בחר ישוב שאליו תרצה שנגיע

שם עגלה:

שמור

עגלות שמורות

יום פו הדוב שמח!

HAPPY NATIONAL WINNIE THE POOH DAY. פו הדוב, או בשפת המקור: ויני הדב Winnie the Pooh הוא חברם הטוב של דורות על גבי דורות של ילדים ברחבי העולם. הספר המודפס הראשון יצא לאור בשנת 1926. פו וכל חבריו: חזרזיר, איה, קנגה, ארנב, רו ונמיר וכמובן הילד כריסטופר - גיבורי הסיפור, מבוססים על צעצועיו של כריסטופר רובין, בנו היחיד של הסופר. ביער שבו גרו, נקלעו כל החברים להרפתקאות משונות ולימדו את כולנו דבר או שניים על החיים. הנה כמה עובדות מעניינות על הסיפור, ובכלל:

א.א. מילן הוא שמו הספרותי של אלן אלכסנדר מילן. סופר ומחזאי פורה מאד. אך אף אחת מיצירותיו הרבות לא זכתה להצלחה כמו הספר פו הדוב.

כשכריסטופר היה בן שנה, קנה לו אביו דב פרוותי קטן. השם ויני נקרא על שמה של הדובה "ויני" שחייתה בגן החיות של לונדון.

סיפור הרפתקאותיהם של פו וחבריו מבוססים על עולמו הפנימי ודמיונו הסוער של כריסטופר, שהיה ילד בודד, אבל יצירתי מאד. סיפורים שרקם בשעה שהסתובב ביער הסמוך לחוות המשפחה, ושאותם סיפר לאביו כשחזר הביתה בערב.

הספר מכיל מגוון אמירות פסיכולוגיות ופילוסופיות ומעביר מסרים חשובים על החיים, כמו: חשיבותה של החברות והעזרה ההדדית, כמה חשוב לקחת את הזמן כדי ליהנות מהרגע ומהדברים הקטנים בחיים ועוצמתם של האופטימיות והיכולת לסלוח לחברים ולעצמך.

הספר תורגם לכ-30 שפות. בעקבותיו עם השנים, נכתבו ספרים רבים נוספים המבוססים על הרפתקאות החבורה. ב-1961 רכשה חברת דיסני את הזכויות לשימוש בדמותם של כריסטופר, פו וחבריו. הספר הפך לסרטים, לסדרות ולמעצמת מיתוג שמגלגלת מיליונים בכל שנה.

האם דובים באמת אוהבים מאד דבש?

דוב הוא יונק ממשפחת הטורפים. דוב הקוטב, הנקרא גם הדוב הלבן, הוא היונק הטורף היבשתי הגדול בעולם.

רוב הדובים חיים לבד ומתקבצים יחדיו רק כאשר המזון מרוכז באזור קטן. הדוב אינו חברו הטוב של האדם (למרות שהוא לא יתקוף סתם בלי סיבה) וגם בינם לבין עצמם לא נרקמים חיי קבוצה הדוקים.

דובים הם חיה אוכלת-כל, כלומר: ניזונים גם מצמחים וגם מציד (דגים או בשר). אבל כמו כל חיית בר הם מתקיימים ממה שיש בסביבתם ואם תהיינה באזור כוורות (טבעיות או מלאכותיות) הם בהחלט יעשו הכל על מנת להשיג את הדבש.

בספארי ברמת גן נוהגים המטפלים למרוח דבש במקומות שונים במתחם הדובים: על עצים או אבנים, במטרה לגרום לדובים לתור אחר המזון שלהם.

הדבש בארץ - מנתוני מועצת הדבש, ספטמבר 2019:

ברחבי הארץ מפוזרות כ-120,000 כוורות. מתוכן, כ-80,000 משמשות להאבקה. מלבד הדבש, הדבורים תורמות רבות לחקלאות הישראלית באמצעות האבקת גידולים, בשווי של כ-3 מיליארד ₪ בשנה.

היקף ייצור הדבש בישראל, בשנת תש"פ, יעמוד על כ- 4000 טון. לקראת חגי תשרי תש"פ שווקו בארץ כ- 2000 טונות דבש. אנחנו הישראליים צורכים כ- 600 גרם דבש בשנה, בממוצע. כמעט חצי מזה (כ- 250 גרם) בחודש תשרי בלבד.

