בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

שוקבוק נשאר שוקבוק

השבוע עלו לערוצי התקשורת המון כתבות ופעילות של יחסי ציבור למותג החדש "תנובה מרקט" בשיתוף חקלאי שוקבוק. ידיעות שהעלו מספר שאלות וחששות בקרב כמה מלקוחותינו. שמחנו לשתף אותם במטרות שלנו, בסיבות לחיבור וכמובן להתחייב על המשך השמירה הערכים של שוקבוק גם במיזם החדש. ובעיקר, שמחנו להסביר ששיתוף הפעולה בין "שוקבוק לתנובה יכול לפעול לטובתכם, לסייע לכם בחוויית הקנייה שכוללת גם תוצרת טרייה וגם מוצרי חלב טריים. ברשותכם, זה הסיפור שמאחורי "תנובה מרקט:

שוקבוק היה הראשון להוביל את מהפכת השיווק הישיר מהחקלאים הביתה. לא דמויות פקטיביות, אלא חקלאים אמיתיים ששמם ומיקום המשק מזוהה באופן ברור לצד התוצרת החקלאית. בעולם שבו כולם רוצים הכל מעכשיו לעכשיו, אנחנו המשכנו לשפר את זמינות המשלוחים תוך שמירה על הערך החשוב לנו מכל (לצד הפיקוח על האיכות) והוא: הטריות. הזמן הקצר ביותר בין הקטיף ובין הצלחת. הצלחנו. אנחנו גאים ושמחים על כך ולכם יש קשר ישיר להצלחה הזאת. ולמרות שבעקבותינו קמו אתרים דומים נוספים, שוקבוק נותר האופציה האותנטית, האיכותית והערכית ביותר. הצעות שיתוף פעולה כמו של תנובה זרמו אלינו לא מעט. בחרנו בתנובה, מהסיבות הבאות:

הסיבה הראשונה היא אתם: כששאלנו במגוון סקרים מה הייתם רוצים עוד לראות בשוקבוק אמרתם - מוצרי חלב טריים. רבים מכם ביקשו להתאים את המערכת הטכנולוגית והלוגיסטית של שוקבוק כדי לחסוך לכם גם את הקנייה הטרייה של חלב ומוצריו.

הסיבה השנייה היא... גם אתם: כשהגיעה ההצעה של תנובה הלכנו לבדוק את חוויית הקנייה של חלב ומוצריו, בפרמטרים של איכות, טריות ובריאות. הלכו לרשתות השיווק השונות ורכשנו מוצרי חלב. במקביל, הזמנו משלוחי חלב ומוצריו הביתה. בדקנו מה קורה בפועל ואיך שוקבוק יכולה לתת את הערך המוסף והבלעדי שלה. מה גילינו?

גילינו ששרשרת השינוע מנקודת הקנייה ועד אלינו הביתה לא מספיק טובה. היום, בהזמנת קניות מרשתות השיווק, המארזים בהם ארוזים מוצרי החלב אינם עומדים בקריטריונים הקפדניים של שמירה על הקור. והרי ללא קור קבוע של 4 מעלות המוצרים יתקלקלו או שיתקצר משמעותית התוקף שלהם. כמה פעמים הוצאתם קוטג' מהמקרר, ראיתם שתאריך התפוגה שלו עדיין תקין אבל הטעם לא הרגיש טרי? זה קורה בגלל הדרך שהוא עשה אליכם הביתה. גם אנחנו, כשאנחנו מכניסים את השקית הרב-פעמית לאוטו שלנו (שבקיץ הוא עמד כשעה מתחת לשמש במגרש החניה) לא יכולים לשמור על טמפרטורה קבועה של 4 מעלות. גם המקררים בסופר, שחלקם פתוחים לקהל וחלקם מוגנים בדלת זכוכית שנפתחת כל שנייה... לא יכולים להבטיח טמפרטורה קבועה עבור החלב ומוצריו ועל כן הבטחת הטריות המקסימלית אינה ממומשת. מה קורה ב"תנובה מרקט?

מהרגע שנוצר החיבור, היה לנו ברור שהטריות של מוצרי החלב צריכה להיות טוטאלית: מערכות האספקה של שוקבוק ותנובה עובדות יחד בסנכרון מלא לפי הזמנה יומית ושולחת רק מה שאנחנו צריכים - מהמחלבה לבית האריזה של שוקבוק וללקוח הביתה. בכל ערב, ביחד עם הרשימות שאנחנו שולחים לחקלאים שלנו, מה וכמה לקטוף למחר, אנחנו שולחים רשימה כזאת לתנובה. תנובה שולחת אלינו ישירות מפס הייצור את המוצרים שביקשנו, עם תאריך פג תוקף הארוך ביותר שתוכלו לקבל (כי אין רשת שיווק באמצע ששומרת מלאים...) גם תנובה עצמה למדה, עם השנים, לייצר את הכמויות שהיא צריכה, לא לייצר ולשמור מלאים עד שיאזל המלאי בחנויות.

