בריאות

אחת הבעיות המטרידות ביותר בענף החקלאות הוא נושא חומרי ההדברה. כל חקלאֶי שוקבוק מפוקחים בצורה קבועה וקפדנית על השימוש בחומרי הדברה ונוקטים בכל השיטות למזעור השימוש בהם, באמצעות הדברה משולבת וביצוע בדיקות מעבדה חודשיות. זאת בכדי להבטיח שאכן אין שאריות חומרי הדברה על הירקות והפירות שנשלחים ללקוחות.

סליחה, זה לא משהו שקורה בכל התוצרת בארץ?

לצערנו הרב, בארץ אין רגולציה מסודרת המגדירה את השימוש בחומרי הריסוס, כמו שנהוג בחו"ל. קורה לפעמים שאותו מגדל משווק גם לשווקים בארץ וגם מייצא לחו"ל. החלקה שממנה נשלחת התוצרת אל מעבר לים מוגנת ומפוקחת בתקנים המחמירים של השוק האירופאי או האמריקאי, בעוד שהתוצרת לשוק המקומי אינה מפוקחת וזהו חלק הארי המגיע לשולחן האוכל במרבית הבתים במדינה.

חקלאי שוקבוק כפופים לתקני האיכות הנהוגים בעולם, באמת?

מגדלי החברה המייצאים את תוצרתם מוסמכים בתקן .GlobalG.A.P. תקנים נוספים שמגדלי שוקבוק מוסמכים בהם:

  • BRC תקן אירופאי מחמיר לתקינה בבית האריזה
  • TNC תקן המאפשר אספקת תוצרת לרשת טסקו
  • Leaf תקן המאפשר אספקת תוצרת לרשת Waitress
  • F2F תקן המאפשר אספקת תוצרת לרשת M&S האנגלית

חקלאות בשיטת Taylor made לטריות מקסימלית

חקלאי שוקבוק מאמינים שהמוצר הטוב והבריא ביותר הוא גם הטרי ביותר. זה שלפני רגע נקטף ונכנס לביתך. אחת הדרכים לשיווק טרי ומפוקח לאורך כל השנה היא פיתוח שיטות אגרוטכניות מתקדמות, המאפשרות לתוצרת החקלאית לגדול בטבעיות כמעט ללא תלות במזג האוויר. השיטות הן:

  • בחירה של זנים מיוחדים בעלי עמידות לטמפ' קרות/חמות. לדוגמה: אנחנו אוכלים מלפפון ירוק בכל ימות השנה, אבל מלפפוני הקיץ הם אינם אותם מלפפונים כמו מלפפוני החורף, הם זנים שונים המותאמים למזג האוויר.
  • שימוש בבתי צמיחה (למשל, חממות) המאפשרים בקרה מוקפדת על הטמפ׳ וכמות האור
  • שיטות גידול ייחודיות המותאמות לתקופות בשנה. לדוגמה, כל ה״ירוקים״: פטרוזליה, שמיר או כוסברה גדלים בחורף בשדה ובקיץ בחממות.

 

99 מילים על…

החרקים הטורפים ששומרים על בריאותינו.

הדברה זה רע, אבל לא כל הדברה. כיום, ישנן דרכים לצמצם שימוש בחומרי הדברה מבלי לפגוע באיכות המוצר. אחת השיטות לכך נקראת "הדברה משולבת", מנגנון הגנה דו-שלבי: הראשון, שימוש מינימאלי בחומרי הדברה בשלבי הגידול הראשוניים (לפני הופעת הפרי או הירק על הצמח). השני, שימוש בחרקים טורפים המשמידים את המזיקים. החקלאי מפזר אותם בחלקה בשלב מוקדם של הגידול וברגע שאוכלוסיית המזיקים עולה הם מתחילים לחסל אותם, מבלי להזיק לפירות ולירקות. השימוש באויבים הטבעיים הללו מאפשר לחקלאי שוקבוק להשתמש במינימום חומרי הדברה ובכך לעמוד בתקנים המחמירים ביותר לייצוא לכל מדינות אירופה וכמובן מאפשר לנו לשלוח אליך מוצר נקי משאריות חומרי הדברה.