הדבש הישראלי מיוצר ממגוון פרחים: פרחי בר (כמו אספסת או לוטם), פירות (כמו הדרים, חרוב או אבוקדו), תבלינים (כמו מרווה, זעתר או קורנית) ואפילו מפריחת הבצל.

כ-70% מהדבש המיוצר בישראל נמצא תחת פיקוח משלב הייצור ועד לשיווק. מועצת הדבש, משרד הבריאות וגם אנחנו בשוקבוק ממליצים לרכוש דבש הנושא תו איכות "תוצרת ישראל" או חותמת יצרן ישראלי ולתמוך בחקלאות הישראלית.

נכון להיום ישנם בישראל 510 דבוראים. ב- 2010 נטמע השם "דבוראי" במקום "כוורן". הסיבה הייתה כי הצליל של המילה כוורן דומה לצליל המילה קברן. מבחינת האקדמיה ללשון העברית, שתי המילים טובות לשימוש.

מהשדה לעור הפנים שלך

כיצד התזונה שלנו משפרת את מראה ובריאות עור הפנים שלנו? האם הוויטמינים יעבדו טוב יותר כמסכה ישירה על העור (למשל, מסכת אבוקדו או מלפפונים) או בתוך הסלט? אי אפשר להתווכח עם תחושה טובה ומראה עיניים. מי שרגילה להכין מסכות פנים "ממה שיש בבית" מרגישה את ההטבה על העור ורואה בעצמה את השינוי. אבל ההשפעה היא מינורית, שטחית ונעלמת מהר - כלא הייתה.

עולם הקוסמטיקה עבר הרבה שינויים, בשנים האחרונות. טכנולוגיה חדשנית נוטלת חלק פעיל בתהליכי האבחון והטיפול בעור. היום מבינים שכדי לשפר את מראה שכבת העור החיצונית, יש לכוון את הטיפול גם בשכבות העמוקות של העור - היכן שהבעיות מתחילות. הקמטים, הפיגמנטציה, הפצעים - כל אלו בעיות נראות לעין שמתחילות מבפנים. לכן, מסכה טבעית עשויה לתת מענה טוב לשכבה העליונה של העור לפרק זמן קצר ובאופן שאינו מטפל בבעיה. אבל החשיבה נכונה: לצד כל התכשירים המתקדמים שרוקחים הדרמטולוגים, לוויטמינים והמינרלים שאנחנו צורכים בתוצרת החקלאית ישנה חשיבות רבה להצלחת מגוון טיפולים קוסמטיים ולשמירה כללית של מצב העור.

הקשר בין תזונה לעור הפנים:

מחקרים דרמטולוגיים מראים קשר ישיר בין התפריט היומי שלנו לבין עור הפנים. אנשים שאוכלים יותר ירקות ופירות, שמן זית, דגנים מלאים וקטניות ופחות מזון מעובד, סוכרים ושומן נהנים מעור יותר בריא, מתוח וחלק, מאלו שהתפריט היומי שלהם הוא הפוך. בהרבה מזונות ישנם רכיבים שמתפקדים כחומרי אנטי אייג'ינג טבעיים. נדגיש ונאמר: המזון לא יכול לשאת לבדו את האחריות להזדקנות העור. ישנם פרמטרים נוספים כמו גנטיקה, סגנון חיים, זיהום אוויר, חשיפה לשמש ועוד, אבל מי שכבר נמצא בתהליך של טיפול בעור: החל מבני נוער הסובלים מאקנה ועד למבוגרים המטופלים להאטת הזדקנות העור - חייבים לשפר את תזונתם כדי לתרום להצלחת הטיפולים.

מילות הקסם הן: נוגדי חמצון. חומרים אורגניים שיודעים לנטרל הנזקים שנגרמים בגופנו ע"י הרדיקלים החופשיים - מולקולות לא יציבות שהגוף שלנו מייצר באופן טבעי אבל תהליך הייצור שלהן בגוף עלול להתגבר כתוצאה מגורמים שונים. השאיפה שלנו היא למתן ככל האפשר את ייצור הרדיקלים החופשים ובמקביל לספק לגוף כמה שיותר נוגדי חמצון שנלחמים בהם. איך זה קשור לעור שלנו?

