעקבו, לאורך שנים אחרי צמחוניים, טבעוניים ואוכלי-כל (כך הם נקראים...) הראו שתזונה טבעונית וצמחונית הובילו לירידה מובהקת ברמות ה-BMI, הכולסטרול והסוכר בדם, בהשוואה לתזונתם של אוכלי-כל.

עם השנים והביקוש ההולך וגובר, עוד ועוד חברות מזון השיקו מוצרים המתאימים לתזונה טבעונית ולתזונה צמחונית. מותגים מובילים בתחום מוצרי החלב והבשר מציעים היום גם מוצרים עם תחליפי חלב ותחליפי בשר – בטעמים, כך עפ"י ההבטחות, שכמעט לא ניתן להבחין בהבדל. גם עולם המסעדות החל להתיישר עם המגמה, בין אם זה במנות מיוחדות, המאפשרות לבני משפחה "מכל סוגי האכלנים" לסעוד ביחד, כל אחד עפ"י דרכו, ובין אם מדובר במסעדות שכל מאכליהן על טהרת הטבע הצמחי - רעיון שבעבר הלא כל כך רחוק, היה לא כלכלי בעליל.

אנחנו בשוקבוק מזמינים אתכם לכתוב לנו ולבקש מוצרים טבעוניים וצמחוניים ומבטיחים לעשות כל מאמץ על מנת למלא את בקשתכם. גם במדפי הטבעונות תמצאו מוצרים ומותגים שעברו את הסינון שלנו לאיכות ולפיקוח. שיהיה לכולנו בתיאבון.

ביקשתם - קיבלתם

נגיד את זה פשוט: אנחנו שמחים שאתם פונים אלינו עם בקשות להוסיף מוצרים שונים אל התפריטים. מבחינתנו, זה הופך אתכם לחלק ממשפחת שוקבוק. חלק ממשפחה של חקלאים ויצרנים ישראליים שמחפשים איך לעשות את הטוב ביותר האפשרי. ההצעות שלכם מעולות וכל מוצר חדש שעולה לבקשתכם, הופך אותנו לאיכותיים יותר. אז תמשיכו לבקש ואנחנו נבדוק איך אפשר להביא. גם אם מדובר בירק שאפילו לא שמענו עליו, כמו עלי מיזונה ירוקה. כן יש לנו מוצר נפלא כזה, בתפריט פטריות ונבטים.

כל מוצר שתבקשו ייבדק על ידנו. תנאי הסף הם: תוצרת או מוצר ישראליים, עשוי רכיבים טבעיים ברובו או כולו, נושא תו תקן או פיקוח שאנחנו סומכים עליו. אין לנו בעיה של מקום; הרי אנחנו לא רוכשים מלאים ולא מאחסנים אצלנו כלום. המוצר או התוצרת יישלחו אלינו רק אחרי שאתם הזמנתם אותו אליכם הביתה ובעלי המותג, המזוהים בשמם לצד תוצרתם, נותנים אחריות מלאה לשביעות רצונכם.

המוצרים של דוד משה - הגזר ותפוח אדמה גורמה, נמצאים בתפריט הירקות כי לקוחות ביקשו. עד כדי כך זה פשוט. הורים שהילדים שלהם אוהבים קלחי תירס טרי (והם אוהבים את הילדים שלהם) דאגו שיהיו כאן גם קלחי תירס סופר טריים, שעוברים את סף הדרישות שלנו. כל פירות ה"ביס": האפרסקים, הנקטרינות, לימונים וגם פלפל סוו'יט בייט הגיעו בזכות אנשים שביקשו פירות קטנים, עבורם או עבור הילדים. ועוד כהנה וכהנה, אין טעם שנימנה מוצר מוצר.

בשבוע הבא יעלו לתפריט הירקות עגבניות ירוקות של אסי חורש מ"חצב". עגבניות ירוקות הן עגבניות שלא הבשילו ונוהגים לאכול אותן מטגנות (כמו בסרט "עגבניות ירוקות מטוגנות") או מוחמצות. עגבניות ירוקות מטגנים כמו שניצל, אבל במקום פרורי לחם משתמשים בקמח (כציפוי ראשוני) ובקמח תירס או סולת (כציפוי שני) ובתבלינים שונים, תלוי אם אתם מעדיפים "דרום אמריקה סטייל" או "ישראל סטייל". עגבניות ירוקות נהדרות לכבישה, עם מלח ופלפל חריף. תודה ללקוחות שביקשו.

עוד טעימה:

הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש
השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת
מדף ההדרים מקבל חיזוק
ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן

עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
נגישות