תזונה

תזונה טבעית ולא מעובדת היא אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות כדי לשמור על הבריאות שלכם ועל איכות חיים גבוהה. אתם כבר יודעים שפירות וירקות חשובים לתזונה, אבל האם אתם יודעים כמה מזיק מזון תעשייתי?

בריאות ושאר ירקות

תזונה טבעית מבוססת על מזונות שאינם מעובדים, ללא תוספות כימיות העשירים במרכיבים המזינים את הגוף. זה המזון שהאדם אכל במשך אלפי שנים, אך מאז הרבה השתנה. מזון מעובד נכנס לחיינו המערביים ונהייה פופולרי מפני שהוא מהיר, נוח ומוכן לאכילה. אבל הוא גם פוגע בבריאות!

למה מזון מעובד גורם נזק?

בגדול, מזון מעובד מכיל יותר סוכר, שומן ומלח המסוכנים לבריאות, והוא חסר סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים. מחקרים מצאו שאנשים שצורכים יותר מזונות מעובדים הם בעלי סיכון גדול יותר להשמנה, יתר לחץ דם ורמות גבוהות של סוכר אשר עשוי לגרום למחלות לב ולסוכרת.

למה מזון טבעי בריא יותר?

מאכלים גולמיים/טבעיים מספקים את הוויטמינים והמינרלים שהגוף זקוק להם כדי לשמור על בריאות אופטימלית. הם מכילים פחות חומרים שהגוף לא זקוק להם מאשר מזונות תעשייתיים. לרוב, מזונות טבעיים מכילים גם פחות סוכר והם עשירים בסיבים תזונתיים אשר מסייעים לגוף להאט את ספיגת הסוכר לדם, משפרים את העיכול, ומסייעים בתחושת שובע למשך זמן רב יותר. נשמע טוב, נכון?

אז מה אנחנו אומרים, בעצם?

כדי לשמור על בריאות מאוזנת ומשקל יציב, לא מספיק לעשות שינוי זמני. יש צורך בשינוי כללי של אורח החיים, הכולל הרגלי אכילה נכונים ותזונה עשירה ברכיבים גולמיים וטבעיים. כך תספקו לגוף שלכם את כל המרכיבים התזונתיים שהוא זקוק להם, תחושו שבעים וקלילים יותר, וכבונוס – גם תרדו במשקל.

המידע באדיבות Roots Challenge, ארבעה שבועות משני חיים, ובאחריותם.


99 מילים על…

איך לשפר את התזונה

אנחנו יודעים שזה לא קל לעשות שינוי ולהתחיל לחיות בריא, אך זכרו שכל דבר טוב בחיים מתחיל בצעד אחד קטן אל עבר המטרה! לכן אנחנו ממליצים לכם להצטרף אלינו לאתגר של 28 ימים המספק סביבה תומכת לשינוי. איך? בעזרת קבוצת תמיכה לשאלות ולשיתוף חוויות, הנחיות פשוטות, מתכונים בריאים וטיפים מקצועיים מהדיאטנית שלנו. אפילו תוכלו להזמין את כל המצרכים לאתגר דרך שוקבוק – בלחיצת כפתור! מהר מאוד תתחילו להבחין בשינויים: תחושו פחות נפוחים, יותר קלילים וערניים, מראה העור ישתפר, כמות היציאות תגדל, ובסופו של דבר, גם תרדו במשקל. באתגר אתם לא לבד, אנחנו כאן כדי ללוות אתכם במהלך הדרך החשובה הזו!