ועוד דבר בנימה אישית. גם אנחנו בהתחלה קצת חששנו "מהמפלצת חסרת הרגשות" שנקראת תנובה. בפועל גילינו שמדובר בחברה שמורכבת מאנשים מסורים ונפלאים. שמייצרת בישראל, קונה מחקלאים ישראליים ומפרנסת במעגלים נרחבים מאות אלפי אנשים כאן בארץ. השאיפה שלנו היא שפעילות "תנובה מרקט" תגדיל את המכירות של חקלאי שוקבוק שאתם כבר מכירים ושהשיטה המהפכנית שלנו, שמייצרת שקיפות והוגנות מקסימליים, תהיה נחלתם של לקוחות רבים נוספים. לקוחות שילמדו להעריך מהי תוצרת חקלאית שנקטפה בטווח שעות ממועד ההזמנה ומפוקחת ע"י מעבדות לאיכות לרבות פיקוח על ריסוס והדברה. והכי חשוב: תנובה לא שינתה את שוקבוק. אנחנו נשארנו אנחנו, המחויבות שלנו כלפיכם אינה ניתנת להפרכה, אבל מהיום, דרך "תנובה מרקט" תוכלו ליהנות גם ממוצרי החלב הטריים ביותר – באחריות שלנו! מוצרים שתהליך ההובלה שלהם מוקפד – באחריות שלנו. של שוקבוק! מוצרים שלא מאופסנים בשום בית קירור פשוט כי אין לשוקבוק בית קירור, תמיד אמרנו שהמקום שבו הכי טוב לשמור לפרי או ירק הוא על השיח או העץ.

תמשיכו לשתף אותנו במחשבות שלכם ובחששות שלכם, אנחנו תמיד שמחים להכיר את האנשים והמשפחות שעוזרים לנו לקיים אידיאולוגיה חקלאית ישראלית, לצד אורח חיים בריא המושתת על מוצרים טריים, איכותיים ומפוקחים.

הדבר הקטן הבא: פומלה אישית

מדף פירות ההדר שלנו מכין לכם השבוע הפתעה אישית: פומלה אישית. היא קטנה ביותר מחצי מהפומלה ומעט גדולה יותר מהפומלית. אז מה בעצם ההבדל? פומלה רגילה ופומלה אישית נחשבות לפירות הדר טבעיים שלא עברו הכלאה עם פרי אחר. הפומלית, לעומת זאת, היא הכלאה בין פומלה ואשכולית. זו הסיבה שהיא קטנה ועגולה יותר מהפומלה, ומזכירה בצורתה אשכולית.

מה שאנחנו הכי אוהבים בפומלה האישית הם שלל היתרונות הבריאותיים שהיא מכילה – במנה שאדם אחד יכול לסיים בקלות: כמות מרשימה של ויטמין C: כ-61 מ"ג ל-100 גרם. פומלה אישית יכולה להכיל מעל 300 מ"ג ויטמין C, שזה בערך פי 5 מהצריכה המומלצת באופן כללי לנשים ופי 4 מהצריכה המומלצת לגברים (ליום). למה חשוב לנו לצרוך ויטמין C? מכיוון שהגוף שלנו לא מסוגל לייצר אותו בעצמו. ומאחר שוויטמין C מסיס במים, כל מה שהגוף אינו רותם לשימושו יוצא מגופינו. לכן, חשוב בכל יום לחדש את אספקת הוויטמין לגוף. מצד שני, חשוב לא להגזים לצרוך מעבר לכמות המומלצת ודבר נוסף: ויטמין C נהרס בחמצן, לכן להקפיד לצרוך אותו בצורתו הטבעית.

בנוסף, הפומלה מכילה ויטמין A, ויטמינים מקבוצת B, מינרלים חיוניים כמו אשלגן בכמות השווה ל-10-12% לצריכה היומית המומלצת באופן כללי לאנשים בריאים (המגביר את זרימת הדם ושומר על בריאות הלב שלנו), אבץ, נתרן, סיבים תזונתיים המסייעים לתקינות פעולתה של מערכת העיכול, בטא קורטן ועוד. הפומלה מסייעת לשמירה על בריאות העצמות, יתרון חשוב בכל גיל: יש בה סידן המסייע לחיזוק העצמות ולשמירה על צפיפות עצם טובה, זרחן - שרובו חובר אל הסידן לשמירה על מבנה העצם, ומגנזיום המגביר את ייצור ההורמון "קלציטונין" שבבלוטת התריס, האחראי להחדרת הסידן לתוך העצמות ומקטין את רמת ה PTH-המופרש מבלוטת יותרת התריס הגורם לזליגת סידן מהעצמות לדם.