הרדיקלים החופשיים פוגעים בייצור הקולגן והאלסטין - חלבונים סיביים האחראיים לתמיכה ולחיבור בין רקמות הגוף, ביניהם העור. הקולגן ממצק, מחזק ומותח את העור והאלסטין מעניק לו גמישות. וכשהם נפגעים או כשהגוף מפסיק לייצר אותם (מכל מיני סיבות) מתחיל תהליך של הזדקנות, נפילה וקימוט בעור. הרבה פעמים תזונה לקויה עלולה לגרום גם להזדקנות מוקדמת של העור ופוגעת ביכולת המופלאה של העור לרפא את עצמו.

מהם נוגדי חמצון שתומכים בבריאות העור איפה מוצאים אותם בתפריט היומי שלנו?

ויטמין C: נוגד חמצון עוצמתי שעוזר בייצור סיבי הקולגן ומהווה גורם משפיע ביצירת המלנין - צבען חום-שחור שמגן על העור מפני קרינת השמש והופך את העור לכהה. תהליך שאנחנו קוראים לו שיזוף. עודף מלנין עלול לגרום לפיגמנטציה ולהופעת כתמים (בכל גיל) על פני העור. בעונת החורף אפשר למצוא ויטמין C בפלפלים, בעגבניות, בפירות הדר, בתותים, בכרוב, בכרובית ועוד.

ויטמין A: גם ויטמין זה נחשב לנוגד חמצון חזק, בעיקר כשמדובר בהגנה מפני נזקים הנגרמים מחשיפה לקרני השמש. חשוב לזכור: גם בחורף, קרני השמש עלולות להזיק לעור שלנו, לכן גם בחורף חובה עלינו להתגונן מפניה בכל דרך אפשרית. ויטמין A עוזר רבות גם לגמישות העור ולקצב התחדשות התאים ולוחם ללא חת בפצעי האקנה. ויטמין A נוצר בגוף ע"י אכילת מוצרים עשירים בבטא-קורטן. בחורף אפשר לצרוך בטא-קורטן בשפע במגוון ירקות ופירות צהובים-כתומים ובעלים ירוקים, למשל: תרד, כרוב ברוקולי, גזר, בטטה, פלפל צבעוני, פפאיה ודלעת. חשוב לא לאכול יותר מדי, אחרת העור עלול להפוך לכתמתם.

ויטמין E: אחד מהוויטמינים השכיחים בתעשיית הקוסמטיקה ובעל תפקיד חשוב בהגנה על שכבת העור החיצונית (הקרנית) מפני זיהום האוויר. מדובר בנוגד חמצון חזק המסייע בנטרול הרדיקלים החופשיים. הוספת ויטמין E לתפריט עוזרת לכל מי שנמצא בתהליכי טיפול באקנה ובצלקות הנגרמות כתוצאה מהפצעים. ויטמין E מעשיר את משק המים של העור ושומר על הלחות הטבעית שלו, מזרז את תהליך התחדשות התאים וביחד עם ויטמין C מגן על העור מפני קרני ה- UVA המזיקות של השמש. מזונות עשירים בוויטמין E אפשר למצוא באגוזים, שקדים, פיסטוקים, גרעיני חמנייה ובוטנים, באבוקדו, בתרד, בעגבניות מבושלות ועוד. ויטמין E מסיס בשמן, לכן כדאי לשלב עם המזונות הללו (היכן שאפשר) שמן זית טוב.

ויטמינים מקבוצת B: סטרס הוא אחד מהגורמים הפנימיים הפוגעים במראה העור, כמו קמטים ופצעים. אז נכון, אין ירק או פרי שיכולים למזער את מקורות הלחץ בחיים שלנו, אבל יש מזונות הידועים בהשפעתם הטובה על מצב הרוח. ויטמינים ממשפחת B עוזרים לאיזון מערכת העצבים, ליצירת מתווכים עצביים כמו מלטונין המסייע להירדמות ולשינה סדירה, וסרוטונין ודופמין הידועים ביכולתם לשפר את מצב הרוח. ויטמינים מקבוצת B חיוניים גם לתהליך בניית התאים בגוף ולהתחדשותם ולשמירה על הלחות בעור. בתפריטי שוקבוק תוכלו למצוא תוצרת טרייה המספקת ויטמינים ממשפחת B (למעט B12) באופן מאוזן, בכלל זה: תרד, עגבנייה, אבוקדו, בננה, ברוקולי, אפונה גרעיני חמנייה ושקדים.

