טריות

שוקבוק היא זירת מסחר אינטרנטית שמאחוריה עומדים חקלאים מצטיינים ולכולם מטרה אחת: לספק תוצרת חקלאית טרייה, טעימה ומפוקחת. "שוקבוק" אינה רשת-שיווק או האנגר אחסון. יש לנו פלטפורמה טכנולוגית מתקדמת, מרכז לוגיסטי הכולל בית אריזה, מערך משלוחים ושירות לקוחות. זהו.

איך זה עובד בפועל?

מאות ההזמנות שמתקבלות במערכת הממוחשבת מוזרמות לחקלאים, בשעות הצהריים. למחרת מוקדם בבוקר, יוצא כל חקלאי לחלקה שלו, בוחר בתשומת לב וקוטף בדיוק את הכמות שהוזמנה ממנו. התוצרת הטרייה מגיעה אלינו לבית האריזה, שם היא נבדקת בצורה יסודית. ורק לאחר שהכל נמצא תקין, ההזמנות נארזות ונשלחות ללקוחות.

אה, אז זאת הסיבה שאתם לא מספקים משלוחים מהיום להיום…

נכון, שירות מהיום להיום מצריך מחסנים ומקררים לאחסון הסחורה מוכנה לשינוע בהתראה של שעות. אנחנו זקוקים לפרק זמן של 36 שעות, לפחות, על מנת לאפשר לחקלאים לקטוף ולבדוק כל הזמנה ואז לשלוח אליך. זה לוקח קצת זמן אבל שווה את הטעם ואת הערך הבריאותי של טריות אמיתית.

אלו עוד אמצעים ננקטים כדי להקפיד על טריות התוצרת?

בכל שבוע, מתקבלות החלטות לשינוי תמהיל המוצרים באתר, לדוגמה:

  • באתר נמכרים רק פירות וירקות שהגיעו להבשלה הטבעית, העונתית. בשוקבוק לא תמצאו פירות הדר בקיץ או רימונים באביב. בעינינו, פירות ששוכבים בקירור אינם איכותיים מספיק. כי גם אם הם נראים "בסדר" הם עלולים להזיק לבריאותנו.
  • לפעמים אנחנו מסירים מהאתר תוצרת שמבחינתנו אינה עומדת בסטנדרט שהתחייבנו לספק.
  • הפירות והירקות שלנו משווקים כפי שברא אותן הטבע: ללא תוספת צבע (טריק שעושים כדי למשוך את עין הצרכן), ללא ציפויי "הגנה" או הברקה שונים (שלא יורדים בעת השטיפה במים), הלימונים שלנו הם לימוני קיץ שנקטפים ללא דינוג (חומר שמונע נידף מים מקליפת הפרי) ועוד.
  • החקלאים שלנו לא מזרזים את הבשלת התוצרת ע״י שימוש בגז, כמו שנהוג לפעמים בארץ ובעולם.

גם לקוחותינו הם חלק ממערך בקרת האיכות של שוקבוק. הפידבק שמועבר אלינו עובר ישירות לחקלאי שגידל את המוצר בין אם בנוגע לטיב או לטעם התוצרת שקיבלתם. כל פנייה נבדקת ואנחנו והחקלאים עושים כל מה שצריך על מנת לשפר.


99 מילים על…

אחסנה ארוכת טווח: איך זה מזיק לתוצרת ולגוף שלנו?

במהלך השנים, פותחו מגוון שיטות אחסון לשימור פירות וירקות מסוימים לתקופות ארוכות. תפוחים, הדרים ואבוקדו, לדוגמה, יכולים "לשכב" באחסון חודשים רבים. למשל התפוז שאנחנו מוצאים בחודש יוני ברשתות השיווק, סביר שנקטף לפני חצי שנה! מרבית שיטות האחסון כוללות שימוש בחומרים שונים שלעיתים נמרחים ישירות על הפרי. אין הוכחה לכך שהחומרים הללו מסוכנים לנו, אבל אדם שמבין אמר לנו פעם: "תהיו בטוחים שלא מורחים על הפירות ויטמינים…" מעבר לשימוש בחומרי שימור, טעם הפרי המאוחסן נפגע ולעיתים הפרי נרקב מבפנים. הקליפה החיצונית נותנת רושם של פרי טרי ואיכותי, אבל את מה שקורה מתחתיה אנחנו מגלים רק כשמגיעים הביתה, נותנים ביס ו…