3 סוגי הפומלות: הגדולה, האישית והפומלית, מגיעות מהמשק של צביקה כהן, בערוגות. צביקה ואחיו עמוס הם בנים ממשיכים במשק של אביהם. הם מגדלים מעל ל-1,000 דונם של פירות, ביניהם: ענבים, אפרסקים, נקטרינות, אפרסמון ומגוון פירות הדר. תיהנו

בחוץ סערה, בבית: קרה-קרה

ההבדל בין תפוז דם לתפוז אדום "קרה-קרה" הוא לא פחות מדרמטי וטמון בסיבה לצבע האדום: תפוז דם מקבל את צבעו האדום בזכות הימצאותם של אנתוציאנינים בפרי. לעומת זאת, תפוז "קרה-קרה" עשיר בליקופן שגם אחראי על הצבע האדום וגם מעניק לתפוז יתרונות בריאותיים חשובים שלא תמצאו בתפוז דם. אנחנו בשוקבוק, משווקים עבורכם רק את תפוז אדום "קרה-קרה" המקורי והבריא.

אבל חכו רגע עם הבריאות, קודם קצת היסטוריה ישראלית: בדצמבר 2009 הניבו פרדסי הגליל העליון ורמת הגולן זן חדש של תפוזים, שפותח בישראל, במו"פ צפון (מחקר ופיתוח צפון) בשיתוף עם מועצת הצמחים ושירות ההדרכה במשרד החקלאות: תפוז אדום "קרה-קרה". תפוז אדום בטעם מתוק עדין ומיוחד - הודות ליחס סוכר-חומצה מאוזן, ללא חרצנים ובעל קליפה דקה ונוחה לקילוף. זן שכבר בהתחלה, סומן כפרי מושלם לייצוא ואכן הפך לפרי מבוקש.

זן "קרה-קרה" נוצר מתפוז טבורי, שצבעו הפנימי אדום ממקור ליקופן. הליקופן הוא נוגד חמצון שהוכח, במגוון מחקרים ברחבי העולם, כמנטרל את הרדיקאליים חופשיים, הגורמים להאצת תהליך ההזדקנות וכמסייע להגנה מפני מחלות מגוונות – מבריאות הלב וכלי הדם ועד לבריאות העין והגנה מפני נזקי שמש. תפוז אדום "קרה-קרה" מבשיל למאכל בתחילת החורף, ואנחנו מזכירים לכם שהחורף החל רשמית ביום שלישי האחרון.

כמו הפומלות מהאייטם הקודם, גם התפוז ה"טעים-טעים" הזה מגיע אלינו מהמשק של צביקה כהן מערוגות - מושב באזור השפלה שם הם נהנים ממזג אוויר ואור שמש אידיאלים שמשפיעים לטובה על צבעו האדום, ומטיפול מפוקח. לבחירתכם: רכישה ביחידות בודדות או במארז חיסכון של 4 תפוזים.

עוד טעימה:

הדבש חוזר
זנים חדשים
עגבניות שרי YOOM בצבע נדיר
אננס ישראלי חדש
השבוע להתכונן לחג השבועות
הדובדבן והתירס הלבן
קיץ בתפריט הפירות
תחליפי השוקולד שלנו
פסח מתנה
השוק הטרי של קליה
אבוקדו ריד חוזר
האבטיח שמבשר על הקיץ
פטל, תותים וצ'רי חדשים
יש!!! האספרגוס חוזר!
מארזים זוגיים במחירים מיוחדים
פריחת המטעים
עגבניות נישה מפתיעות
שמן זית של קבוצת יבנה
צמד יינות ושתיל גפן
מותג משפחתי מפתיע
ערמונים טריים ואגוזי קוקוס
הכרשה ה"כרישה"
סוף שבוע צבעוני
2022 נכנסת

ארטישוק, גויאבה ולחמים
חורף של צבעים בשוקבוק
תנובה מרקט - אתם מוזמנים
תנובה מרקט, בקרוב אצלכם
פירות הדר אקזוטיים
הנושאים הטריים
לונגן ותפוחי אדמה גורמה
מארז קטניות מונבטות לחמין
הפטנט שלנו לאבוקדו רך
פירות בירוק ויום המזון העולמי
אטינגר, גויאבה ורימוני מיץ
חוזרים לשגרה עם הטבת החודש
התפר שבין פירות הקיץ והחורף
האפרסמון הראשון של העונה
המתוק שבטבע
הרימונים והאספרגוס חוזרים
על תפוח בדבש ואבוקדו חדש
מנגו מאיה חוזר!
סברס ודלועים חדשים
הפסיפלורה חוזרת
ליצ'י, תירס ומעשים טובים
מה עדיף, יופי או בריאות?
הפירות החמים
החופש לבחור
האם אתם מוכנים ליורו?
החיים דבש
השחור, הלבן והמיטלי הקטן
היכונו לתפריט טבעוני בשוקבוק!
עשב החיטה מגיע לשוקבוק
מבצע על נבטי העמק
זרעים, פירות וגבינות לשבועות
קלחי תירס בשני צבעים
הקאמבק של הביס
חקלאי קום המדינה
המלצות לשבוע העצמאות
נגישות