ייעוץ מקצועי: רונה רותם, קוסמטיקאית פרא-רפואית P.M.E ומאבחנת רב מערכתית מטעם בית החולים איכילוב

מגשם עז יצא מתוק!

התחלנו באייטם מתוק מדבש ועברנו למאמר העוסק בבריאות. הכתבה האחרונה לסוף הזה השבוע מחברת בין שניהם: פירות הדר - המשפחה המתוקה והבריאה של החורף. כתבנו כאן, לא מעט, על נפלאות ההדרים וזני הפירות השונים. הפעם אנחנו רוצים טיפה להתעכב על השפעתם של התנאים הסביבתיים על טעמם של הפירות וכיצד הגשמים האחרונים הגבירו את מתיקותם הטבעית.

מה כולל תהליך ההבשלה של הפרי?

מלבד האקלים, ישנם שני מרכיבים חשובים בחיי הפרי: מזון ומים. גשם, לחות והשקיה משפיעים על גודל הפירות ומשקלם, מידת העסיסיות וכמות הסוכר של הפרי. בתהליך ההבשלה משתנים צבעו, ניחוחו, טעמו ומידת קשיותו של הפרי. הכלוריפיל (הצבע הירוק) מתפרק וגורם לחומרי צבע אחרים בפרי להתבלט יותר. דפנות הפרי מתרככים, גורמים לתאי הפרי להיפרד זה מזה והפרי מתרכך. במקביל, רמת החומציות יורדת ורמת הסוכרים המסיסים עולה ומעלה את רמת המתיקות. וישנם חומרים נדיפים נוספים, שלא זה המקום להתעכב עליהם, שנוצרים בעת ההבשלה ומשנים את טעם וניחוח הפרי.

את קצב ההבשלה מכתיב האתילן המופרש מפירות שהחלו להבשיל. פירות שנקטפו מפרישים אתילן בקצב מוגבר יותר מפירות על העץ. הדוגמה הטובה ביותר היא בננה. לכן, מגדלי הבננות יעדיפו לקטוף את אשכולות הבננות לפני שהבשילו. לעומתן, פירות ההדר אינם ממשיכים להבשיל לאחר הקטיף. הם עדיין יכולים להפריש אתילן, אך הוא ישפיע על צבע הקליפה בלבד. לכן, ניתן לראות בשווקים פירות הדר ירוקים אך מתוקים, שלאחר כמה ימים אצלנו בבית הם משנים את צבעם לכתום (למשל תפוז או מנדרינה) או לצהוב (למשל, הלימון או האשכולית).

פירות שמשלימים את תהליך ההבשלה שלהם לאחר הקטיף נקראים פירות קלימקטריים. מבחינת זמן הקטיף, הם מאד נוחים לחקלאי. הוא יכול לקטוף אותם מיד עם תחילת תהליך ההבשלה, בזמן שנוח לו, לאפסן אותם להמשך הבשלה (להבשלה לאחר הקטיף נקראת הבחלה) ולשווק. פירות שנקטפים רק לאחר שהפרי בשל דיו נקראים פירות לא קלימקטריים. איך קובעים מתי הגיע הזמן לקטוף אותם? לכל פרי יש פרמטרים שונים לבדיקה. בפירות ההדר (כמו בהרבה פירות) הזמן הטוב לקטיף נקבע לפי ערכי הסוכר בפרי.

טרי יותר = מתוק יותר

לכן, כשמדובר בפירות הדר, ככל שהפרי נמצא יותר זמן על העץ (כמובן, בטווח זמן שאינו גורם לו להרקיב) הוא בשל יותר ומתוק יותר (הרי בניגוד לבננה, הם לא הופכים למתוקים יותר בקערה בבית). ככל הכמות המים שהפרי קיבל גבוהה יותר (כמובן, עד לרמה שבה ריבוי מים גורם לנזק) כך הפרי עסיסי יותר. ככל שעונת החורף מתקדמת, פירות ההדר שנמצאים יותר זמן על העץ, עוברים תהליך הבשלה איטי שצובר יותר כמויות סוכר ומים.

זו גם הסיבה שיש הבדל משמעותי בטעם של פירות הדר ששכבו בקירור והגיעו למדפים שבוע-שבועיים (או יותר) אחרי הקטיף, ובין תפוז שהשלים תהליך הבשלה מתמשך על העץ, ספג כמות טובה של גשמים ויצא במשלוח פירות הביתה בהפרש של שעות מהקטיף - כפי שאנחנו נוהגים בשוקבוק. אנחנו מזמינים אתכם לנצל את כמויות הגשם לטובתכם ולהזמין השבוע פירות הדר טריים ומתוקים.

עוד טעימה:

עגבניית תמר היא שם דבר
חברים ונהנים
לימונים והופעת הגיזרונים
הקיץ הגיע: נא לפתוח פטריות
התירס הלבן חוזר
נשים יצירתיות ומוצרים חדשים
פלפלים, דבש ולחמים חדשים
יותר משקל פחות מחיר
מיטלי קטן ומתוק
ברכות לשר החקלאות החדש
חדש! מארזי שי לשבועות
מי יצא ומי נכנס?
חדש: מזון מן הטבע
מוצרים חדשים בשוקבוק
פירות הקיץ כבר כאן
היערכות משלוחים
צמחי מרפא במיצוי מיטבי
מגבירים את שירות המשלוחים
מתנה של בריאות בכל משלוח
יום האישה שמח ופורים מבדח
האבטיחים כבר כאן
יום המשפחות שמח בשוקבוק
לתת אמון זו אהבה
פירות יבשים: נכון/לא נכון
דיאטה ללא גלוטן
חוק הסימון ותוצרת חקלאית
החלטות לשנת 2020
בשוקבוק, קהילות נהנות יותר
מתכונים לחורף בריא
בחורף, מרק ירקות או סלט?
אריזות חיסכון והטבות דצמבר
דוד משה מגיע לשוקבוק
המלצות החקלאים לשר
הקדימו תזונה לחורף
הפירות שחיכיתם להם הגיעו
חודש הדר
פירות הפרימיום של שוקבוק
במקום לפח - מהפך!
2 הטבות לחודש החגים
לקראת קניות החג
אפרסהמון חדש בשוקבוק
ברכות לגדיד 2019
שלום ספטמבר
אזורי משלוח ותוצרת חדשים
רואים את השגרה באופק
אוגוסט של מתנות נמשך!
אוגוסט של מתנות בשוקבוק!
המנגו והתירס הלבן כבר כאן!
הישרדות עונת ה-וי.איי.פרי
החיים הוורודים של הבטטות
עלייה במשקל - רווח שלכם
עוצמת הבריאות באריזת מיקרו
פצצת אנרגיה ירוקה
לאן נעלמו הלימונים שלנו?
האתגר הבריא הבא הגיע!
מצאנו אוצר חדש
עמק יזרעאל אנחנו בדרך
הגיע זמן הדובדבן
יד הדמיון
שבוע עצמאות
הקיץ מגיע. תות, סוף.
פסח שמח וכשר בשוקבוק
ישראל בוחרת שוקבוק
העם עם הגולן והלב עם העוטף
האספרגוס חוזר לשוקבוק!
הטבה בלעדית לאימהות טריות
לחיות בלי שקיות
שישוקבוק - משלוחים גם בשישי
הארטישוק חוזר והוא במיטבו!
לידע יש טעם של עוד...
פיצוץ בפה
ויהי אור! (לזמן מוגבל)
טעמתם פעם שעוונית נאכלת?
חג שמח, תמר, אלה, שקד...
מלכת היער
חורף חם
פרידה מחבר יקר
יורדים לשורש המרק
הפתעות כמוסות ומתוקות
בשבילנו זו שליחות
בריאות מג'ינג'ר עד תות
מרחיבים את שירות המשלוחים!
התשובה שלנו ל"צבע אדום"
השבוע נגשים חלום ורוד
העלים החדשים הגיעו!
בוחרים שוקבוק לחיים בריאים
בננות בשקית הבשלה מבוקרת
מלך הפופ מגיע!
הבריאות שבטעם
אוהבים לא אוהבים
רגע לפני אחרי החגים
מתחילים שנה - סוגרים עונה
הלימודים והחגים בפתח
מריחים את תשנ"ט
טעימה של שזיפים
חגיגה באוגוסט
ברוכים הבאים
רוצים לשאול אותי משהו?